معاملات آنلاین

مزایا و معایب تجارت آنلاین

مزایا و معایب تجارت آنلاین

تجارت آنلاین به معنی خرید و فروش محصول مالی مانند سهام، ارز، کالا، مشتقات آن نام دارد. خرید و فروش آنلاین نیاز به بستر تجارت آنلاین و اتصال به اینترنت مناسب برای سفارشات دارد. تجارت آنلاین مفهوم جدید جهان است و هر فناوری دارای مزایا و معایب است.

ویژگی های تجارت آنلاین

  • نمودار و زمان واقعی سهام.
  • سفارش زمان واقعی و اجرای تجارت.
  • اعلان زمان واقعی بر روی صفحه نمایش.
  • خم شدن سریع و نمایش موقعیت.
  • هر ثانیه سود و زیان به روز می شود.
  • به لپ تاپ یا کامپیوتر نیاز نیست. تجارت آنلاین نیز می تواند از طریق یک برنامه موبایل انجام شود.
  • سازمان دیده بان چندگانه بازار.
  • قیمت واقعی و داده های بازار سفارشی سازی.
  • بورس اوراق بهادار و پورتال های آنلاین مجاز SEBI

مزایا و معایب تجارت آنلاین.

در دنیای امروز، اینترنت نحوه عملکرد همه مشاغل را تغییر داده است. در روزهای اولیه بورس، همه معاملات روی کاغذ و با صدای بلند انجام می شد. اما با گذشت زمان، فن آوری پیشرفت کرد و کلیه معاملات بورس سهام به صورت آنلاین انجام می شد. تجارت آنلاین مزایای زیادی دارد. در حالی که از طرف دیگر، بسیاری از اشکالات در تجارت آنلاین وجود دارد. در زیر لیستی از مزایا و معایب تجارت آنلاین در بازار سهام هند آورده شده است.

مزایای تجارت آنلاین

تجارت آنلاین ابزار بسیار محبوب خرید و فروش محصولات مالی است. مزایای تجارت آنلاین بسیار زیاد است و در زیر برخی از مزایای تجارت آنلاین را ذکر می کنیم.

از بین رفتن کارگزار فیزیکی

تجارت آنلاین شما را از دردسر مراجعه به دفتر کارگزار یا تماس با وی برای خرید / فروش رها می کند. بیشتر اوقات تلفن در دفتر کارگزار شلوغ است و مطابقت با تماس شما مدت زمان زیادی طول می کشد. همچنین ممکن است گوش دادن به سهامی که ذکر کردید و تعداد آنها اشتباه باشد. با این کار می توان از همه اینها جلوگیری کرد.

گزینه چندگانه برای تجارت در یک مکان

سرمایه گذار می تواند در انواع گزینه ها سرمایه گذاری یا تجارت کند. می تواند در IPO های جدید، اوراق قرضه، صندوق های سرمایه گذاری مشترک، طلا، کالاها سرمایه گذاری کند.

قیمت واقعی

می توانید بلافاصله نوسانات قیمت یا شاخص بازار، نمودار هر سهم و سطح قیمت تاریخی آن را مشاهده کنید.

کنترل تجارت در دست شما

می توانید از قبل ثبت نام کنید و همچنین میزان توقف ضرر را تنظیم کنید (این امکان فقط در ترمینال های خاص موجود است) و هشدارهای زمان را تنظیم کنید. می توانید لیستی از سهام را نگه دارید.

واریز و برداشت آسان

می توانید بلافاصله مبلغ را از حساب بانکی مرتبط با حساب برای سهام واریز کنید. یا می توانید بلافاصله سود پس از فروش را به حساب بانکی خود واریز کنید. زمان بررسی جزئیات معاملات در حساب. از طریق این امر می توانید معاملات ایمن را در همه جبهه ها تجربه کنید.

به روزرسانی بازار جهانی

این یک تجارت خارق العاده در تجارت در بازارهای سهام برتر جهان است.

دسترسی به بازار آسان

شما می توانید سهام را از هر پلتفرمی بخرید یا بفروشید. اطلاعات مربوط به بازار را در زمان واقعی در مورد شرکت ها و سهام دریافت کنید. معاملات می توانند از طریق وب، دسکتاپ، برنامه موبایل سفارش ارسال کنند. توصیه های متخصص و مشاوره سرمایه گذاری آسان در دسترس است….

انعطاف پذیری زمان

می توانید قبل از شروع جلسه معاملات سفارش دهید. سفارش را می توان در ساعات غیر بازاری به صورت آفلاین قرار داد….

معامله بدون کاغذ

گواهی سهام شما در فرم های الکترونیکی (Demat) در حساب تجارت شما واریز می شود.

ثبت و گزارش ها

سوابق و گزارشات تمام معاملات موجود با کلیک.

معایب تجارت آنلاین

سکه دو روی دارد. همانطور که تجارت آنلاین مزایایی دارد، معایبی نیز هم دارد.

هزینه مخفی

اگرچه هزینه کارگزاری کمتر است، اما سایر امکانات باید هزینه بیشتری پرداخت کنند. به نظر می رسد که جمع شدن زیاد است. هزینه های کارگزاری برای تجارت آنلاین بسیار کم است اما اگر برای قرار دادن سفارش به یک کارگزار احتیاج دارید، آنها هزینه های آن را 2 یا 3 برابر بیشتر می گیرند.

اطلاعات فنی

از آنجا که ترمینال تجارت روی سیستم رایانه ای اجرا می شود، کسانی که اطلاعاتی در مورد اینترنت رایانه ندارند باید وقت زیادی را برای یادگیری آن صرف کنند.

خطای سیستم

بعضی اوقات ممکن است وب سایت کند کار کند، سرعت اینترنت زیاد نباشد، رایانه پاسخ ندهد، سرور خراب شود و استفاده از پایانه تجارت مناسب نباشد. این مکانیزم یا سیستم ها به دلیل سرعت کم اتصال به اینترنت از کار می افتند و باعث خسارات زیادی در تجارت می شود.

بدون کنترل در مورد تصمیم گیری

طمع، ترس و بیماران عوامل اصلی موفقیت در بازار سهام هستند. کنترل احساسات خود در زمان نوسانات شدید بازار بسیار دشوار است.

دانش محدود

1- حذف یک کارگزار می تواند به معنای دردسر باشد.
2- بدون مشاوره مناسب سرمایه گذاری می تواند ضرر بزرگی به بار آورد.
3- در بازار گاو نر هر تصمیم شما سود خوبی به دست می آورد اما اگر بازار دنده ها را عوض کند ، بقا در بازار سهام بسیار سخت است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x