سهام بانام بهتر است یا بی‌نام؟

در ثبت شرکت ، سهام با نام بهتر است یا بی نام؟

سهام بانام یا بی‌نام

خب در این پست می خوایم بگیم کدام یک از سهام ها بهتر است سهام بی نام یا سهام بانام همین اول کار بهتون بگم که صد درصد نمیشه گفت کدام  یک از سهام ها بهتره چون هر کدام در جایی خودش خوب است. از لحاظ قابلیت اطمینان می توان گفت که سهام بانام امتیازش بالا تره اگر تو شرکتی هستید که  نیاز به رابطه مداوم با سهام داران دارید بهتر است که سهام شما از نوع سهام بانام باشه تا سهام داران خود را  بهتر بشناسید.

سهام با نام از لحاظ امنیتی خیلی بالاست چون به اسم طرف صادر می شود. سهام بی نام چون به اسم کسی نیست هر کس میتونه با داشتن برگه سهام بی نام صاحب اون بشه که امنیتش کمه ولی سرعت نقل و انتقال بالای داره که در بعضی شرایط خیلی به درد می خوره .سرقت و يا مفقود شدن سهام بي نام و همچنين خيانت درامانت امين و وكيل نسبت به سهام بانام كه به آنها سپرده شده خطر بزرگي براي صاحب آن محسوب مي شود. (یعنی این که برگه سهام بی نام دست هر کس باشه اون صاحابش است مثل پول نقد) زيرا بي نام بودن سهم مانع شناسايي دارنده اصلي مي شود و سارق و يا یابنده به آساني مي تواند سهم مزبور را در بازار بورس و يا خارج از آن به اشخاص ديگر بفروشد.

به صورتی خلاصه و کامل

برای ثبت شرکت سهام بی‌نام ثبت کنم یا سهام بانام؟

وقتی می‌خواهید شرکت سهامی خود را ثبت کنید، باید در اساسنامه‌ی شرکت خود، نوع سهام آن را مشخص کنید. البته بعدا هم می‌توانید نوع سهام خود را تغییر دهید اما بهتر است از همین ابتدا تصمیم خود را بگیرید تا بعدا در گیرودار کارهای اداریِ ثبت تغییرات شرکت نیفتید.

سهام بی‌نام یک خوبی بزرگ دارد و آن رغبت بیش‌تر مردم به آن است. چون این سهام را راحت و بی‌دردسر می‌شود انتقال داد و نیاز به تشریفات قانونی ندارد. برای همین هم، این نوع سهام برای معامله در بازار بورس مناسب‌ترین نوع است. پس اگر می‌خواهید به تعداد زیادی از افراد سهام بفروشید یا در بازار بورس شرکت کنید، بهتر است سهام‌تان بی‌نام باشد.

اما سهام بانام یک خوبی بزرگ دارد و آن هم امنیتش است. چون برای انتقالش نیاز به ثبت شدن دارد. علاوه بر این، شرکت شما هم می‌تواند نظارت خوبی روی تعداد سهام و این که هر سهم دست چه کسی است داشته باشد.

امتیاز شما به این مطلب
[votes: 0 Rating: 0]
برچسب ها

تبلیغات

تبلیغات 1

دستگاه جوجه کشی حرفه ای

دستگاه جوجه کشی حرفه ای Easy Bator 6 نمونه متفاوت در صنعتی جوجه کشی کشور ، مناسب برای جوجه کشی از پرندگان زینتی و گران تخم.کیفیت جهانی با راندمان جوجه کشی عالی و قیمت مناسب عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

تبلیغات 2

دستگاه جوجه کشی خارجی

فروش ویژه دستگاه جوجه کشی خارجی ، ساخت کره جنوبی در مدل ها و ظرفیت های مختلف مناسب برای جوجه کشی از تمامی پرندگان و خزندگان تخم گذار اهلی و زینتی با راندمانی فوق العاده عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از
بستن