YESSS banner

BSFinance.biz - 6500% AFTER 90 DAYS
dellminer

dogeminers
UMO-Finance | Innovations

دانستنی‌های کسب و کارمقالات آموزشی

طرح کلاهبرداری ماتریس Matrix چیست؟

طرح ماتریسی Matrix scheme

یک طرح ماتریس Matrix (شبکه‌ای) به عنوان یک روش فروش یا سایت ماتریسی شناخته شده است.

همواره تقلب مالی به عنوان سرمایه گذاری صورت میگیرد و به نظر می رسد که رایج ترین طرح های آنلاین اکنون طرح های هرمی، طرح های ماتریس، طرح های Ponzi و غیره است.

طرح ماتریس نیز گاهی مشابه طرح Ponzi یا طرح هرمی است. این طرح ها توسط دفتر تجارت عادلانه انگلستان نامناسب شناخته شده اند. و در حال حاضر هیچ قوانینی برای نامگذاری برنامه های ماتریس غیرقانونی در ایالات متحده وجود ندارد. با این حال، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده هشدارهای عمومی در مورد این سایت ها را منتشر کرده است.

طرح ماتریس Matrix چیست؟

نام طرح: ماتریس

نام مستعار طرح: لیست انتظار

اجراکنندگان طرح: شرکت های بازاریابی اینترنتی

قربانیان این طرح: شکارچیان معامله های اینترنتی

کلاهبرداری: مفهوم پشت این کلاهبرداری ها ایجاد یک طرح هرمی است که مانند طرح هرمی دیده نمی شود.

این طرح یک محصول رایگان را به شما میدهد، اگر شما یک محصول نسبتاً ارزان قیمت را از حراجی هایش خریداری کنید. پس از آن شما ملزم به آوردن تعدادی از مردم برای خرید اقلام با قیمت پایین تر میشود، و نام شما به یک لیست اضافه شده است. هنگامی که نام شما به بالای لیست می رسد، جایزه رایگان خود را دریافت خواهید کرد. بنابراین بدون توجه به تعداد افرادی که خرید می کنند، 90٪ این جایزه را دریافت نمی کنند.

طرح ماتریسی یک مدل تجاری است که شامل مبادله پول برای یک محصول خاص با قراردادن یک جایزه رایگان جانبی برای افزودن افراد به یک لیست انتظار برای یک محصولی که بیشتر از ارزش واقعی آن قیمت گذاری شده است.

از طرح های ماتریسی در سیستم فروش و حراجی ها استفاده میشود همچنین در سایتهای کسب درآمد برای جذب کاربران و سوء استفاده از سرمایه آنها کابرد دارند.

این طرح همیشه کلاهبرداری نیست و در سیستم بازاریابی شبکه ای (MLM) کاربرد دارد که کاربران را به سود میرسانند.

تاریخچه طرح ماتریسی

اولین طرح شناخته شده ماتریس که به طور گسترده ای به شروع شد EZExpo.com بود، که محبوبیت طرح های ماتریس را در سال 2002 آغاز کرد. در سال 2003 بیش از 200 طرح ماتریکس در حال اجرا بودند، که یکی از آنها مالک همان طرح ماتریسی پرداخت (Stormpay (TymGlobal بود. پس از آن، هر دو شرکت TymGlobal و Stormpay متهم به اجرای یک طرح Ponzi غیر قانونی شدند. که بعداً Stormpay ادعا کرد که مستقل از TymGlobal است، و آنها پذیرفتند که طرح های ماتریس را متوقف کنند. گرچه بسیاری از طرح ها در آن زمان متوقف شدند، اما هنوز هم برخی از طرح ها در سراسر جهان فعالیت می کنند. اما Stormpay، دیگر فعالیت نمی کند.

چگونه می توان از طرح ماتریسی اجتناب کرد؟

توجه داشته باشید که ساده ترین راه برای جلوگیری از وارد شدن به طرح کلاهبرداری ماتریکس و از دست دادن سرمایه تان این است که اصلاً درگیر این کارها نباشید. هر حراجی یا طرحی که برای دریافت یک هدیه نیاز به خرید کالاهای زیاد دارد تنها برای یک هدف است. هدف این طرح فروش محصولاتی کم ارزش با ارزش بیش از حد به بسیاری از مردم است.

[تعداد: 0 امتیاز: 0]
برچسب ها

نظرات کاربران

  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن