کیف پول ارز دیجیتال

مسترکارت Master Card چیست؟ دریافت رایگان مستر کارت

یکی از مشهور ترین شبکه های تبادل اطلاعات بانکی در دنیا، مستر کارت است.

مسترکارت (به انگلیسی: MasterCard) شرکت خدمات مالی آمریکایی و چندملیتی است، که مقر اصلی آن؛ در شهر نیویورک،ایالات متحده آمریکا قرار دارد. یکی از مشهور ترین شبکه های تبادل اطلاعات بانکی در دنیا، مستر کارت است. مستر کارت یک کمپانی بسیار مشهور و معتبر در دنیا است که هماهنگی کننده ی بسیاری از کارت های بانکی در جهان است. به این معنی که چنانچه شما از بانکی مستر کارت دریافت نمایید، می توانید با خیال آسوده در تمامی کشور هایی که به آن ها سفر می کنید از کارت خود استفاده نمایید، از اینترنت خرید های مختلف کنید و …

استفاده از انواع مسترکارت در ایران به سبب موضوع همیشگی تحریم ها، معمولا همواره با مشکلاتی روبرو بوده است. به همین سبب ایرانیان معمولا نمی توانند در بانک های خارجی حساب باز کرده و درخواست مستر یا ویزا داشته باشند. برای تهیه مستر کارت در ایران لازم است که از طریق شرکت های واسطه اقدام نمود و کارت مورد نظر خود را درخواست کرد.

دو شرکت معتبر اوکی اکسچنج و پی 98 می توانند دو گزینه خوب برای خرید مستر کارت باشند.

شرکت مسترکارت Master Card

شرکت مسترکارت، در ابتدا به نام مسترشارژ شناخته می‌شد، که چندین بانک کالیفرنیا این کارت را برای مشتریان خود، ارائه می‌کردند. مهم‌ترین رقیب مسترکارت در ابتدای فعالیت، بانک‌ آمریکارت BankAmeriCard بود، که توسط بانک مرکزی آمریکا صادر می‌گردید. بانک‌ آمریکارت، بعدها به ویزا کارت تغییر نام داد و امروزه توسط شرکت ویزا صادر می‌شود.

مزایای مسترکارت Master Card

کارمزدهای ناچیز
دریافت صورتحساب روزانه
نقد کردن وجه از خودپرداز (ATM)
خرید از تمام فروشگاههای بین المللی
خرید از تمام فروشگاههای اینترنتی و آنلاین
قابل شارژ شدن
دارا بودن اینترنت بانک و همراه بانک
تبادل مالی با شرکت های بین المللی
انتقال پول از شعب ارزی کشور و …

تاریخچه مسترکارت Master Card

ریشه‌های تأسیس شرکت مسترکارت به شکل‌گیری کارت‌های اعتباری با برند مسترکارت در ابتدای دهه ۱۹۶۰ باز می‌گردد و نخستین صادرکنندگان کارت‌های اعتباری مسترکارت، بانک یونایتد کالیفرنیا (این بانک بعدها توسط ولز فارگو خریداری شد)، بانک ملی کروکر (این بانک بعدها توسط ولز فارگو خریداری شد)، بانک ولز فارگو و بانک کالیفرنیا (این بانک بعدها توسط یونیون بانک کالیفرنیا خریداری شد) بودند.

در سال ۱۹۶۶ انجمنی از ۴ بانک مذکور مستقر در کالیفرنیا تحت عنوان انجمن کارت بین‌بانکی (به انگلیسی: Interbank Card Association) شکل گرفت. در پی پیوستن بانک مارین میدلند مستقر در نیویورک، به این انجمن، نام آن به مستر شارژ تغییر پیدا کرد. در ۱۹۶۸ شبکه کارت‌های مستر فعالیت‌های بین‌المللی خود را با امضای اتحادی با شبکه اروپایی اوروکارت آغاز نمود.

در سال ۱۹۶۹ سیتی‌بانک نیز به این انجمن پیوست و شبکه گسترده کارت‌های خود بنام (به انگلیسی: Everything Card) را در شبکه مستر شارژ ادغام نمود. در سال ۱۹۷۲ شبکه بریتانیایی اکسس که در بریتانیا مستقر بود، به شبکه مستر شارژ پیوست.

در سال ۱۹۷۹ به‌طور رسمی نام مستر شارژ به مسترکارت تغییر پیدا کرد. در ۱۹۹۰ مسترکارت اقدام به خریداری شبکه اکسس کارت که گسترده‌ترین شبکه کارت‌های یکپارچه بریتانیا بشمار می‌آمد را خریداری و در خود ادغام کرد.

در سال ۲۰۰۲ مسترکارت اقدام به خریداری یوروپِی اینترنشنال نمود، که یکی از دو شبکه گسترده کارت‌های اعتباری اروپا بشمار می‌آمد. در سال ۲۰۱۰ بزرگترین شبکه پرداخت بریتانیا بنام دیتاکش را تصاحب نمود.

این شرکت در سال ۲۰۱۲ شبکه خود را باز هم توسعه داد و بخش خاورمیانه خود را راه‌اندازی کرد. در ۲۰۱۴ با خریداری شرکت پین‌پوینت، به بازار پرداخت‌های استرالیا نیز وارد شد.

امروزه در بیش از ۲۱۰ کشور جهان، می‌توان از خدمات مسترکارت استفاده نمود.

در سال ۲۰۱۶ و در پی فشارهای سازمان تجارت جهانی دولت چین به شرکت‌های بین‌المللی ارائه خدمات پرداخت از جمله مستر کارت و ویزا کارت اجازه ورود به بازار چین را اعطاء نمود. در سال‌های اخیر بعضی از شرکت‌های ایرانی نیز اقدام به صدور ویزا کارت و مسترکارت از کشورهای واسط شده‌اند و این خدمات در داخل کشور قابل دسترس می‌باشد.

ویژگی‌های مستر کارت چیست؟

مزایای مستر کارت Master Card این است که کارمزدهای ناچیز دارد، می‌توانید به صورت روزانه صورت حساب رایگان دریافت کنید، از دستگاه‌های خودپرداز (ATM) در بیشتر کشورهای جهان می‌توانید وجه نقد دریافت کنید، از تمامی فروشگاه‌های بین‌المللی خرید کنید، از همه فروشگاه‌های اینترنتی آنلاین خرید کنید، با شرکت‌های بین‌المللی تبادل مالی داشته باشید و از شعب ارزی بانک‌های بین‌المللی، صرافی‌ها و بانک‌های اینترنتی پول انتقال دهید.

به طور کلی هر مستر کارتی در هر نوعی دارای اطلاعات زیر است:

Digit card number: شماره ۱۶ رقمی کارت
Billing Name: نام و نام خانوادگی دارنده کارت
Valid through date: تاریخ انقضای کارت
CV / CVV2 / CVC2: کد سه رقمی که به هر ۳ نام در ایران شناخته می شود
Billing Address: آدرس درخواست دهنده کارت

چگونگی ساخت مسترکارت در ایران ؟

شرکت‌های مختلفی که در ایران اقدام به صدور مستر کارت می‌کنند هر کدام مراحل مختص به خود را دارند. اما حداقل‌ترین مراحل برای صدور مستر کارت و کارت‌های اعتباری در ایران:

  • ثبت‌نام در وب‌سایت انتخابی خودتان
  • ثبت درخواست صدور مستر کارت و کارت‌های اعتباری در وب‌سایت
  • تکمیل فرم بانکی
  • ارسال اسکن گذرنامه و کارت ملی
  • پرداخت مبلغ پیش‌پرداخت برای صدور کارت
  • معمولاً پس از ارسال مدارک، صدور مستر کارت (MasterCard) و کارت‌های اعتباری حداقل تا ده روز کاری زمان خواهد برد

دو شرکت معتبر اوکی اکسچنج و پی 98 می توانند دو گزینه خوب برای خرید مستر کارت باشند.

کارت اعتباری یا Credit Card

کارت اعتباری مستر کارت Master Card یکی از محبوب ترین کارت های این شرکت می باشد که برای استفاده معمول روزانه تهیه شده است. شما با استفاده از این کارت می توانید تمامی پرداخت های آنلاین و آفلاین خود را در فروشگاه های معمولی و مجازی انجام دهید. استفاده از این کارت به جای پرداخت با پول نقد یا استفاده از سایر روش های پرداخت مزایای عمده ای دارد که یکی از مهمترین آن ها قابلیت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت از خدمات فروشگاه می باشد.

