exbonds
بدون دسته بندی

شغل های عجیب و کمتر شناخته شده جهان

شغل های جالب و عجیب با درآمد میلیونی

شغل های عجیب: همه ما گاهی نام برخی مشاغل به گوشمان می رسد که به نظرمان چندان عادی نیست و جالب است بدانیم چه کسانی به چنین فعالیت های مشغول هستند. مثلا در کشور خودمان هستند کسانی که برای پوشاندن پلاک ماشین ها در محدوده طرح ترافیک، پول گرفته و روی صندوق می نشینند یا پشت ماشین راه می روند تا شماره پلاک دیده نشود.
اما فارغ از شغل های عجیب داخلی، آیا تاکنون شغلی به نام «گریه کن در مراسم ختم» به گوشتان خورده؟ یا تست کننده غذای حیوانات؟ یا فردی که برای خوابیدن روی تخت پول می گیرد؟
جالب است که همه این مشاغل عجیب درآمدهای بسیار بالایی هم دارند.

شغل های عجیب: عذرخواهی کننده حرفه ای

برای برخی از مردم، عذرخواهی کردن کار ساده ای نیست، اما برای افرادی دیگر گفتن ببخشید کاری بی ضرر و بسیار آسان است. اگر شما جزو گروه دوم قرار می گیرد، می توانید یکی از شغل های عجیب جهان را انتخاب کرده و به کار مشغول شوید: عذرخواهی کننده حرفه ای. شرکت Shazaiya Aiga Pro Agency در ژاپن وجود دارد که از طرف فردی که می خواهد معذرت خواهی کند یک عذرخواهی حرفه ای به شخص دیگر می فرستد. معذرت خواهی که پای تلفن انجام یا با ایمیل فرستاده شود حدودا ۹۵ دلار و اگر شخصی بخواهد که عذرخواهی کننده حرفه ای رودررو عذرخواهی را انجام دهد حدودا ۲۲۵ دلار باید بپردازد. بله! این استخدام فردی با این شغل چندان هم ساده و یا ارزان نیست!

گیرنده سم مارها

یک گیرنده سمّ مار، برای گرفتن سم مارها با خطرناک‌ترین مارهای جهان از کبرا تا مار زنگی سر و کار دارد، این سم‌ها برای به دست آوردن پادزهر پرکاربرد در بیمارستان و آزمایشگاه‌ها استخراج می‌شوند و قیمت هر گرم از آن تا ۱۰۰۰ دلار است.

شغل های عجیب: تخت گرم‌کن

بعضی از هتلها افرادی را استخدام می‌کنند که با پوشیدن لباس خواب بهداشتی مخصوص زیر پتو بروند و نقش کیسۀ آب گرم انسانی را ایفا کنند، تا تخت پیش از رسیدن مهمانها گرم باشد.

کارشناسان بو و عطر

کارشناسان عطر برای شناخت میزان اثرگذاری تولیدات بهداشتی مانند صابون، بدن شو، ضد عرق ها، دهان شویه و … باید تست و آزمایش انجام بدهند و مثلاً بوی زیر بغل، بوی پا، بوی دهان و … را استشمام کنند تا متوجه بشوند که این ماده تولیدی چقدر اثرگذار است و از یک تا ده به آن امتیاز بدهند. یک کارشناس در مدّت پانزده سال، ۵۶۰۰ بوی پا و تعداد بی شماری بوی زیر بغل را استشمام کرد و نام او به عنوان کسی که بیشترین استشمام زیر بغل را داشت، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد.

شغل های عجیب: ندیمه عروس

برخی شرکت‌های خدماتی در دنیا یک خدمت منحصر به فرد ارائه می‌دهند که به آن ندیمگی عروس می‌گویند. ندیمه عروس که در مراسم ازدواج و مراسم مرتبط با آن دیده می‌شود و در صورتی که عروس درخواستی داشته باشد برای او انجام می‌دهد، کارها و مأموریت‌های متعلق به عروس می‌تواند تا صد کار باشد و ندیمه‌های عروس برای هر جلسه خدمت رسانی از ۳۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار دریافت می‌کنند.

تست کننده غذای حیوانات خانگی

برندهای لوکس غذای حیوانات خانگی سعی می‌کنند که غذاهایشان حتماً برای استفادۀ انسان نیز مناسب باشد؛ به همین خاطر این شرکتها به فردی برای امتحان کردن غذای حیوانات خانگی نیاز دارند. آنها باید در مورد بوی غذا و تناسب مزه‌ها نظر بدهند.

شغل های عجیب: رصد و جابه‌جایی کوه‌های یخی

بعد از حادثه غرق شدن تایتانیک در سال ۱۹۱۲، سازمانی به نام The International Ice Patrol که از سوی گارد ساحلی آمریکا اداره می‌شد، شکل گرفت. هدف این سازمان مشخص کردن جایگاه کوه‌های یخی متحرک، بهینه ساختن گذرگاه‌های امن پیرامون آن و در صورت لزوم جا به جا کردن و راندن کوه‌های یخی به خارج از منطقه عبوری کشتی‌ها بوده است.

گریه کننده حرفه‌ای مراسم تدفین

اندوهگین حرفه‌ای در مراسم تدفین حاضر می‌شود و برای متوفی ابراز غم و اندوه می‌کند. در انگلستان شرکتی وجود دارد که اسم آن را (اندوهگین اجاره کن) گذاشته اند، تخصص این شرکت اجاره افراد گریه کن و اندوهگین در مراسم تدفین است و برای هر دو ساعت ۷۰ دلار درآمد دارد.

شغل های عجیب: باحال‌یاب

اساس این شغل یافتن چیزهایی است که مردم فکر می‌کنند باحال است. شاید مسخره به نظر برسد، اما همین کار به برندهای بزرگ کمک می‌کند تا محصولی را بسازند و بازاریابی کنند که مردم از آن خوششان بیاید و به این ترتیب درآمدهای میلیاردی کسب کنند.

مربی موج سواری سگ ها

می‌توانید آن‌ها را در برخی کمپ‌های ساحلی پیدا کنید. مربی‌ها به شما و سگتان می‌آموزند که چگونه سوار امواج شوید، برخی از مکان‌ها فقط مختص آموزش سگ‌هاست، بدون در نظر گرفتن برنامه‌ای برای آموزش صاحبان سگ ها.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین رای بیشتر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
عماد
عماد
8 ماه قبل

این کار ها به چه درد ایرانی ها میخوره مردم سرکار نگذارید

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن