معاملات آنلاین

مارجین در صرافی بایننس Binance

Margin در صرافی بایننس (Binance)

معاملات مارجین (margin) روشی برای معامله دارایی ها با استفاده از وجوه ارائه شده توسط شخص ثالث است. هنگامی که با حسابهای معاملاتی معمولی مقایسه می شود، حسابهای مارجین به معامله گران اجازه می دهد تا به مبالغ بیشتری از سرمایه دسترسی داشته باشند و به آنها اجازه می دهد از موقعیتهای خود استفاده کنند. اساساً، معاملات مارجین نتایج معاملات را تقویت می کند تا معامله گران بتوانند سود بیشتری را از معاملات موفق به دست آورند. این توانایی برای گسترش نتایج معاملات باعث می شود که معاملات مارجین به ویژه در بازارهای کم نوسان، به ویژه بازار بین المللی فارکس محبوبیت داشته باشد. هنوز هم از معاملات مارجین در بازارهای سهام، کالا و ارزهای رمزنگاری شده استفاده می شود.

قبل از شروع اگر در بایننس ثبت نام نکرده اید به مطلب آموزش ثبت نام رجوع کنید و اکانت خود را ثبت نام کنید

آموزش ثبت نام در بایننس

تجارت مارجین (Margin) چیست؟

در بازارهای سنتی، وجوه وام گرفته شده معمولاً توسط یک کارگزار سرمایه گذاری تأمین می شود. با این وجود، در معاملات ارزهای رمزنگاری شده، وجوه اغلب توسط معامله گران دیگر تأمین می شود، آنها سود خود را براساس تقاضای بازار برای وجوه حاشیه ای کسب می کنند. اگرچه کمتر رایج است، اما برخی از صرافی های ارز رمزنگاری شده نیز بودجه های مارجین را در اختیار کاربران خود قرار می دهند.

معاملات مارجین چگونه کار می کند؟

هنگامی که معاملات مارجین آغاز می شود، معامله گر ملزم به انجام درصدی از ارزش کل سفارش می شود. این سرمایه گذاری اولیه به عنوان مارجین شناخته می شود و ارتباط نزدیکی با مفهوم اهرم دارد. به عبارت دیگر، از حسابهای معاملاتی مارجین برای ایجاد معاملات اهرمی استفاده می شود و اهرم نسبت وجوه وام گرفته شده به مارجین را توصیف می کند. به عنوان مثال، برای افتتاح یک معامله 100000 دلاری با اهرم 10: 1، یک تاجر باید 10،000 دلار از سرمایه خود را بپردازد.

قوانین و نرخ اهرم

به طور طبیعی، سیستم عامل ها و بازارهای مختلف تجاری مجموعه متمایزی از قوانین و نرخ اهرم را ارائه می دهند. به عنوان مثال در بازار سهام 2: 1 نسبت معمولی است، در حالی که قراردادهای آتی اغلب با اهرم 15: 1 معامله می شوند. در مورد کارگزاری های فارکس، معاملات مارجین اغلب با نسبت 50: 1 اعمال می شود، اما در برخی موارد از 100: 1 و 200: 1 نیز استفاده می شود. وقتی صحبت از بازار ارزهای رمزنگاری می شود، این نسبت ها از 2: 1 تا 100: 1 متغیر است و جامعه تجارت اغلب از اصطلاحات “x” (2x ، 5x ، 10x ، 50x و غیره) استفاده می کند.

باز کردن موقعیت های بلند و کوتاه در معاملات مارجین

از معاملات مارجین می توان برای باز کردن موقعیت های بلند و کوتاه استفاده کرد. یک موقعیت طولانی منعکس کننده فرضیه افزایش قیمت دارایی است در حالی که یک موقعیت کوتاه عکس این قضیه است. در حالی که موقعیت مارجین باز است، دارایی های معامله گر به عنوان وثیقه برای وجوه وام گرفته شده عمل می کنند. درک این مهم برای معامله گران ضروری است، زیرا بیشتر کارگزاران این حق را برای خود محفوظ می دارند که در صورت حرکت بازار بر خلاف موقعیت آنها (بالاتر یا کمتر از یک آستانه خاص)، فروش این دارایی ها را مجبور کنند.

به عنوان مثال، اگر یک معامله گر موقعیت اهرمی طولانی مدت را باز کند، هنگامی که قیمت به طور قابل توجهی کاهش می یابد، می توان آنها را مارجین گرفت. تماس مارجین هنگامی رخ می دهد که تاجر برای رسیدن به حداقل نیازهای معاملاتی مارجین، مجبور است وجوه بیشتری را به حساب مارجین خود واریز کند. اگر تاجر نتواند چنین کاری انجام دهد، دارایی های آنها به طور خودکار تصفیه می شود تا زیان آنها را بپوشاند. به طور معمول، این امر زمانی اتفاق می افتد که ارزش کل سهام در یک حساب مارجین، که به آن حاشیه انحلال نیز گفته می شود، به زیر نیاز کل حاشیه آن صرافی یا کارگزار خاص می رسد.

