iraniantraders

irandogebank

Roboton
dogeminers

فارکسر

LoanTech
ایده استارتاپی و کسب و کارکارآفرینی و اشتغالزایی

فروش پوست خشکبار و هسته‌­ی میوه‌ها؛ شغل نوپا و فوق‌العاده پردرآمد

بخور و آشغال‌ها را هم بفروش، فروش پوست خشکبار و هسته‌­ی انواع میوه

شغل فروش پوست خشکبار و هسته‌­ی میوه‌ها نه خیلی به تجهیزات و لوازم عجیب و غریب نیاز دارد و نه تحصیلات و آموزش خاصی را می‌طلبد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که با کارخانه‌­های تولید خشکبار و مصرف کنندگان این نوع خوراکی­‌ها ارتباط برقرار کنید.

انواع پوست خشکبار جزو ضایعات کارخانه­‌های بسته بندی و فرآوری این خوراکی ها به حساب می‌­آید.

بازیافت پوست خشکبار

امروزه در اکثر صنایع مساله بازیافت پسماندها مورد توجه خاص قرار گرفته است. صنایع تبدیلی دیگر مانند گذشته پسماندها را جزء ضایعات به حساب نمی‌آورند و سعی می‌کنند با فرآوری آنها، ارزش افزوده بیشتری برای صنایع خود ایجاد نمایند و همچنین به محیط زیست آسیب کمتری برسانند. یکی از پسماندهایی که اخیرا در کشور ما به شکل محدود مورد توجه قرار گرفته است مساله پسماندهای حاصل از پوست کنی، فرآوری و بسته بندی خشکبار است. پوست پسته، گردو، بادام، فندوق، هسته خرما و هسته زردآلو که حالت چوب مانند دارند.

کاربردهای پوست خشکبار:

پوست خشکباری که حالت چوب مانند دارند، به عنوان مواد اولیه صنایع زیر مورد استفاده قرار می‌گیرند:

 1. نئوپان
  MDF
 2. فیبر
 3. کف پوش
 4. لمینت
 5. تولید کاغذ و مقوا
 6. تولید کربن خالص
 7. تولید خوراک دام
 8. صنایع حفاری
 9. تولید کربن خالص به عنوان مواد اولیه برای صنایع دیگر

فروش پوست خشکبار و صادرات آن

طبیعی است که اگر به فروش پوست پسته، پوست گردو و سایر خشکبارها اهمیت مضاعفی داده می شد سود سرشاری از این ناحیه نصیب تولید کنندگان این محصول و همچنین تاجران می شد.

این کسب و کار فرصت بسیار نابی را در اختیار تولید کنندگان پسته، بادام، گردو و… گذاشته تا با صادرات پوست بادام، صادرات پوست پسته، صادرات پوست گردو، صادرات پوست فندق و.. به ترکیه و اروپا و سایر کشورها ارزش افزوده بسیار مضاعفی برای کشور به ارمغان بیاورند.

از آن جا که برای صادر کردن و فروش انواع پوست­ها مجوز خاصی لازم نیست صادرات این محصول­ راحت­ است.

فرآوری پوست خشکبار

اغلب، انواع پوست­ها برای فروش داخل گونی­‌هایی بسته بندی شده و برای مشتری ارسال می­‌شود. اما عده‌­ای از مشتریان  این محصولات را به صورت پودر خریداری می­کنند برای همین اگر بخواهید در این کار حرفه‌­ای عمل کنید به یک کارگاه که دستگاه آسیاب در آن قرار می­گیرد نیاز دارید.

یکی از ساده‌ترین را‌ه‌های فرآوری پوست خشکبار آسیاب کردن و تبدیل آنها به پودر است. با خرید یک دستگاه آسیاب مناسب جهت انجام این کار می توان پودر بدست آمده را به شکل ماده اولیه سایر صنایع به فروش رساند. قیمت پودر به دست آمده 3 تا 4 برابر قیمت پوست خشکبار است. در صورت نداشتن توان مالی جهت خرید دستگاه آسیاب می‌توان با کارگاه‌‌هایی که دارای این دستگاه‌ها هستند همکاری نموده تا با بستن قرارداد و دریافت مبلغی  این پوست‌ها را آسیاب کرده و پودری شبیه آرد سفید تحویل دهند.

نوع دوم فرآوری که در آن نیاز به سرمایه بالاتر و جذب سرمایه گذار است تولید کربن فعال می باشد. کربن فعال ماده‌ای است که برای تصفیه استفاده می‌شود و از آن می‌توان در تصفیه خانه‌های بزرگ آب، صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، صنایع غذایی و دارویی و همچنین پزشکی استفاده کرد. هم اکنون چین بیشترین صادرات کربن فعال به کشورمان را دارد.

متاسفانه در کشور ما بخش زیادی از پوست خشکبار به شکل خام و با قیمت بسیار پایین به دو کشور چین و ترکیه صادر می‌شود. در حالیکه با راه‌اندازی صنایع فرآوری مربوطه، از این پتانسیل قدرتمند برای ایجاد کسب و کاری پرسود به عنوان تولید مواد اولیه برای صنایع مختلف بهره فراوان برد و از خروج ارز از کشور جلوگیری کرد. از فواید دیگر این صنعت این است که سلولزهای پوست خشکبار می‌تواند جایگزین مناسبی برای چوب درختان و کاهش نیاز به سلولز درختان در صنعت بوده و کمک شایانی به بهبود شرایط زیست‌محیطی و نابودی کمتر جنگلهای کشورمان نماید.

هسته‌­ی میوه را نیز میتوان فروخت

هسته‌­ی خرما و هسته ی زرد آلو هم جزو ضایعاتی است که فروخته می­‌شود. نوع فروش هر کدام از این هسته‌­ها با یکدیگر متفاوت است. هسته­‌ی خرما برای خوراک دام و تولید کربن اکتیو وارد دستگاه­های آسیاب می­شود و هسته‌­ی زردآلو به ترکیه صادر می­شود.

برای صادرات پوسته خشک باید هسته­‌ها را یکی یکی درون دستگاه مخصوصی بشکنید، سپس مغزهای هسته‌­ی زرد آلو جدا می­‌شوند در آب نمک خوابانده می­شوند و پوست های خشک هم برای صادرات به ترکیه بسته بندی می­‌شوند. در ترکیه از این هسته‌­ها به عنوان سوخت استفاده می­کنند.

اما گیر آوردن هسته­‌های زردآلو کار چندان آسانی نیست. شما باید با کارخانه‌­های کمپوت سازی و یا کارخانه‌­هایی که تولید برگه‌­های زرد آلو دارند ارتباط برقرار کنید. مصرف کننده­‌های خانگی هم می­توانند این هسته­‌ها را به صورت کیلویی به شما بفروشند. اگر بتوانید هسته‌­های زردآلو را بخرید و برای فروش آماده کنید سود بیشتر و بهتری خواهید برد. چرا که این محصول خواهان زیادی در کشور ترکیه دارد و روی دست­تان نمی‌ماند. در رابطه با هسته‌­ی خرما هم باید اشاره کنیم که مشتریان این هسته‌­ها را تنها به صورت پودر شده خریداری می­‌کنند. بنابراین این محصولات بعد از آسیاب به کارگاه­‌های تولید کربن اکتیو و کارخانه­‌های تولید خوراک دام فرستاده می­‌شوند.

سرمایه‌گذاری لازم و میزان سود

برای شروع در این کار لازم نیست در همان اول کار مکان اجاره کرد و دستگاه های آسیاب کن خرید شما میتوانید به نوعی دلالی کنید و پوست ها از کارخانجاتی که آنها را به عنوان ضایعات تولید میکنند بخرید و در بازار بفروشید. اگر هم به فکر سود بیشتری هستید میتوانید این کار را به صورت حرفه ای آغاز کنید و با اجاره یک محل و خرید دستگاه های آسیاب؛ انواع پوست خشکبارهای مثل گردو، پسته، بادام و… یا هسته میوه ها به پودر تبدیل کنید و در بازار داخلی بفروشید یا به ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی صادر کنید. قیمت خرید هر تن پوست از کارخانجات از 50 تا 100 هزار تومان با توجه به اینکه پوست چه خشکباری باشد متفاوت است. پیش‌بینی میشود که میتوان آنها را به قیمت های 150 تا 200 هزار تومان هم در بازار فروخت. همچنین پودرهای تولیدی را میتوان قیمت های 3 تا 4 برابری در داخل و خارج از کشور فروخت.
برچسب ها
پرشین دوج کوین

فروشگاه چیکن دیوایس

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن