بورس و فارکس

عوامل موثر در ارزش ارز

بررسی عوامل تعیین کننده نرخ ارز

عوامل موثر در ارزش ارز

شرایط اقتصادی و سیاسی متعددی بر قیمت ارز تاثیر دارند که مهمترین آنها نرخ بهره، تورم و ثبات سیاسی است. علاوه براین، دولتها بعضی مواقع در بازار ارز مشارکت میکنند تا بر ارزش ارز خود تاثیر بگذارند و با سرازیر کردن پول داخلی خود به بازار با هدف پایین آوردن قیمت و یا با خرید ارز به منظور بالا بردن قیمتها در کار بازار ارز مداخله می‌نمایند.

این کار مداخله بانک مرکزی نامیده می‌شود.

هر یک از این عوامل بعلاوه سفارشات بزرگ بازار می‌تواند موجب ناپایداری شدید در قیمتهای ارز شوند. هرچند که اندازه و حجم معاملات بازار ارز اداره بازار را توسط هرکس برای هر مدت زمانی غیر ممکن می‌سازد.

منحنی‌های عرضه و تقاضای ارز یک کشور در طول زمان جابه‌جا می‌شود و همین انتقال باعث بروز تغییرات دائمی نرخ ارز خواهد شد. این جابه‌جایی ممکن است بر اثر:

عوامل موثر در ارزش ارز

1.     تغییر سلیقه مردم نسبت به تولیدات داخلی و خارجی

2.     رشد متفاوت اقتصادی

3.     تفاوت نرخهای تورم در کشورهای مختلف

4.     تغییر در نرخهای بهره

5.     تغییر در انتظارات

مداخلات بانک مرکزی جهت انجام سیاستهای پولی و… به وجود آید.

عوامل موثر در ارزش ارز

امتیاز شما به این مطلب:
[votes: 0 Rating: 0]
برچسب ها
نمایش بیشتر

تبلیغات

تبلیغات 1

دستگاه جوجه کشی حرفه ای

دستگاه جوجه کشی حرفه ای Easy Bator 6 نمونه متفاوت در صنعتی جوجه کشی کشور ، مناسب برای جوجه کشی از پرندگان زینتی و گران تخم.کیفیت جهانی با راندمان جوجه کشی عالی و قیمت مناسب عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

تبلیغات 2

دستگاه جوجه کشی خارجی

فروش ویژه دستگاه جوجه کشی خارجی ، ساخت کره جنوبی در مدل ها و ظرفیت های مختلف مناسب برای جوجه کشی از تمامی پرندگان و خزندگان تخم گذار اهلی و زینتی با راندمانی فوق العاده عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از
بستن