مقالات آموزشی

متنوع سازی سرمایه گذاری در سایت های هایپ HYIP و کاهش ریسک

متنوع سازی یک روش مدیریت ریسک است

متنوع سازی سرمایه گذاری یا سبد سرمایه هایپ یک واژه مهم برای کاهش ریسک سرمایه گذاری است و به معنی آن است که همه تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد قرار ندهید. ایده اصلی این است که سرمایه گذاری های خود را بین سایت های مختلف سرمایه گذاری هایپ تقسیم کنید. سبد سرمایه گذاری باعث کاهش ریسک سرمایه گذاری می شود متنوع سازی در سرمایه گذاری همه ریسک را از بین نخواهد برد ولی در مدیریت پرتفوی به عنوان روشی برای مدیریت ریسک کل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نمونه ساده از تنوع‌سازی به وسیلهٔ ضرب‌المثل تهیه شده «همه تخم مرغ هایتان را در یک سبد نگذارید» یعنی «همه سرمایه خود را یک‌جا به خطر انداختن». همه تخم مرغها در سبد می‌شکنند. جایگاه هر تخم مرغ در یک سبد متفاوت تنوع بیشتری دارد. ریسک بیشتری برای ازدست دادن یک تخم مرغ وجود دارد، اما ریسک کمتری برای ازدست دادن همه آنها است.

چرا متنوع سازی سرمایه گذاری هایپ

سایت های سرمایه گذاری با سود بالا هایپ دارایی ریسک خیلی بالایی هستند به همین خاطر متنوع سازی بهترین گزینه برای کاهش ریسک احتمالی است. مدیریت ریسک برای موفقیت در سرمایه گذاری امری حیاتی است و متنوع سازی راهی برای کاهش ریسک کل پرتفوی با پخش کردن سرمایه گذاری ها بین سایت های مختلف هایپ به حساب می‌آید. ایده اصلی این است که اگر سرمایه گذاری در سایت الف عملکرد ضعیفی داشته باشد، سایر سایت ها حداقل عملکردی برابر و بهتر نسبت به سایت الف خواهند داشت.

کاهش ریسک سرمایه گذاری

متنوع‌سازی یکی از دو تکنیک عمومی برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری است. دیگری دفاع کردن است. آن مهم به یادآوری است که با متنوع‌سازی تنها کارها برای سرمایه‌گذاری دارائی هر فرد کاهش می‌یابد. اگر شخصی شروع کند با ۱۰۰۰۰ دلار در یک ذخیره و سپس ۱۰۰۰۰ دلار در ذخیره دیگر بگذارد، آن‌ها ریسک بیشتر دارند نه کمتر. تنوع فروش ۵۰۰۰ دلار از اولین سرمایه به منظور گذاشته شدن در دوم لازم است. پس ریسک کمتر وجود دارد.

دفاع، به وسیلهٔ مقایسه، کاهش ریسک بدون فروش هر شغل اصلی. کاهش ریسک توسط تنوع‌سازی معنی نمی‌دهد کس دیگری ریسک بیشتر دارد. اگر شخص A ۱۰۰۰۰ دلار از یک ذخیره و شخص B ۱۰۰۰۰ دلار از دیگری، هر دو شخص A و B ریسک آن‌ها کاهش می‌یابد اگر آن‌ها ۵۰۰۰ دلار از دو ذخیره را مبادله کنند، بنابراین هر کدام اکنون یک وزارت متنوع شده بیشتر دارد. در زمان حاضر فرصت‌های سرمایه‌گذاری متنوعی از طریق بورس اوراق بهادار، بورس کالا و همچنین سایتهای سرمایه‌گذاری در اختیار سرمایه‌گذاران ایرانی قرار می‌گیرد.

کاهش ریسک با دریافت سود زیرمجموعهکاهش ریسک با صندوق جبران خسارت در هایپ

نکات مهم در متنوع سازی Diversification هایپ

طبق تجربه من هرگز بیش از 10 سایت هایپ خوب بین این همه سایت هایپ در دسترس نبوده است. پس متنوع سازی بیش‌ از حد نیز می‌تواند به ایجاد یک پرتفوی بی‌خاصیت منجر شود که نه ضرر زیادی می‌کند و نه سود زیادی عایدتان خواهد کرد.

متنوع سازی Diversification را همیشه در ذهن خود داشته باشید، علی‌الخصوص اگر افق سرمایه گذاری دراز مدتی را در نظر گرفته‌اید. اگر افق سرمایه گذاری کوتاه‌تری دارید، متنوع سازی بیشتر ممکن است برای محدود کردن زیان ها و دنبال کردن سودهایی با ثبات بیشتر سودمند باشد.

نکته کلیدی متنوع سازی سرمایه گذاری این است که در دارایی های غیر مرتبط سرمایه گذاری کنید، یعنی سرمایه گذاری هایی که احتمال کمی برایشان وجود دارد که همزمان در یک‌جهت حرکت کنند.

نمونه های خوب از متنوع سازی سرمایه گذاری در سایت هایپ

سرمایه گذاری آنلاین و رسیدن به سود رویایی آرزوی هر انسانی است اما این بازار سرمایه گذاری پر خطر است و ریسک های زیادی دارد. به همین خاطر عده‌ای از افراد بدون دانش و آگاهی وارد این کار می‌شوند که باعث از دست رفتن سرمایه‌شان خواهد شد. ما برای رفع این مشکل بزرگ با معرفی سایت‌های برتر و پیشنهادی همراه با ارائه استراتژی فعالیت در آنها به شما کمک می‌کنیم تا میانگین ریسک سرمایه گذاری خود را به حداقل برسانید.

سبد سرمایه گذاری پیشنهادی بیگ والت

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

miladmilan

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ miladmilan1@ آیدی تلگرام در حال حرکت به سمت جلو با تمام ❤
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x