exbonds
طرح توجیهی

طرح توجیهی آجرسازی

طرح توجیهی آجرسازی و اشتغال زایی

از طرح توجیهی تولید آجر می توان جهت ایجاد شغل و درآمد زایی و همچنین اخذ تسهیلات بانکی استفاده نمود. ارائه طرح توجیهی از ضرر های هنگفت مالی و اعتباری جلوگیری می‌کند.

معرفی محصول طرح توجیهی

آجر سفال یکی از مصالح پرکاربرد ساختمان است که استفاده زیادی در ساخت‌وساز در سراسر کشور دارد و می‌توان گفت تمام یا بخشی از ساختمان‌ ها توسط آجر سفال ساخته می‌شوند. این حجم استفاده از آجر می‌تواند بازار مناسبی برای سرمایه‌ گذاری باشد. تولید آجر سفال فرآیند پیچیده ای نیست، اما به نیروی انسانی نسبتاً زیاد و تجهیزات گران‌ قیمتی نیاز دارد.

محصول تولیدی طرح توجیهی آجر شامل تولید سفال بام و آجر سفال با استفاده از روش پخت به روز یعنی تولید با استفاده از کوره تونلی به جای کوره هافمن و روش سنتی می باشد. این نوع آجرها از نظر دقت و ابعاد و مشخصات فنی با دقت بسیار بالایی تولید می گردند و به دلیل جذب بسیار پایین آب جهت چسبندگی، انواع طرح های سوراخ دار آن مورد استفاده قرار می گیرد تا ملات مورد نظر چسبندگی مناسبی داشته باشد. همچنین به دلیل وزن کم و سبکی، سرعت عملیات اجرا بسیار بالاتر می رود.

انواع محصولات مرتبط

• آجرنما
• آجرنسوز
• آجرهای خاص برای موارد نما کف سازی و غیره
•آجر سفال
• آجر قزاقی
• آجر لعابی
• آجرهای سنتی

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده آجر

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول، کشورهای دارای منابع اولیه و دارای ساخت ساز بالا و همچنین زلزله خیز می باشند، اما این نوع محصول بیشتر در خاور میانه رواج دارد. آمریکای جنوبی و چین جزء مهمترین تولید کنندگان محصول می باشند.

فرآیند تولید

۱. استخراج مواد یا خرید خاک:

در این مرحله خاک از معدنی که قبلاً کیفیت آن مورد بررسی وتأیید قرار گرفته است استخراج میشود.

۲. آماده سازی:

در این مرحله خاک را ضمن آب زدن و جداسازی سنگ یا مواد خارجی از آن براساس میزان سختی و خشکی آن با آسیاب های مختلف خورد نموده و به دانه بندی در حدود 1تا5/1 میلیمتر می رسانند و در سیلوی خاک نگهداری می کنند.

۳. فرم دادن:

مرحله فرم دادن بدین صورت است که گل مهیا شده در دستگاه میکسر که روی یک اتاق وکیوم پرس می باشد وارد شده و بعد از آن که هوای داخل گل به طور کامل تخلیه شد، گل توسط این دستگاه کاملاً فشرده خواهد شد تا مواد تا حد امکان مخلوط وفشرده شده و هیچگونه خلل و فرجی باقی نماند و سپس گل فشرده شده توسط اکسترودر در حین عبور از محل خروجی ماشین، شکل قالبی که در آن محل نصب شده است را به خود می گیرد و به صورت شمش گلی با ابعاد تعیین شده خارج می شود که بلافاصله قالب برش خرده و به قسمت خشک کن حمل می شود.

۴. خشک کردن:

خشت آماده شده وارد خشک کن شده تا میزان رطوبت و مقاومت آن به حد مناسب رسیده و آماده قراردادن در کوره شود. اگر خشت تر وارد کوره شود هم خود محصول ترک میخورد و از بین می رود و هم کوره دچار شوک حرارتی شده که موجب ریزش و خرابی آن خواهد شد .

۵. پخت:

در مرحله پخت، خشت خشک وارد کوره شده و در معرض حرارت بسیار بالا (تا 900 درجه سانتیگراد) قرار می گیرد و برای مدت زمان معینی حرارت می بیند تا سفت و سخت شود.

۶. انبار کردن

مواد اولیه

خاك آجر مخلوطي است از خاك رس،‌ ماسه، فلد سپات ها، سنگ آهك، سولفات ها،‌ سولفورها،‌ فسفات ها،‌ كاني هاي آهن،‌ منگنز، ميزيم، سديم،‌ پتاسيم، مواد آلي و غیره.

خاك رس

ماده اصلي تشكيل دهنده خاك آجر،‌ خاك رس است كه فرمول شيميايي آن هيدروسيليكات آلومينيوم بوده و از پوسيدن و تجزيه فلد سپات ها يا فلد سپارها و ميكاها تحت تأثير اسيد كربنيك موجود در آب باران به وجود آمده است، فرمول شيميايي اين فلدسپات‌ها و ميكاها به شرح زير است:

فلد سپات پتاسيميK2,Al2,SiO6,O16(اورتوكلاس)
فلد سپات سديميNa2,Al2,Si6,O16(پلاژيوكلاس)
فلد سپات كلسيميCaO,2SiO,Al2O3(آنورتايت)
ميكاي پتاسيميK2O,2SiO2,Al2O3,H2O
ميكاي سديميNa2O,2SiO2,Al2O3,H2O

تجهیزات و ماشین آلات

ماشین آلات مورد نیاز، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آجر:

• سیلو تغذیه کننده
• دستگاه کلوخ شکن
• مخلوط کن
• سیلو سیمانی
• برش اتوماتیک
• خشک کن
• کوره
• نوار نقاله لاستیکی
• نوار نقاله فلزی
• دستگاه سنگ زن
• دستگاه مخلوط کن و پرس و والس

سرمایه مورد نیاز به طور تقریبی

سرمايه ثابت طرح: 95455.98 میلیون ریال- نه میلیارد و پانصد و چهل و پنج میلیون تومان. سرمايه گذاري کل طرح: 103573.45میلیون ریال- ده میلیارد و سیصد و پنجاه و هفت میلیون تومان.

نتیجه گیری

طرح توجیهی تولید آجر با هدف سرمایه گذاری و استغال زایی باعث به کار گیری تعداد بسیار زیادی نیروی انسانی می شود.استفاده از آجر در صنعت ساختمان سازی دارای اهمیت است و کاربرد گسترده ای دارد. ميزان زمين طرح: ۴۵۰۰۰ متر مربع. ميزان زمين بنا: ۳۴۹۰ متر. كد آيسيك محصول 26931117

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن