مشاوره‌ی سخت‌افزار کامپیوتری در خانه

راه اندازی مشاوره‌ سخت‌افزار کامپیوتری در منزل

دفتر مشاوره‌ی سخت‌افزار کامپیوتری
یک مشاور سخت‌افزاری به شرکت‌ها می‌گوید، چه قطعات کامپیوتری بخرند و خودش از این طریق پول خوبی به دست می‌آورد.
مشاوره‌ی سخت‌افزار کامپیوتری یک شغل خانگی خاص است که کمتر کسی آن را در خانه انجام می‌دهد. برخلاف آن‌چیزی که در آغاز کار به ذهن می‌آید، عیب‌یابی سخت‌افزاری یا پشتیبانی فنی نیست.

او بابت «پیشنهاد خرید» پول دریافت می‌کند. «شرکت‌هایی که می‌خواهند سیستم‌های کامپیوتری‌شان را تجهیز کنند، بین چند پیمانکار مزایده برگزار می‌کنند. پیمانکارها بسته‌های مختلفی را به شرکت ارایه کرده و هرکس قیمت بهتری ارایه کند،‌ کار را به او می‌سپارند. مشاوره‌ی سخت‌افزار یکی از بخش‌هایی است که پیمانکارها برای انجام کارشان به آن نیاز دارند. در نتیجه مرتب از شرکت‌های پیمانکاری که کارشان تجهیز سیستم‌های کامپیوتری است، استعلام می‌گیرند و اگر پروژه‌ای دست‌شان بود،‌ با آنها همکاری می‌کنند.

سرمایه و تجهیزات مورد نیاز

یکی از مزیت‌های مهم کاری مثل «مشاوره سخت‌افزار کامپیوتری» این است که به هزینه‌ی اولیه‌ی چندانی نیاز ندارد. مثل هر آدم دیگری که در خانه کار می‌کند، بخشی از هزینه‌ی ثابتی که به شما اضافه می‌شود، شامل پول برق، تلفن و حجم اینترنت اضافه‌ای است که پرداخت می‌کنید. به جز اینها، برای آغاز کار همین که به یک لپتاپ معمولی و چند نرم‌افزار تست شبکه مجهز باشید،‌ کفایت می‌کند. برای انجام دادن این کار خاص، نباید یک سیستم پیشرفته و جدید خریداری کنید. لپتاپ کاری شما می‌تواند یک دستگاه معمولی باشد که توانایی جست‌وجو در اینترنت و تست وضعیت شبکه را دارد. به جز این، فقط یک ابزار کار جدید دیگر نیاز دارید که اهالی دنیای سخت‌افزار آن را به نام «دیتا شیت»‌ یا «برگه‌ی اطلاعات» می‌شناسند. این ورقه‌ها شبیه به بروشورهایی هستند که هر شرکت برای ارایه‌ و فروش محصولاتش در اختیار مشتری‌ها می‌گذارد. بروشورهای قطعات کامپیوتری معمولا در اینترنت در دسترس هستند و شما می‌توانید محصولات موردنیازتان را از داخل آنها سفارش بدهید.

مجوز انجام کارهای خانگی

برای انجام این کار خاص باید مجوز انجام کارهای خانگی داشته باشید. این مجوز چیزی حدود یک ماه بعد از پر کردن نامه‌ی درخواست صادر می‌شود و مرکز اهدای مجوز خانگی – که وابسته به وزارت کار است- برای پیشرفت کار مقداری وام در اختیار درخواست‌کننده‌ها می‌گذارد. درباره‌ی شرایط دریافت کار خانگی: «برای دریافت مجوز شرایط دشواری وجود ندارد. مسوولان صادرکننده‌ی مجوز فقط می‌خواهند مطمئن شوند که شما از پس کار برمی‌آیید در نتیجه، مهمترین چیزی که از شما می‌خواهند، سابقه‌ی کار است.»

درآمد مشاوره‌ی سخت‌افزار چقدر است؟

میزان دستمزدی که برای هر پروژه تعیین می‌شود، نسبت به میزان کار و پیچیدگی آن یا شرایط پیمانکار متفاوت است. «بعضی‌ها به صورت ساعتی حقوق پرداخت می‌کنند و برخی دیگر هزینه‌ی کل پروژه را پس از پایان کار می‌دهند. به طور کلی بابت کار مشاوره در شرکت‌های معمولی روزی ۵۰ هزار تومان درنظر گرفته می‌شود و برای کار در شرکت‌هایی که دستگاه‌های ابزار دقیق داشته باشند،‌ میزان دستمزد تا روزی ۲۰۰ هزار تومان هم افزایش پیدا می‌کند. همه‌چیز بستگی به توافق بین شما و پیمانکار دارد اما حداقل‌ دستمزدها را پیش از توافق با خودتان مرور کنید.

امتیاز شما به این مطلب
[votes: 0 Rating: 0]
برچسب ها

تبلیغات

تبلیغات 1

دستگاه جوجه کشی حرفه ای

دستگاه جوجه کشی حرفه ای Easy Bator 6 نمونه متفاوت در صنعتی جوجه کشی کشور ، مناسب برای جوجه کشی از پرندگان زینتی و گران تخم.کیفیت جهانی با راندمان جوجه کشی عالی و قیمت مناسب عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

تبلیغات 2

دستگاه جوجه کشی خارجی

فروش ویژه دستگاه جوجه کشی خارجی ، ساخت کره جنوبی در مدل ها و ظرفیت های مختلف مناسب برای جوجه کشی از تمامی پرندگان و خزندگان تخم گذار اهلی و زینتی با راندمانی فوق العاده عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از
بستن