مقالات آموزشی

سودآوری بیت کوین: آیا استخراج بیت کوین سودآور است؟

استخراج بیت‌کوین همیشه هم سودآور نیست

اگر اسم بیت کوین را شنیده باشید، احتمالاً در مورد استخراج بیت کوین و سودآوری بیت کوین هم چیزهای شنیده‌اید. امروزه همه به دنبال راهی برای کسب بیت کوین هستند زیرا در حال حاضر ارزشمند ترین ارز دیجیتال بیت کوین است.

اما آیا هنوز هم به دست آوردن بیت کوین سودآور است؟
عوامل مختلفی مشخص می‌کند آیا استخراج بیت‌کوین سودآور است یا خیر؟ این عوامل شامل هزینه برق برای روشن کردن دستگاه ماینینگ، تعمیر و نگهداری و سختی شبکه می‌شود.

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین فرآیند به روزرسانی دفترچه مبادلات بیت کوین است که به blockchain معروف است. استخراج به کمک اجرای رایانه های بسیار قدرتمند (معروف به ASIC) انجام می شود که در تلاش برای حدس زدن تعداد مشخصی بلاک با کمک سایر استخراج کنندگان است. اولین ماینری که شماره بلاک جدید را برای به روزرسانی دفترچه معاملات بیتکوین درست حدس بزند پاداش بیت کوین های تازه استخراج شده را دریافت می کند.
امروزه، برای سودآوری استخراج بیت کوین، باید سرمایه گذاری زیادی در تجهیزات ماینینگ، سرمایش و ذخیره سازی انجام دهید. استخراج از طریق رایانه شخصی یا GPU در خانه سودآوری ندارد.

تجهیزات استخراج و سودآوری بیت کوین

استخراج بیت کوین در ابتدا با CPU ها و کامپیوترهای معمولی خانگی قابل انجام بود. با این حال به دلیل این که واحدهای بیشتری شروع به استفاده از شبکه کردند، سختی هش هایی که در تلاش برای حدس زدن آنها بودند، افزایش پیدا کرد. این باعث شد تا استخراج کنندگان به پردازنده هایی با قدرت پردازش بالا مانند GPU (واحد پردازنده گرافیکی) روی آورند. این GPUها معمولا در نسل آخر رایانه های بازی وجود دارد.

قبل از ظهور نرم افزارها و سخت افزارهای جدید ماینینگ بیت کوین در سال 2013، استخراج به طور کلی به کمک رایانه های شخصی انجام می شد. اما معرفی تراشه های مدار مجتمع ویژه استخراج (ASIC) قابلیتی تا 100 برابر قدرتمندتر از سیستم های شخصی قدیمی تر را ارائه می داد و این پیشرفت تکنولوژی استفاده از سیستم های خانگی شخصی را برای استخراج بیت کوین ناکارآمد و منسوخ کرد. هنگامی که ماینرها از سیستم های قدیمی استفاده می کردند، مشکل استخراج بیت کوین مطابق با قیمت بیت کوین بود. اما با استفاده از این سخت افزارهای جدید، بیشتر هزینه‌ها مربوط به تهیه و اجرای تجهیزات جدید بود. چون تراشه های مدار مجتمع کمیاب بودند و به سختی به درست می‌آمدند.

سودآوری بیت کوین قبل و بعد از ظهور دستگاه های ASIC

زمان های قدیم استخراج بیت کوین با استفاده از رایانه های شخصی به دلایل مختلفی توانستند سودآور باشند.
اولاً: ماینرها قبلاً سیستمهای شخصی خود را در اختیار داشتند، بنابراین هزینه تجهیزات صفر بود. آنها می توانستند تنظیمات را در رایانه های خود تغییر دهند تا با استرس کمتری کار کنند.
دوماً: این روزها که مراکز حرفه ای استخراج بیت کوین با قدرت محاسباتی گسترده‌تری وارد بازی شدند. ماینرهای اولیه که با سیستم های رایانه ای خانگی کار میکردند مجبور بودند با سایر استخراج کنندگان شخصی رقابت کنند. این رقابت حتی به صورت پیوسته ادامه داشت. حتی وقتی هزینه های برق بر اساس منطقه جغرافیایی متغیر بود.

اما بعد از ورود دستگاه های ASIC، بازی تغییر کرد. اکنون افراد در برابر مراکز بزرگ استخراج بیت کوین که قدرت محاسبه بیشتری داشتند در حال رقابت هستند. سود استخراج با صرف هزینه هایی مانند خرید تجهیزات جدید محاسباتی، پرداخت هزینه های کمتر مصرف انرژی برای اجرای تجهیزات جدید. استخراج را به صرفه تر کرده است. و کاربرانی که با سیستم های شخصی ماین میکردند دیگر قادر به رقابت نیستند.

