exbonds
طرح توجیهی

طرح توجیهی راه‌اندازی کلینیک زیبایی

شرایط تاسیس کلینیک زیبایی + میزان درآمد و هزینه سرمایه گذاری

کلینیک زیبایی چیست؟ برای رسیدن به معنی کلینیک زیبایی ابتدا به توضیح مفهوم کلینیک می پردازیم.

مفهوم کلینیک: کلینیک در لغت به معنای مطب و درمانگاه می باشد و در اصطلاح به ساختمان، بخشی از یک بیمارستان یا مراکز بهداشتی-درمانی و یا مکانی اطلاق می گردد که به درمان بیماران یا مراقبت پزشکی از بیماران سرپایی اختصاص داشته باشد.

مفهوم کلینیک زیبایی

حال با توجه به اینکه معنی و مفهوم کلینیک را متوجه شده اید می توانیم در مورد کلینیک زیبایی و یا همان درمانگاه زیبایی توضیح دهیم.
کلینیک زیبایی به درمانگاهی گفته می شود که با مجوز وزارت بهداشت و پس از دریافت پروانه تخصصی خدمات زیبایی می تواند خدمات و درمان های زیبایی ارائه دهد.
مجوز کلینیک زیبایی تنها به پزشک متخصص در زمینه زیبایی به خصوص پزشک متخصص پوست و مو و زیبایی داده میشود و حداقل دو پزشک متخصص زیبایی باید در کلینیک مشغول به فعالیت باشد.

پرسنل کلینیک زیبایی

در یک کیلنیک زیبایی مجوز دار باید دو نفر پزشک متخصص زیبایی مشغول به فعالیت باشد. علاوه بر آن باید یک پرسنل کارشناس پذیرش و مدارک پزشکی، دو نفر پرستار یا بهیار و یک نفر پرستار جهت اطاق الکترولیز مشغول به فعالیت باشد.

• طرح راه اندازی کلینیک زیبایی

در چند سال گذشته کلینیک های زیبایی به حدی در کشور زیاد شده است که امروز خدماتی مانند لیزر برای حذف موهای زائد بدن به دلیل پر درآمد بودن آن حتی در آرایشگاههای زنانه نیز به سهولت ارائه می شود. شغلی پر درآمد و حساس که نظارت چندانی روی آن وجود ندارد و در عین حال کسی هم تقاضای مجوز از این خدمات نمی کند. این در حالی است که تمام این خدمات باید زیر نظر پزشک مجرب و فردی باشد که دوره های تخصصی این کار را گذرانده است.
به گفته مقام های مسئول وزارت بهداشت، دستگاه‌های لیزر و دیگردستگاههای مورد نیاز برای زیبایی به صورت قاچاق و به سهولت به کشور وارد می‌شود، کالایی که سود بالایی هم برای واردکننده و هم برای مصرف‌کننده دارد. اما سوال اصلی این است که کلینیک های زیبایی در تهران چگونه تاسیس می شوند و این موسسات چه درآمدی از این راه کسب می کنند؟

شرایط تاسیس کلینیک زیبایی

برای شروع کار دو راه وجود دارد. یک راه قانونی و یک راه غیر قانونی وجود دارد. در مسیر قانونی شما باید اقدام به گرفتن مجوز کنید که عملادر حال حاضر این کار غیر ممکن است، چرا که چندین سال است ظرفیت برای صدور مجوز چنین موسساتی پر شده است و وزارت بهداشت نیز مجوز جدید صادر نمی کند. در نتیجه شما باید مجوز را از کسانی که این مجوزها را دارند اجاره کنید.
اجاره یک میلیاردی برای یک سال حداقل رقمی هست که شما باید در این صنف پرداخت کنید و اگر این مجوز در مناطق پر مشتری مانند غرب تهران باشد این ارقام بالاتر هم خواهد رفت.

میزان درآمد و هزینه سرمایه گذاری

در شرایطی که حداقل حقوق کارگران و کارمندان کشور کمتر از یک میلیون در ماه درنظر گرفته می شود، مشاغلی مانند تاسیس کلینیک های زیبایی در کشور بوجود آمده است که درآمدی بین سیصد میلیون تا پانصد میلیون تومان در ماه برای صاحبان آن به همراه دارد.

