COMEX Trades - 6500% AFTER 100 DAYS
مقالات آموزشی

مانیتورینگ سایت های هایپ

گرفتار کلابرداری اینترنتی نشویم

گسترش سایت های سرمایه گذاری موسوم به هایپ باعث شده افراد بیشتری سرمایه ی خود را در این سایت ها قرار دهند. دلیل این امر نیز واضح است. هیچ کس از پول زیاد بدش نمی آید. وعده ی سود یک ساله ی بانکی فقط در یک ماه ممکن است هر کسی را وسوسه کند. اما آیا می توان به این گونه سایت ها اعتماد کرد؟ این سوالی است که سایت های مانیتورینگ ادعای دانستن پاسخ آن را می کنند. در ادامه بیشتر مانیتورینگ سایت های هایپ را بررسی می کنیم.

سایت هایپ چگونه سایتی است؟

کلمه ی هایپ (Hyip) کوتاه شده ی عبارت High Yield Invesment Program به معنی سرمایه گذاری برنامه ریزی شده با سود بالا می باشد. سایت های هایپ به اعضای خود وعده ی سود بالا در ازای سرمایه گذاری را می دهند. متوسط سودی که این سایت ها طی دوره های سرمایه گذاری پرداخت می کنند 4 تا 5 درصد و حتی بیشتر است. این مقدار برای خیلی از افراد وسوسه کننده است. اما نکته ی غم انگیز ماجرا این است که بسیاری از این سایت ها فقط به قصد کلاهبرداری راه اندازی شده اند.

کلاهبرداری پونزی

معروف ترین فرد در زمینه ی کلاهبرداری های هایپی فردی بود به نام ریچارد پونزی. او با وعده ی سوددهی بالا توانست اعتماد عده ی زیادی را جذب کند. او باید به افراد در ازای گرفتن پولشان سود پرداخت می کرد. اما به جای آن که سود حاصل از فعالیت اقتصادی با آن پول را به سرمایه گذران بدهد از پول خودشان یا دیگر افراد برای این کار استفاده می کرد. وقتی تعداد افرادی که به پونزی اعتماد کردند افزایش یافت او توانست طی مدت کوتاهی چند میلیون دلار به دست آورد. کلاهبرداری او ضربه ی سختی به اقتصاد آمریکا زد. کلاهبرداری های پونزی از نام همین فرد وام گرفته اند. این طرح ها با وعده ی سود بالا پول مردم را می گیرند و پس از مدتی نه سود را پرداخت می کنند و نه اصل پول را بر می گردانند.

آیا همه ی سایت های هایپ کلاهبرداری هستند؟

فعالیت سایت های هایپ شفافیت لازم را ندارد. اما کسب سود از آن ها نیز غیرممکن نیست. با داشتن استراتژی مناسب می توانید از این گونه سایت های سرمایه گذاری سود به دست آورید. به یاد داشته باشید ریسک این نوع سرمایه گذاری بسیار بالاست. نمی توان هیچ گاه از امن بودن پول سرمایه گذاری شده اطمینان حاصل کرد. پس پولی را در اختیار هایپ ها قرار دهید که از دست دادن آن ضربه ای به زندگی شما نمی زند.

مانیتورینگ سایت های هایپ

سایت هایی هستند که ادعا می کنند می توانند سرانجام سرمایه گذاری در هایپ ها را پیش بینی کنند. به بیان دیگر مانیتورینگ هایپ ها می توانند بگویند کدام سایت ها قانونی و سالم هستند و کدام سایت ها کلاهبرداری. آن ها این اطلاعات را از سرمایه گذاری در طرح هایی با سود بالا به دست می آورند. مانیتورینگ سایت های هایپ نتایج اسکم بودن یا نیودن هایپ ها را هر ساعت و یا هر روز اعلام کرده و همچنین سایت های جدید سرمایه گذاری را نیز معرفی می کنند. باید بدانید که سرمایه گذاری در همه ی سایت های هایپ ریسک بالایی دارد. پس نباید صرفا با تکیه بر مانیتورینگ یک سایت هایپ فکر کنیم امکان ندارد پولمان را از دست بدهیم. اما به هر حال اگر قصد سرمایه گذاری را دارید راهنمایی های این گونه سایت ها می توانند به شما کمک کنند.

حرف پایانی

هنگام سرمایه گذاری در سایت های هایپ به مدت دوره ی سرمایه گذاری دقت کنید. زیرا در آن مدت قادر نخواهید بود که اصل پول را برداشت کنید. به علاوه هیچ گاه همه ی سرمایه ی خود را در یک هایپ قرار ندهید. همچنین قبل از سرمایه گذاری با افرادی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنید.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x