سودآوری بیت کوین در محیط ماینینگ امروزه

استخراج بیت کوین هنوز هم می تواند برای برخی از افراد منطقی و سودآور باشد. تجهیزات استخراج به راحتی به دست می آیند و دستگاه های مختلف با کارایی بهتر در دسترس هستند. به عنوان مثال، برخی از دستگاه ها به کاربران این امکان را می دهند تا تنظیمات را برای مصرف انرژی تغییر دهند، بنابراین هزینه های کلی انرژی کاهش می یابد.

ماینرهای آینده نگر باید تجزیه و تحلیل هزینه / سود را انجام دهند تا قبل از خرید تجهیزات با قیمت ثابت کارای آنها را درک کنند. متغیرهای مورد نیاز برای انجام این محاسبه عبارتند از:

  1. هزینه برق: میزان مصرف برق شما چقدر است؟ به خاطر داشته باشید که نرخ ها بسته به فصل، زمان روز و سایر عوامل تغییر می کنند. می توانید این اطلاعات را در قبض برقی خود که در کیلووات ساعت اندازه گیری می شود پیدا کنید.
  2. کارآیی: سیستم ماینینگ شما چه انرژی و قدرتی در کیلووات ساعت مصرف می کند؟
  3. زمان: مدت زمان پیش بینی شده برای صرف ماینینگ چقدر است؟
  4. ارزش بیت کوین: ارزش یک بیت کوین به دلار آمریکا یا ارز رسمی دیگر چقدر است؟

محاسبه میزان سودآوری بیت کوین:

ماشین حساب های برای محاسبه سودآوری مبتنی بر وب وجود دارند. این حسابگرهای سودآوری در اصل یه کار را انجام میدهند اما کمی با هم تفاوت دارند و کار کردن با برخی‌ها پیچیده و برخی‌ها راحت است.

شما می توانید سود خود را با استفاده از یک ماشین حساب سودآوری بیت کوین محاسبه کنید.
btc.com
whattomine.com
www.nicehash.com

تجزیه و تحلیل و محاسبات خود را چندین بار با استفاده از سطوح مختلف قیمت، هزینه برق و ارزش بیت کوین انجام دهید. همچنین، سطح دشواری استخراج را تغییر دهید تا ببینید تاثیر آن بر تجزیه و تحلیل شما چگونه است. در نهایت مشخص کنید که استخراج بیت کوین در چه سطحی برای شما سودآور است.

پیوستن به استخرهای استخراج بزرگ برای سودآوری بیشتر

برای رقابت با مراکز بزرگ ماینینگ، افراد می توانند به یک استخر استخراج بپیوندند، استخرهای استخراج گروهی از ماینرها هستند که با هم کار می کنند و جوایز کسب شده را به اشتراک می گذارند. این کار می تواند سرعت کسب بیت کوین را افزایش دهد و مشکلات استخراج شخصی را کاهش دهد و حداکثر سودآوری را نیز به دست آورد.

آیا استخراج بیت کوین هنوز هم سودآور است؟

برای پاسخ به این سؤال که آیا ماینینگ بیت کوین هنوز سودآور است، از یک ماشین حساب سودآوری مبتنی بر وب برای انجام یک تحلیل هزینه و سود استفاده کنید. می توانید اعداد و ارقام مختلفی را وارد کنید و نقطه ضعف کار خود را پیدا کنید و آن را رفع کنید. پس از آن است که استخراج بیت کوین می‌تواند برای شما سودآور باشد.

ببینید که که آیا شما مایل به صرف سرمایه اولیه برای تهیه سخت افزار لازم هستید و آیا می‌توانید ارزش آینده بیت کوین و همچنین سطح دشواری استخراج را تخمین بزنید. هنگامی که قیمت بیت کوین و مشکلات استخراج کاهش می یابد، معمولاً نشانگر تعداد کمتر استخراج کنندگان و سهولت بیشتر در کسب بیت کوین است. وقتی قیمت بیت کوین و مشکل استخراج بالا می رود، انتظارات برعکس می‌باشد یعنی استخراج کنندگان بیشتری برای بیت کوین های کمتری رقابت می‌کنند.

خرید بیت کوین با امید به افزایش ارزش آن خیلی خطرناک است. بازار ارزهای رمزنگاری تازه و غیرقابل پیش‌بینی است.

نکته آخر این است که بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده با ارزش کمتر در مورد نقش های اقتصادی که در سال های آینده بازی خواهند کرد، یک سرمایه گذاری پرخطر و پر درآمد محسوب می‌شوند.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهیدسلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x