در واقع هر فروشگاهی که از این کارت پشتیبانی می کند، قوانین مربوط به بازگشت وجه و ریفاند را نیز پذیرفته است و در صورتی که مشتری از کالا یا خدمات آن ناراضی باشد، باید هزینه را عودت دهد. علاوه بر این استفاده از کارت اعتباری این شرکت، به شما این امکان را می دهد که حتی بیشتر از سقف موجودی حسابتان خرید داشته باشید که بسته به بانکی که کارت را صادر می کند، ممکن است تفاوت هایی را داشته باشد.

کارت های اعتباری مستر کارت خود به سه دسته تقسیم می شوند:

کارت اعتباری استاندارد (Standard Credit Card)
کارت اعتباری جهانی (World Credit Card)
کارت اعتباری جهانی برتر (World Elite Credit Card)

کارت بانکی یا Debit Card

دبیت کارت ها نوع دیگری از کارت های اعتباری مستر کارت هستند که ساز و کاری شبیه به کارت های بانکی معمول دارند. این کارت ها مستقیما به حساب جاری افراد در بانک های صادر کننده متصل هستند و با استفاده از آن ها می توان نقل و انتقال پول را بین حساب های بانکی انجام داد. این کارت ها در خودپرداز های پشتیبانی کننده نیز کار می کنند و می توان از طریق آن ها عمل برداشت از حساب را انجام داد.

کارت های دبیت نیز دارای سه نوع مختلف هستند:

دبیت کارت استاندارد (Standard Debit Card)
دبیت کارت افزوده (Enhanced Debit Card)
دبیت کارت جهانی (World Debit Card)

کارت پیش پرداخت یا Prepaid Card

کارت های پیش پرداخت تقریبا شبیه به کارت های اعتباری هستند اما قابلیت خرید بیش از مقدار موجودی را ندارند. این کارت های تقریبا شبیه به کارت چندبار شارژ هستند. به این معنی که شما کارت پیش پرداخت خود را به مبلغ مورد نظر خود شارژ کرده و سپس با استفاده از آن اقدام به خرید می کنید، پس از اتمام موجودی نیز می توانید دوباره آن را به مبلغ مورد نظر خود شارژ کنید و دوباره از آن استفاده کنید.

کارت های پیش پرداخت نیز دو نوع مختلف دارند:

گیفت کارت پیش پرداخت (Prepaid Gift Card)
تراول کارت پیش پرداخت (Prepaid Travel Card)

تفاوت مسترکارت و ویزا کارت

عموما پایانه های ویزا کارت و مستر کارت Master Card یکی هستند  و گسترده ترین خدمات مالی دنیا را در پهنه ی جهان ارائه می دهند ولی باور عموم مردم بر این است که شبکه ویزا کارت در آمریکا بهتر پاسخگویی دارد و مستر کارت در دیگر نقاط دنیا پاسخگویی بهتر است
اصولا هیچ کدام ارجحیت ندارند اما هنگامی که 99% پایانه ها هر دو کارت را می پذیرند بهتر است در ابتدا جزئیات کارت ها را بررسی کنید سپس اقدام به خرید کنید برای مثال مستر کارت علاوه بر نوار مغناطیسی یک چیپ هم دارد اما ویزا کارت ندارد.

ویزا کارت هک شده چیست؟

ویزا کارت رایگان هک شده، ویزا کارت هک شده به ویزا کارتی گفته می شود که طی یک برنامه کلاهبرداری و سو استفاده اطلاعات خرید آن مانند رمز دوم، CVV2 و … به سرقت رفته و در دسترس هکر قرار گرفته است که برخی اقدام به فروش این کارت ها با قیمت های ارزان می کنند. در بستر نت معمولا وب سایت هایی هستند که ویزا کارت های هک شده را در قالب ویزا کارت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند اما توصیه می شود به هیچ عنوان از این کارتها استفاده نکنید.

برای این کار شما می‌توانید از سایت‌هایی مانند getcreditcardnumbers.com یا ccardgenerator.com که کارت اعتباری رایگان، معتبر و البته تقلبی تولید می‌کند استفاده کنید. کاملاً واضح است که این شماره‌ها برای خرید قابل‌استفاده نیستند.

این ویزا کارت ها وجود خارجی ندارند. یعنی اصلا در سیستم ویزا شناسایی نمی شوند و فقط برای ساخت اکانت مناسب هستند.

امتیاز - 10%

10%

User Rating: Be the first one !
1 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

miladmilan

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ miladmilan1@ آیدی تلگرام در حال حرکت به سمت جلو با تمام ❤
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x