طرز تهیه خیار شور

خیار شور خوشمزه و خوش رنگ

مواد لازم:

خیار ریز قلمی: 2 کیلو
• شوید: 150 گرم
• برگهای تیره کرفس: 150 گرم
• ترخون: 300 گرم
• سنگ نمک: به میزان لازم ( اگر از نمک معمولی استفاده کنید بعد از مدتی خیار ها نرم میشوند) تقریبا به ازای هر 17 لیوان آب یک لیوان خرد شده سنگ نمک به کار میرود و یک لیوان سرکه.
سیر: 1 بوته بزرگ
• فلفل سبز تند
• زاج سفید: یک تکه کوچک اندازه 1 حبه سیر

طرز تهیه:

خیار ها را بشویید و خشک کنید بعد داخل شیشه بریزید و در لابه لای آن سیر که پوست گرفتید بریزید و همانطور فلفل ریز و نمک را اضافه کنید.
وسط شیشه شوید و ترخون را با بوته بگذارید و همانطور برگ کرفس.
سرکه و آب بگذارید بجوشد زاج را هم بیاندازید داخل آن تا حل شود و بگذارید خنک شود. نمک دریایی اضافه کنید و بریزید روی خیارها. و در آخر روی خیارها دوباره بوته ترخون و شوید و برگ کرفس بگذارید و کامل بپوشانید و در آن را محکم ببندید تا هوا به داخل آن نفوذ نکند بعد بگذارید جایی خنک و تاریک تا خیارها برسند.
زاج باعث میشود که خیارشورهایتان ترد شوند (خرت و خرت کنند) و نرم نشوند.

امتیاز شما به این مطلب
[votes: 3 Rating: 3]
برچسب ها

تبلیغات

تبلیغات 1

دستگاه جوجه کشی حرفه ای

دستگاه جوجه کشی حرفه ای Easy Bator 6 نمونه متفاوت در صنعتی جوجه کشی کشور ، مناسب برای جوجه کشی از پرندگان زینتی و گران تخم.کیفیت جهانی با راندمان جوجه کشی عالی و قیمت مناسب عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

تبلیغات 2

دستگاه جوجه کشی خارجی

فروش ویژه دستگاه جوجه کشی خارجی ، ساخت کره جنوبی در مدل ها و ظرفیت های مختلف مناسب برای جوجه کشی از تمامی پرندگان و خزندگان تخم گذار اهلی و زینتی با راندمانی فوق العاده عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از
بستن