مزایا و معایب

مزایا

بارزترین مزیت معاملات مارجین این واقعیت است که به دلیل ارزش نسبی بیشتر موقعیت های معاملاتی می تواند سود بیشتری به همراه داشته باشد. به غیر از این، معاملات مارجین می تواند برای متنوع سازی مفید باشد، زیرا معامله گران می توانند چندین موقعیت با سرمایه نسبتاً کم سرمایه باز کنند. سرانجام، داشتن یک حساب مارجین ممکن است بازرگانان را سریعتر بدون نیاز به جابجایی مبالغ زیادی به حساب خود آسان تر کنند.

معایب

علیرغم تمام افتهای خود، معاملات مارجین ضرر آشکاری در افزایش ضررها دارد به همان روشی که می تواند سود را افزایش دهد. برخلاف معاملات معاملات منظم، معاملات مارجین احتمال ضررهایی را که بیش از سرمایه اولیه معامله گران است، ارائه می دهد و به همین ترتیب، یک روش تجارت پر خطر محسوب می شود. بسته به میزان اهرم درگیر در یک معامله، حتی کاهش اندک قیمت بازار نیز ممکن است ضررهای قابل توجهی برای معامله گران به وجود آورد. به همین دلیل، مهم است که سرمایه گذارانی که تصمیم به استفاده از معاملات مارجین می گیرند، از استراتژی های مدیریت ریسک مناسب استفاده کنند و از ابزارهای کاهش ریسک، مانند سفارشات حد مجاز استفاده کنند.

معاملات حاشیه ای در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده

معاملات با مارجین به طور ذاتی خطرناک تر از معاملات عادی است، اما وقتی صحبت از ارزهای رمزپایه می شود، ریسک ها حتی بیشتر هم هستند. با توجه به سطح بالای نوسانات، معمول در این بازارها، معامله گران مارجین ارزهای رمزنگاری باید بسیار مراقب باشند. گرچه ممکن است استراتژی های پوشش و مدیریت ریسک مفید واقع شوند، معاملات حاشیه ای برای مبتدیان مناسب نیست.

توانایی تجزیه و تحلیل نمودارها، شناسایی روندها و تعیین نقاط ورود و خروج خطرات مربوط به معاملات مارجین را برطرف نمی کند، اما ممکن است به پیش بینی بهتر و تجارت موثرتر کمک کند. بنابراین قبل از استفاده از معاملات ارزهای رمزنگاری شده، ابتدا به کاربران توصیه می شود درک دقیق تجزیه و تحلیل فنی را کسب کرده و یک تجربه تجارت گسترده در نقاط مختلف را کسب کنند.

بودجه مارجین

برای سرمایه گذارانی که تحمل ریسک را ندارند که خودشان در معاملات مارجین شرکت کنند، روش دیگری برای سودآوری از روشهای معاملاتی اهرمی وجود دارد. برخی از سیستم عامل های معاملاتی و صرافی های ارز رمزپایه یک ویژگی را ارائه می دهند که به عنوان بودجه حاشیه شناخته می شود، جایی که کاربران می توانند پول خود را برای تأمین معاملات حاشیه سایر کاربران تأمین کنند.

معمولاً این فرآیند از شرایط خاص پیروی می کند و نرخ بهره پویایی دارد. اگر یک معامله گر شرایط را بپذیرد و پیشنهاد را بپذیرد، ارائه دهنده صندوق حق بازپرداخت وام با سود توافق شده را دارد. اگرچه سازوکارها ممکن است از بورس به بورس دیگر متفاوت باشد، اما خطرات تأمین وجوه حاشیه ای نسبتاً کم است، به دلیل این واقعیت است که می توان موقعیت های اهرمی را به زور تصفیه کرد تا از ضررهای زیاد جلوگیری کند. هنوز هم بودجه مارجین به کاربران نیاز دارد تا وجوه خود را در کیف پول مبادله ای نگهداری کنند. بنابراین، مهم است که خطرات موجود را در نظر بگیریم و درک کنیم که این ویژگی در تبادل انتخاب آنها چگونه کار می کند.

حرف پایانی

مطمئناً، معاملات مارجین ابزار مفیدی برای کسانی است که می خواهند سودهای معاملات موفق خود را افزایش دهند. در صورت استفاده صحیح ، معاملات اهرمی ارائه شده توسط حساب های مارجین می توانند هم به سودآوری و هم متنوع سازی پرتفوی کمک کنند. همانطور که گفته شد، این روش تجارت می تواند زیان ها را نیز افزایش دهد و خطرات بسیار بالاتری را شامل می شود. بنابراین، فقط باید توسط بازرگانان بسیار ماهر استفاده شود. از آنجا که مربوط به ارز رمزپایه است به دلیل سطح بالای بی ثباتی بازار ، باید با دقت بیشتری به معاملات مارجین نزدیک شوید.

راهنمای ساخت اکانت تجارت مارجین در بایننس

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x