درآمد حاصل از این کار به میزان سرمایه گذاری شما بستگی دارد. برای مثال اگر شما یک مجموعه کاملا مجهز از کلیه خدمات مربوط به زیبایی مانند لیزر، بوتاکس، لیپو و … ایجاد کنید، یک مکان حداقل ششصد متری برای این کار در نظر بگیرید و دستگاههای شما به روز و بی عیب و نقص باشد و همراه این موارد یک کادر پرسنل حرفه ای نیز به خدمت بگیرید ماهیانه می توانید حداقل سیصد میلیون تومان درآمد داشته باشید.
برای چنین فضایی شما به ۱٫۸ تا ۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارید.
به عبارتی شما با چنین سرمایه گذاری سالانه نزدیک به ۴ میلیارد تومان سود خواهید داشت که یک میلیارد آن را باید به صاحب مجوز بدهید و در انتها خودتان نیز دو میلیارد سود کرده اید.

خانم های طبقه متوسط و بالای جامعه مشتریان دائم این خدمات هستند.

شرایط ساختمان و تاسیسات

حداقل واحد های درمانگاه شامل:
– مدیریت، حسابداری، پذیرش، امور اداری، حداقل 2 اطاق برای معاینات و اطاق تکه برداری و اعمال جراحی کوچک با دیواره کاشی و کف قابل شستشو، اطاق اشعه درمانی ،اطاق الکترولی زجهت بانوان، سالن انتظار، اطاق های استراحت پرسنل، رختکن، آبدارخانه، انبار، مرکز استرایلیزاسیون
– مسیرهای رفت و آمد بیماران و کارکنان به نحوی باشد که برخورد در رفت وآمد به وجود نیاید.
– ورودی ها برای عبور برانکارد و چرخ بیمار به اندازه کافی وسیع باشد.
– تسهیلات و راه های پلکان به نحو مطلوب پیش بینی شده باشد.
– پله ها و بالکن دارای حفاظ به ارتفاع 75 سانتی متر باشد.
– طول و عرض پله ها مناسب پیش بینی گردد.
– علائم راهنمای بیمار به طور مطلوب پیش بینی و نصب شده باشد.
– مجهز به سیستم اطفاءحریق مورد تائید سازمان های ذی ربط باشد.
– استقرار شبکه برق و تجهیزات برق مطابق مقررات وضوابط ایمنی صورت گیرد.
– انجام تعمیرات، نگهداری و ایمنی درمانگاه با تفویض به کارکنان واجد شرایط و تحت کنترل قرار گیرد.
– پیش بینی برق اضطراری
– سیستم تهویه به نحوی طراحی و تنظیم شود که در تمام ساعات روز و فصول آسایش بیمار و کارکنان را تامین نماید.
– کلیه ورودی ها، راهروها، پلکان و مسیرهای رفت و آمد بیمار، اتاق های مختلف جهت جلوگیری از حوادث و سوانح دارای روشنایی کافی باشد.
توضیح: از خرید یا اجاره ساختمان جهت مرکز فوق قبل از تائید کارشناسی خودداری به عمل آید.

مراحل صدور مجوزهای قانونی

الف )تهیه مدارک مورد نیاز جهت صدور موافقت اصولی

ب ) پس از تکمیل مدارک ، پرونده به کمیسیون قانونی ماده 20 وزارت متبوع ارسال می گردد.

ج ) پس از تائید صلاحیت متقاضی توسط کمیسیون قانونی ماده 20 ، ارائه فرم تکمیل شده قرارداد تأسیس + فیش بانکی طبق مقررات مربوطه ( مبلغ و شماره حساب از طریق کارشناسان واحد صدور پروانه به متقاضی اعلام خواهد گردید).

د ) صدور موافقت اصولی و ارسال آن به متقاضی

بدیهی است فعالیت به منظور ارائه خدمات درمانی با موافقت اصولی مجاز نمی باشد و ضروری است به اخذ مجوز بهره برداری و پروانه تأسیس و مسئولین فنی اقدام گردد.

ه ) تهیه مدارک مورد نیاز جهت صدور پروانه های تأسیس و مسئولین فنی

و ) پس از تکمیل مدارک، ارسال پرونده به کمیسیون قانونی ماده 20 وزارت متبوع

ز ) پس از تائید کمیسیون جهت صدور مجوز بهره برداری ارائه فیش بانکی:
ارائه فیش های بانکی جهت هریک از مسئولین فنی طبق مقررات مربوطه ( مبلغ و شماره حساب از طریق کارشناسان واحد صدور پروانه به متقاضی اعلام خواهد گردید، مبلغ برای شهر متفاوت می باشد).

ح ) صدور پروانه های تأسیس و مسئولین فنی توسط وزارت متبوع و ارسال آن به معاونت درمان دانشگاه

ت ) تحویل پروانه های صادره به مؤسس

5 1 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن