exbonds
مقالات کسب و کار

فروشنده کیست؟

به چه کسی فروشنده میگویند؟

فروشنده کیست؟
به طور خلاصه: فروشنده هر شخص حقوقی است که اقدام به فروش دارایی می نماید.

هنوز خیلی‌ها نمی‌دانند فروشنده به چه کسی گفته می‌شود.

فروشنده کیست؟

دو دیدگاه محکم برای این سؤال وجود دارد.

دیدگاه اول: فروشنده کسی است که مهارت حرفه‌ای در فروش محصولات داشته باشد و این کار را حرفه‌ای انجام دهد و صرفاً برای فروش محصولات استخدام شود.

دیدگاه دوم: این دیدگاه می‌گوید که هرکسی که قرار است محصولی را به مشتری معرفی کند یا به فروش بزارد فروشنده است.

مثال: افرادی که خود کارفرما هستند و فروشنده‌ای در فروشگاه خود ندارند خودشان تا زمانی که محصولات را به مشتری معرفی می‌کنند فروشنده حساب می‌شوند.
نکته مهم این است که افرادی که خود کارفرما هستند و فروشنده‌ای ندارند خود را فروشنده نمی‌دانند و با همین فکر هم به محتوای کتاب‌ها در مورد فروشندگان توجه نمی‌کنند.
در فروشگاه‌های بسیاری علاوه بر وجوده فروشندگانی که صرفاً برای فروش بهتر استخدام‌شده‌اند، خود مدیر فروشگاه هم محصولات را معرفی می‌کند به مشتری، خب موضوع مهم این است زمانی مدیر فروشگاه در فروشگاه حضورداشته باشد مشتریان دوست دارند در مورد محصولات از او (مدیر) سؤال کنند.
در این مواقع هم متأسفانه مدیران فروشگاه نمی‌دانند که کار یک فروشنده را انجام می‌دهند و انتظاری که مراجعه‌کنندگان از آن‌ها دارند انتظاری است که از یک فروشنده دارند.
واقعیت این است که تعداد افرادی که فروشنده هستند اما خود را فقط مدیر تصور می‌کنند کم نیست.موضوع مهم این است که تمام مدیران خود را باید یک فروشنده تصور کنند و سعی کنند تکنیک‌های فروشنده گان موفق را یاد بگیرند تا درنهایت افزایش فروش داشته باشند.

راضی نگه داشتن مشتری فعلی مهم است. وفادار کردنش مهم است. اما اینها «بدون توانایی مشتری‌یابی» از هیچ کس یک فروشنده‌ی موفق نمی‌سازد.

بازاریاب یا فروشنده حرفه ای کسی است که هنر و دانش کافی برای توفیق در بازارهای رقابتی و پیچیده امروزی دارد. فروشندگان موفق دارای تحصیلات عالی یا آموزش های حرفه ای هستند که از طریق آن می تواند روابطی بلند مدت با مشتریان، ارزیابی نیازهای آنان و سازماندهی تلاش های شرکت برای حل مسأله های مشتری و تأمین نیازهای او، می کوشند روابطی محکم با او برقرار کنند.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن