اخبار

قطع اینترنت چه مشکلاتی را برای بیت کوینرها ایجاد کرد؟

در ایران ، اعتراضات سراسری علیه افزایش قیمت بنزین ، منجر به کشته شدن چندین غیرنظامی و هزاران زخمی شد.

دولت ایران دسترسی جهانی اینترنت را تقریبا برای مدت پنج روز قطع کرد (وب سایت ها و خدمات میزبان محلی هنوز فعال بودند) و فقط از پنجشنبه مجددا به صورت محدود شروع به برقراری ارتباط کرد.

یکی از بیت کوینر های تهرانی که به دلایل مسایل امنیتی نام وی ناشناس باقی می ماند، در هنگام اعتراضات به دلیل گرفتن عکس دستگیر شده و پس از آن بلافاصله آزاد شد. وی گفت که پلیس تلفن وی ، از جمله چت های برنامه های اجتماعی ، برنامه ها و عکس ها را جستجو کرد. بنابراین او اکنون به طور مرتب پیامهای توییتری دریافتی از سایر بیت کوینرها را حذف می کند.

این بیت کوینر یک سرور شخصی در خارج از کشور دارد و از طریق آن قادر به دسترسی محدود به اینترنت jerry-rig بود. طبق گفته Bitnodes ، فقط شش گره بیت کوین در ایران فعال است.

وی گفت:

“من یک پروتکل رمزنگاری ایمن بین مراکز داده و شبکه تلفن همراه ایجاد کرده بودم.” چندین سرور و شبکه را دور زدم تا به سرورهای اصلی دسترسی پیدا کنم. … اکنون یک اتصال 100Mbps دارم. “

با وجود بازیابی سطح متوسطی از امکان ارتباط ، وی گفت که برنامه های کیف پول بیت کوین و برنامه های موبایل مانند تلگرام مسدود بوده اند. دسترسی به سرورها و زیرساخت های خارجی برای ایرانیان دشوار است زیرا بسیاری از شرکت ها از ترس تحریم های ایالات متحده٬ فعالیت های ایرانیان را محدود می کنند.

وی گفت:

“ما در زندانی كه دولت های آمریكا و ایران برای ما ساخته اند٬ محبوس شده ایم. در شرایطی که ما امکان ارتباط رو در رو را نداریم ، هیچ یک از این فناوری های لعنتی به ما کمک نمی کنند.”

“ما به یک روش ساده برای اتصال دستگاه های خود نیاز داریم. ما به ارتباطات ایمن و در دسترس برای مردم نیاز داریم. ”

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x