رپورتاژ آگهی

برگزاری ششمین مسابقه و آزمون عمومی برنامه‌نویسی جاواکاپ

انجمن جاواکاپ در راستای تحقق هدف «آموزش رایگان و ارتقای سطح کیفی برنامه‌نویسان جاوا جهت حضور در بازار کار» اقدام به برگزاری ششمین مسابقه و آزمون عمومی برنامه‌نویسی جاواکاپ، با موضوع برنامه‌نویسی جاوا خواهد کرد. این آزمون پاییز امسال در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد. شرکت‌های نرم‌افزاری مختلف، به خصوص حامیان مسابقه، در انتظار نتایج مسابقه و بررسی عملکرد شرکت‌کنندگان و در نهایت رقابت برای جذب و استخدام نفرات برتر هستند. تا کنون شرکت‎‌هایی مانند اسنپ، مشاوران نرم‎‌افزاری اعوان و پژوهش و توسعه ناجی به جمع حامیان آزمون جاواکاپ امسال پیوسته‌اند.

افزایش کیفیت سال به سال آزمون‌های جاواکاپ، از یک سو در استقبال بیش از پیش برنامه‌‎نویسان جاوا و از طرف دیگر در افزایش علاقه شرکت‌‎های نرم‎‌افزاری به حمایت از این آزمون مشهود است. اولین دوره آزمون جاواکاپ در سال ۱۳۹۲ و در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. سه دوره اول فقط شامل آزمون کتبی چند گزینه‌ای بودند. از دوره چهارم، فینال عملی و از دوره پنجم، همایش علمی با سخنرانی نخبگان صنعت نرم‌‎افزار کشور هم به این مسابقات افزوده شد. در آزمون امسال بخش جدید جاوای سازمانی (Java EE) نیز اضافه شده است و علاقه‌‎مندان برای اولین بار می‌‎توانند علاوه برای جاوای استاندارد (یا Java SE) در این حوزه هم به سنجش خود و رقابت با دیگران بپردازند. این بخش برای شرکت‎‌های نرم‌‎افزاری که به دنبال جذب برنامه‎‌نویس جاوا هستند، بسیار جذاب است.

آزمون کتبی ششمین دوره جاواکاپ به صورت چندگزینه‌ای در تاریخ جمعه ۱۹ مهرماه از ساعت ۹ تا ۱۴ در دانشگاه شهید بهشتی و آزمون عملی با حضور تعداد محدودی از افرادی که از آزمون کتبی بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند در تاریخ جمعه ۱۰ آبان‌ماه برگزار می‌شوند. به افرادی که حد نصاب لازم را در آزمون کتبی کسب می‌کنند، در چند سطح گواهینامه معتبر اعطا می‌شود.

در روز مسابقه فینال و پس از آزمون عملی، یک همایش نیم‌روزه موسوم به «جاوا ویژن» با چند سخنرانی علمی از افراد نخبه صنعت کشور برگزار شده و نهایتا در مراسم اختتامیه به برگزیدگان دوازده میلیون جایزه نقدی و تندیس جاواکاپ اهدا می‌شود. طی مراسم اختتامیه شرکت و دانشگاه برتر نیز بر اساس نتایج شرکت‌‎کننده‌‎هایی که مشغول به کار در آن شرکت و یا مشغول به تحصیل در آن دانشگاه هستند مشخص می‌‎شود و از طرف جاواکاپ یک تندیس یادبود به آن‌‎ها اهدا می‌گردد.


برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به سایت جاواکاپ، مراجعه کنید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x