طرح توجیهی بازیافت ضایعات EVA

سرمایه گذاری در بازیافت ضایعات اتیلن وینیل استات (EVA)

بازیافت ضایعات EVA

طرح توجیهی بازیافت ضایعات اتیلن وینیل استات (EVA) صددرصد مورد تایید وزارت صنایع و معادن جهت دریافت تسهیلات و وام های بانکی میباشد.

بیگ والت: اتیلن وینیل استات EVA در واقع کوپلیمری بوده و در دسته لاستیکها می تواند قرار داده شود (هم کوپلیمر و هم لاستیک آن تعریف شده است). این لاستیک از واکنش کوپلیمریزاسیون دومنومر اتیلن و وینیل استات بدست می آید. درصد وزنی دومونومر استفاده شده متفاوت می باشد. این تغییر درصدها موجب خواص فیزیکی شده و کاربرد نهایی می گردد. این کوپلیمرها هم خواص کریستالی پلی اتیلن را داراست و هم مانند مواد آمورف عمل می نماید. اگر درصد وزنی وینیل استات افزایش یابد شفافیت و همچنین قابلیت انعطاف کوپلیمرها افزایش می یابد.

از ویژگی های مهم تولید EVA که در خصوصیات آن تاثیر عمده ای دارد، دانسیته، درصد وینیل استات و همچنین شاخص مذاب می باشند.

کاربرد کوپلیمرهای EVA

بیشترین کاربرد کوپلیمرهای EVA شامل چسبنده ها، قالبگیری دمشی، کابلها و سیم ها، تولید فیلم ها، قالبگیری فومی، اکستروژنی، کواکستروژنی، لامینیشن، انواع پوشش، گرما ذوب های بالا و همچنین قطعات تزریقی می باشد. همچنین بعنوان اصلاح کننده پلیمرها و بهبوددهنده انعطاف پذیری و چقرمگی پلیمرها استفاده می شود. در ساخت لوازم ورزشی مثل اسکیت بوردها و تخته های موج نوردی و نیز در صنایع با تکنولوژی بالا مثل قطعاتی در فضا پیماها و لباس های فضایی استفاده می شود.

پلاستیک ها و لاستیک ها بطور کلی با مقاومت بالا هستند که با اسید، باز و مواد شیمیایی معمول به سختی واکنش می دهند. این مواد کاملا در برابر میکرو ارگانیزم ها مقاوم بوده ودر نتیجه زیست تخریب پذیر نیستند. لذا دورریز ضایعات پلاستیکی و لاستیکی با فرآیند های عملیاتی مواد جامد و مایعات معمول امکان پذیر نمی باشد. چنان چه مواد پلاستیکی و لاستیکی به شیوه های معمول سوزانده شوند، گازهای سمی تولید می کنند. در مورد این مواد پلاستیکی و فرآیند های بازیافت به کار برده نمی شوند.

سوددهی مناسب و زمان بازگشت سرمایه قابل قبول

در این طرح پس از بررسی های صورت گرفته این نتیجه حاصل شد که طرح دارای سوددهی مناسب و زمان بازگشت سرمایه قابل قبول می باشد.
جلوگیری از اتلاف منابع مالی و طبیعی کشور که برای تولید پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد، جلوگیری از ورود مواد اولیه و وابستگی به خارج، حفاظت محیط زیست و جلوگیری از انتشار آلودگی به آب، خاک و هوا از محسنات بازیافت پلاستیک است.

مطالعات امکان سنجی بازیافت ضایعات EVA

اطلاعات زیر به صورت تقریبی هستند!

نام محصول: EVA بازیافت شده

موارد کاربرد: پرکننده در محصولات دیگر
ظرفیت پیشنهادی طرح: 5,000 تن در سال
عمده مواد اولیه مصرفی: ضایعات EVA
میزان مصرف سالیانه مواد اولیه: 79,500 میلیون ریال
اشتغال زایی: 20 نفر

زمین مورد نیاز 3000 متر مریع
زیربنا تولیدی و انبار: 1100 مترمربع
زیربنا اداری: 150 متر مربع
زیربنا خدمات: 250 متر مربع

سرمایه گذاری ثابت طرح: 17,213 میلیون ریال
سرمایه در گردش طرح: 13,822 میلیون ریال

مصرف سالیانه آب، برق و گاز
آب: 5000 متر مکعب
برق: 781,707 کیلووات بر ساعت
گاز: 16,100 متر مکعب بر ساعت

محل پیشنهاد طرح برای احداث واحد صنعتی بازیافت ضایعات EVA : شهرک های صنعتی استان قم

امتیاز شما به این مطلب
[votes: 6 Rating: 2.7]
برچسب ها

تبلیغات

تبلیغات 1

دستگاه جوجه کشی حرفه ای

دستگاه جوجه کشی حرفه ای Easy Bator 6 نمونه متفاوت در صنعتی جوجه کشی کشور ، مناسب برای جوجه کشی از پرندگان زینتی و گران تخم.کیفیت جهانی با راندمان جوجه کشی عالی و قیمت مناسب عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

تبلیغات 2

دستگاه جوجه کشی خارجی

فروش ویژه دستگاه جوجه کشی خارجی ، ساخت کره جنوبی در مدل ها و ظرفیت های مختلف مناسب برای جوجه کشی از تمامی پرندگان و خزندگان تخم گذار اهلی و زینتی با راندمانی فوق العاده عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از
بستن