vitrinnet
iraniantraders

irandogebank

UMO-Finance | Innovations

dogeminers

usdsolution stablecryptocapital
بورس و فارکسمقالات آموزشی

سهام بانام بهتر است یا بی‌نام؟

در ثبت شرکت ، سهام با نام بهتر است یا بی نام؟

amadeusbank

سهام بانام یا بی‌نام

خب در این پست می خوایم بگیم کدام یک از سهام ها بهتر است سهام بی نام یا سهام بانام همین اول کار بهتون بگم که صد درصد نمیشه گفت کدام  یک از سهام ها بهتره چون هر کدام در جایی خودش خوب است. از لحاظ قابلیت اطمینان می توان گفت که سهام بانام امتیازش بالا تره اگر تو شرکتی هستید که  نیاز به رابطه مداوم با سهام داران دارید بهتر است که سهام شما از نوع سهام بانام باشه تا سهام داران خود را  بهتر بشناسید.

سهام با نام از لحاظ امنیتی خیلی بالاست چون به اسم طرف صادر می شود. سهام بی نام چون به اسم کسی نیست هر کس میتونه با داشتن برگه سهام بی نام صاحب اون بشه که امنیتش کمه ولی سرعت نقل و انتقال بالای داره که در بعضی شرایط خیلی به درد می خوره .سرقت و يا مفقود شدن سهام بي نام و همچنين خيانت درامانت امين و وكيل نسبت به سهام بانام كه به آنها سپرده شده خطر بزرگي براي صاحب آن محسوب مي شود. (یعنی این که برگه سهام بی نام دست هر کس باشه اون صاحابش است مثل پول نقد) زيرا بي نام بودن سهم مانع شناسايي دارنده اصلي مي شود و سارق و يا یابنده به آساني مي تواند سهم مزبور را در بازار بورس و يا خارج از آن به اشخاص ديگر بفروشد.

به صورتی خلاصه و کامل

برای ثبت شرکت سهام بی‌نام ثبت کنم یا سهام بانام؟

وقتی می‌خواهید شرکت سهامی خود را ثبت کنید، باید در اساسنامه‌ی شرکت خود، نوع سهام آن را مشخص کنید. البته بعدا هم می‌توانید نوع سهام خود را تغییر دهید اما بهتر است از همین ابتدا تصمیم خود را بگیرید تا بعدا در گیرودار کارهای اداریِ ثبت تغییرات شرکت نیفتید.

سهام بی‌نام یک خوبی بزرگ دارد و آن رغبت بیش‌تر مردم به آن است. چون این سهام را راحت و بی‌دردسر می‌شود انتقال داد و نیاز به تشریفات قانونی ندارد. برای همین هم، این نوع سهام برای معامله در بازار بورس مناسب‌ترین نوع است. پس اگر می‌خواهید به تعداد زیادی از افراد سهام بفروشید یا در بازار بورس شرکت کنید، بهتر است سهام‌تان بی‌نام باشد.

اما سهام بانام یک خوبی بزرگ دارد و آن هم امنیتش است. چون برای انتقالش نیاز به ثبت شدن دارد. علاوه بر این، شرکت شما هم می‌تواند نظارت خوبی روی تعداد سهام و این که هر سهم دست چه کسی است داشته باشد.

پرشین دوج کوین
برچسب ها

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن