YESSS banner

BSFinance.biz - 6500% AFTER 90 DAYS
dellminer

dogeminers
UMO-Finance | Innovations

بازاریابی و فروشمقالات آموزشی

فروشنده کیست؟

به چه کسی فروشنده میگویند؟

فروشنده کیست؟
به طور خلاصه: فروشنده هر شخص حقوقی است که اقدام به فروش دارایی می نماید.

هنوز خیلی‌ها نمی‌دانند فروشنده به چه کسی گفته می‌شود.

فروشنده کیست؟

دو دیدگاه محکم برای این سؤال وجود دارد.

دیدگاه اول: فروشنده کسی است که مهارت حرفه‌ای در فروش محصولات داشته باشد و این کار را حرفه‌ای انجام دهد و صرفاً برای فروش محصولات استخدام شود.

دیدگاه دوم: این دیدگاه می‌گوید که هرکسی که قرار است محصولی را به مشتری معرفی کند یا به فروش بزارد فروشنده است.

مثال: افرادی که خود کارفرما هستند و فروشنده‌ای در فروشگاه خود ندارند خودشان تا زمانی که محصولات را به مشتری معرفی می‌کنند فروشنده حساب می‌شوند.
نکته مهم این است که افرادی که خود کارفرما هستند و فروشنده‌ای ندارند خود را فروشنده نمی‌دانند و با همین فکر هم به محتوای کتاب‌ها در مورد فروشندگان توجه نمی‌کنند.
در فروشگاه‌های بسیاری علاوه بر وجوده فروشندگانی که صرفاً برای فروش بهتر استخدام‌شده‌اند، خود مدیر فروشگاه هم محصولات را معرفی می‌کند به مشتری، خب موضوع مهم این است زمانی مدیر فروشگاه در فروشگاه حضورداشته باشد مشتریان دوست دارند در مورد محصولات از او (مدیر) سؤال کنند.
در این مواقع هم متأسفانه مدیران فروشگاه نمی‌دانند که کار یک فروشنده را انجام می‌دهند و انتظاری که مراجعه‌کنندگان از آن‌ها دارند انتظاری است که از یک فروشنده دارند.
واقعیت این است که تعداد افرادی که فروشنده هستند اما خود را فقط مدیر تصور می‌کنند کم نیست.موضوع مهم این است که تمام مدیران خود را باید یک فروشنده تصور کنند و سعی کنند تکنیک‌های فروشنده گان موفق را یاد بگیرند تا درنهایت افزایش فروش داشته باشند.

راضی نگه داشتن مشتری فعلی مهم است. وفادار کردنش مهم است. اما اینها «بدون توانایی مشتری‌یابی» از هیچ کس یک فروشنده‌ی موفق نمی‌سازد.

بازاریاب یا فروشنده حرفه ای کسی است که هنر و دانش کافی برای توفیق در بازارهای رقابتی و پیچیده امروزی دارد. فروشندگان موفق دارای تحصیلات عالی یا آموزش های حرفه ای هستند که از طریق آن می تواند روابطی بلند مدت با مشتریان، ارزیابی نیازهای آنان و سازماندهی تلاش های شرکت برای حل مسأله های مشتری و تأمین نیازهای او، می کوشند روابطی محکم با او برقرار کنند.

[تعداد: 2 امتیاز: 3]
تلگرام بیگ والت اینستاگرام بیگ والت

برچسب ها

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "

نظرات کاربران

  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن