قطع خونریزی جزئی با روش‌های خانگی

روش های خانگی برای قطع خونریزی

قطع خونریزی جزئی: برای قطع خونریزی های جزئی 7 روش آسان وجود دارد که میتوانید در سریع ترین زمان ممکن خونریزی را متوقف کنید.

خونریزی های جزئی که شامل خراش ها و بریدگی های کوچک میشوند به راحتی قطع میشوند, روش های خانگی زیادی برای قطع خونریزی جزئی وجود دارد.

جراحت های منجر به خونریزی های جزیی ناشی از بریدگی و خراشیدگی باید متوقف شود. اغلب این جراحت ها در خانه قابل درمان هستند اما مهم است افراد بدانند چگونه این کار را به شیوه صحیح انجام دهند.

روش قطع خونریزی جزئی

در این مقاله به چند روش خانگی و مفید برای قطع خونریزی های جزئی اشاره کرده که به قرار زیر است:

فشار دادن محل جراحت:

فشار مداوم زخم بهترین روش برای متوقف کردن خونریزی است. می توان بانداژ، حوله یا پارچه تمیز و خشکی را روی زخم قرار داد و با هر دو دست به زخم فشار وارد کرد.

بلند کردن محل آسیب دیده:

کاهش جریان خون به متوقف کردن خونریزی کمک می کند بنابراین محل جراحت را در صورت امکان بالاتر از سطح بدن قرار دهید. در صورتی که دست یا شانه آسیب دیده می توان آن را بالای سر نگه داشت. همچنین در صورتی که اندام های تحتانی دچار آسیب شده اند باید دراز بکشند و محل آسیب دیده را به بالاتر از سطح قلب بلند کنند.

قرار دادن یخ در محل زخم:

گذاشتن یخ روی محل زخم رگ های خونی را منقبض کرده و اجازه می دهد لخته خون سریع تر شکل بگیرد و خونریزی متوقف شود.

چای:

چای روش درمانی شناخته شده برای متوقف کردن خونریزی پس از جراحی دندان است و به افراد توصیه می شود چای کیسه ای که حاوی تانن است و موجب لختگی خون می شود را روی محل زخم قرار دهند.

ژلۀ پترولیوم با نام تجاری وازلین:

این ماده بهترین ترکیب برای متوقف کردن خونریزی ناشی از زخم های عمیق است.

فندق افسون گر:

فندق افسون گر گونه گیاهی بومی آمریکای شمالی است که خاصیت آن در متوقف کردن خونریزی شناخته شده است.

استفاده از نشاسته ذرت

کمی از نشاسته ذرت بر روی برش بپاشید، مراقب باشید آن را مالش ندهید چرا که باعث سایش بیشتر می شود. شما می توانید پودر را بر روی برش به آرامی فشار دهید تا به تسریع فرایند کمک کند. هنگامی که خونریزی متوقف شد، از آب جاری برای از بین بردن نشاسته ذرت استفاده کنید.

دئو دورانت (ضد عرق):

دئو دورانت علاوه بر خاصیت ضد عرق به دلیل دارا بودن آلومینیوم کلرید رگ های خونی را منقبض کرده و به لخته شدن خون کمک می کند.

شبیه به مداد چسبنده، ضد عرق شما نیز دارای کلرید آلومینیوم است که به عنوان یک چیز مرطوب برای توقف جریان خون کار می کند. بعضی از آنها را روی انگشت خود بگذارید تا قبل از اینکه بر روی برش بمالید، آن را بچسبانید و یا مستقیما روی شکاف خود بمالید.

دهان شویه:

الکل موجود در دهان شویه همچون داروی قابض خون عمل می کند و قرار دادن آن روی زخم به لخته شدن سریع خون کمک می کند.

استفاده از یک قاشق چای خوری شکر:

به توصیه های مری پاپینز مراجعه کنید و یک مقدارکمی شکر روی برش بگذارید. کیفیت آنتی سپتیک شکر کمک به تمیز شدن می کند، در حالی که به طور همزمان به روند لخته شدن خون کمک می کند.

استفاده از فلفل قرمز

فلفل (Cayenne) به شما کمک می کند تا زخم خود را سریع از خونریزی متوقف کنید. با این حال، این یکی از روش های دردناک است. اگر شما عجله دارید تا خونریزی خود را متوقف کنید و نگران سوزش نباشید، برخی از فلفل های کایین را بر روی برش خود بمالید، چرا که سحرامیز است. هنگامی که خونریزی متوقف شد، آن را با کمی آب سرد شستشو دهید.

استفاده از سرکه سفید

خواص رطوبت سرکه به ضد عفونی کردن کمک، و بریدگی کوچک را ترمیم می کند. کمی سرکه سفید را به یک توپ پنبه بریزید و بر روی بریدگی قرار دهید، صبر کنید تا خونریزی متوقف شود.

استفاده از تارعنکبوت

اگر شما در حال پیاده روی در خارج از منزل هستید و دچار بریدگی می شوید این گزینه عالی است. گرفتن مقداری تار عنکبوت(Spider-free!) و قرار دادن آنها بر روی برش، و چرخاندن آن در صورت لزوم. این شبکه ها جریان خون را تنظیم می کند و بریدگی را به سمت داخل لخته می کند.

برچسب ها

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close