طرح توجیهی و فرصت های سرمایه‌گذاریکارآفرینی

طرح توجیهی بازیافت ضایعات EVA

سرمایه گذاری در بازیافت ضایعات اتیلن وینیل استات (EVA)

بازیافت ضایعات EVA

طرح توجیهی بازیافت ضایعات اتیلن وینیل استات (EVA) صددرصد مورد تایید وزارت صنایع و معادن جهت دریافت تسهیلات و وام های بانکی میباشد.

بیگ والت: اتیلن وینیل استات EVA در واقع کوپلیمری بوده و در دسته لاستیکها می تواند قرار داده شود (هم کوپلیمر و هم لاستیک آن تعریف شده است). این لاستیک از واکنش کوپلیمریزاسیون دومنومر اتیلن و وینیل استات بدست می آید. درصد وزنی دومونومر استفاده شده متفاوت می باشد. این تغییر درصدها موجب خواص فیزیکی شده و کاربرد نهایی می گردد. این کوپلیمرها هم خواص کریستالی پلی اتیلن را داراست و هم مانند مواد آمورف عمل می نماید. اگر درصد وزنی وینیل استات افزایش یابد شفافیت و همچنین قابلیت انعطاف کوپلیمرها افزایش می یابد.

از ویژگی های مهم تولید EVA که در خصوصیات آن تاثیر عمده ای دارد، دانسیته، درصد وینیل استات و همچنین شاخص مذاب می باشند.

کاربرد کوپلیمرهای EVA

بیشترین کاربرد کوپلیمرهای EVA شامل چسبنده ها، قالبگیری دمشی، کابلها و سیم ها، تولید فیلم ها، قالبگیری فومی، اکستروژنی، کواکستروژنی، لامینیشن، انواع پوشش، گرما ذوب های بالا و همچنین قطعات تزریقی می باشد. همچنین بعنوان اصلاح کننده پلیمرها و بهبوددهنده انعطاف پذیری و چقرمگی پلیمرها استفاده می شود. در ساخت لوازم ورزشی مثل اسکیت بوردها و تخته های موج نوردی و نیز در صنایع با تکنولوژی بالا مثل قطعاتی در فضا پیماها و لباس های فضایی استفاده می شود.

پلاستیک ها و لاستیک ها بطور کلی با مقاومت بالا هستند که با اسید، باز و مواد شیمیایی معمول به سختی واکنش می دهند. این مواد کاملا در برابر میکرو ارگانیزم ها مقاوم بوده ودر نتیجه زیست تخریب پذیر نیستند. لذا دورریز ضایعات پلاستیکی و لاستیکی با فرآیند های عملیاتی مواد جامد و مایعات معمول امکان پذیر نمی باشد. چنان چه مواد پلاستیکی و لاستیکی به شیوه های معمول سوزانده شوند، گازهای سمی تولید می کنند. در مورد این مواد پلاستیکی و فرآیند های بازیافت به کار برده نمی شوند.

سوددهی مناسب و زمان بازگشت سرمایه قابل قبول

در این طرح پس از بررسی های صورت گرفته این نتیجه حاصل شد که طرح دارای سوددهی مناسب و زمان بازگشت سرمایه قابل قبول می باشد.
جلوگیری از اتلاف منابع مالی و طبیعی کشور که برای تولید پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد، جلوگیری از ورود مواد اولیه و وابستگی به خارج، حفاظت محیط زیست و جلوگیری از انتشار آلودگی به آب، خاک و هوا از محسنات بازیافت پلاستیک است.

مطالعات امکان سنجی بازیافت ضایعات EVA

اطلاعات زیر به صورت تقریبی هستند!

نام محصول: EVA بازیافت شده

موارد کاربرد: پرکننده در محصولات دیگر
ظرفیت پیشنهادی طرح: 5,000 تن در سال
عمده مواد اولیه مصرفی: ضایعات EVA
میزان مصرف سالیانه مواد اولیه: 79,500 میلیون ریال
اشتغال زایی: 20 نفر

زمین مورد نیاز 3000 متر مریع
زیربنا تولیدی و انبار: 1100 مترمربع
زیربنا اداری: 150 متر مربع
زیربنا خدمات: 250 متر مربع

سرمایه گذاری ثابت طرح: 17,213 میلیون ریال
سرمایه در گردش طرح: 13,822 میلیون ریال

مصرف سالیانه آب، برق و گاز
آب: 5000 متر مکعب
برق: 781,707 کیلووات بر ساعت
گاز: 16,100 متر مکعب بر ساعت

محل پیشنهاد طرح برای احداث واحد صنعتی بازیافت ضایعات EVA : شهرک های صنعتی استان قم

امتیاز شما به این مطلب:
[votes: 3 Rating: 3.3]
برچسب ها
نمایش بیشتر

تبلیغات

تبلیغات 1

دستگاه جوجه کشی حرفه ای

دستگاه جوجه کشی حرفه ای Easy Bator 6 نمونه متفاوت در صنعتی جوجه کشی کشور ، مناسب برای جوجه کشی از پرندگان زینتی و گران تخم.کیفیت جهانی با راندمان جوجه کشی عالی و قیمت مناسب عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

تبلیغات 2

دستگاه جوجه کشی خارجی

فروش ویژه دستگاه جوجه کشی خارجی ، ساخت کره جنوبی در مدل ها و ظرفیت های مختلف مناسب برای جوجه کشی از تمامی پرندگان و خزندگان تخم گذار اهلی و زینتی با راندمانی فوق العاده عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از
بستن