exbonds
مقالات کسب و کار

لیست سایت های سرمایه گذاری معتبر

پیش از سرمایه گذاری بخوانید

سرمایه گذاری در سایت هایی که سود آن ها از مقدار استاندارد بیشتر است همانقدر که می تواند لذت بخش باشد خطرناک نیز هست. این گونه سایت ها با نام هایپ ( hyip ) نیز شناخته می شوند. تشخیص سایت های سرمایه گذاری معتبر یا همان هایپ های معتبر کار راحتی نیست. اما مطالعه ی این مقاله می تواند کمک زیادی به شما در این امر بکند.

هایپ چگونه شکل گرفت؟

اولین هایپ ها یا به عبارتی سرمایه گذاری های پر بازده فعالیت خود را به صورت آفلاین شروع کردند. این نوع هایپ ها با وعده ی سود بالا پول افراد مختلف را دریافت کرده و طبق شروط گذاشته شده به آن ها سود پرداخت می کرد. در این روش نیز مانند سایت های سرمایه گذاری کلاهبرداری هایی انجام می شد. اولین کسی که کلاهبرداری بزرگی را از طریق هایپ انجام داد فردی به نام چارلز پونزی بود. این فرد با وعده ی پرداخت سود بالا سرمایه ی مردم را جمع آوری کرد. پس از آن باید طبق قرار گذاشته شده سود آن سرمایه گذاران را پرداخت می کرد. او این کار را با استفاده از پول خود افراد انجام داد. این گونه توانست اعتماد عده ی بیشتریس را جلبی کند و چند میلیون دلار به جیب بزند!

کلاهبرداری پونزی

چارلز پونزی طی یک سال توانست 20 میلیون دلار سرمایه به دست آورد. او با این کار خود ضربه ی سختی به اقتصاد آمریکا زد و شش بانک و عده ی زیادی از مردم را ورشکسته کرد. از این رو به کلاهبرداری های این چنینی کلاهبرداری پونزی گفته می شود. طرح هایی که با وعده های پوچ پول مردم را می گیرند و برای جلب آعتماد و جمع آوری پول بشتر از سرمایه ی خودشان به آن ها سود می دهند. اما پس از مدتی نه سود پول را پرداخت می کنند و نه اصل آن را بر می گردانند.

آیا سایت های سرمایه گذاری سوددهی دارند؟

فعالیت سایت های سرمایه گذاری در بستر اینترنت از شفافیت کافی برخوردار نیست. به همین دلیل نمونه های زیادی از کلاهبرداری بین این گونه سایت ها دیده می شود. اما نمی شود گفت که نمی توان از آن ها سودی بدست آورد. اگر استراتژی مناسبی برای سرمایه گذاری خود در سایت های سرمایه گذاری معتبر داشته باشید می توانید به سود نیز برسید. اما تشخیص این که کدام سایت جزو سایت های سرمایه گذاری معتبر است کار راحتی نیست. حتی نمی شود نظر قطعی درباره ی این موضوع داد. زیرا بعضی از سایت های هایپ به ظاهر معتبر نیست بعد از مدتی فعالیت به جمع پروژه های اسکم می پیوندند.

تشخیص سایت های سرمایه گذاری معتبر

راه حلی برای تشخیص سایت های سرمایه گذاری معتبر از سایت های اسکم وجود دارد. این راه حل استفاده از سایت های مانیتورینگ می باشد. کار سایت های مانیتورینگ به گونه است که مشخصات کامل و مهم تر از همه اسکم نبودن سایت های هایپ را بررسی و به کاربران خود نمایش میدهند.

استراتژی مناسب برای سرمایه گذاری در هایپ

یکی از استراتژی های موفق برای کاهش ریسک در هایپ ها این است که شما 70 الی 80 درصد پول خود را در پلن هایی قرار دهید که با سابقه ترمند و سود معقول و مناسبی نیز دارند. و 20 الی 30 درصد آن در در سایت هایی که سود بالاتر و یا تازه تاسیس هستند سرمایه گزاری کنید. این یکی از معقول ترین استراتژی ها میباشد که درصد موفقیت شما را افزایش میدهد. همچنین به مرور زمان میزان پول سرمایه گذاری شده در یک پلن را کاهش دهید تا کم کم سرمایه ی تان را خارج کنید. به عنوان مثال اگر 40 دلار سرمایه گذاری کردید و سودتان نیز پرداخت شده دفعه بعد 30 دلار سرمایه گذاری کنید. به این روش استراتژی خروج گفته می شود.

لیست هایپ های معتبر

در این جا قصد داریم به معرفی چند سایت سرمایه گذاری معتبر بپردازیم. اما توصیه ای که برای شما داریم این است که هیچ گاه بدون تحقیق و خواندن نظرات کاربران یک سایت در آن سرمایه گذاری نکنید. زیرا همان طور که گفتم رویه ی عملی هایپ ها با گذشت زمان ممکن است تغییر کند. پس هیچ تضمینی برای این وجود ندارد که یک هایپ برای همیشه سوددهی داشته باشد. Zonder ، LoanTech ، PPearn ، Funds broker و Cryptolia تعدادی از پروژه های سرمایه گذاری اینترنتی هستند.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین رای بیشتر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
سعید
سعید
1 ماه قبل

با سلام ، آیا باز هم به این لیست اضافه شده؟ ممنون میشم این لیست رو به روز کنید

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن