مقالات آموزشی

بررسی شغل جدید مشاور بالینی در سال 2020

بررسی شغل مشاور بالینی

مشاور بالینی حرفه ای تازه وارد به بازار کار است که در این حرفه جدید فرد مشاور به طور مستقیم با کلینیک های درمانی به صورت بالینی و یا غیر بالینی میتواند کار کند. همینطور میتواند با شخص به طور خصوصی قرارداد ببندد .مشاورین بالینی دستورالعمل هایی را برای مدیریت در رابطه با کم کردن هزینه های پزشکی و فعالیت هایی که بر هزینه ها تأثیر می گذارد، ارائه می دهند.مشاوران بالینی باید دارای مجوز معتبر دولتی باشند.

لیست شغل های نوظهور

وظایف مشاور بالینی

یکی از اصلی ترین وظایف مشاوران بالینی سنجش و تجزیه و تحلیل محصولات برای خرید است. علاوه بر آن از جمله وظایف یک مشاور بالینی درک عملکرد یک محصول یا نرم افزار، تنظیم منابع پشتیبانی و آموزش مشتریان در مورد استفاده از آن است.

به عنوان یک مشاور بالینی، مسئولیت های شما شامل ایجاد گزارش، واسطه قرار گرفتن بین فروشندگان محصول و انجام جلسات آموزشی برای محصول می باشد. یک مشاور بالینی با معرفی محصول و نرم افزار به فروشندگان کمک می کند.همچنین برای ارزیابی و طراحی محصول با گروههای متمرکز مختلف شرکت می کند. مشاوران بالینی همچنین ممکن است ملزم به انجام سایر وظایف در داخل تخصص خود باشند.

صلاحیت های شخص مشاور بالینی

افرادی که به عنوان مشاور بالینی به دنبال کار هستند باید دارای مجوز پرستار معتبر باشند مشاوران بالینی باید توانایی انجام چندین پروژه در شاخه ی حرفه ی خود داشته باشند. در این شغل مشاوران بالینی باید جزئیات محور و قادر به ملاقات در مهلت تعیین شده باشند. مشاوران بالینی باید توانایی ارتباط برقرار کردن با تمامی بخش های مدیریتی و زیردستان باشند، همینطور فرد باید از لحاظ گفتاری و نوشتاری عالی باشد و قادر به نوشتن و صحبت کردن در زمینه کاری خود باشد حل کردن مشکلات یکی از نکات پایه و اصلی این شغل است.

یکی دیگر از درخواست های این شغل داشتن دانش کار در رابطه با نرم افزارهای مرتبط با صنعت از جمله مدیریت پروژه، صفحات گسترده و پردازش کلمه است.

تحصیلات

افرادی که به دنبال کار در این حرفه هستند باید مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد پرستاری را کسب کنند.مشاوران بالینی بالقوه نیز نیاز به حداقل 5 سال تجربه کار در مراکز مراقبتهای پزشکی دارند.

گواهی شش سیگما IXSIGMA مورد نیاز برای این شغل نیست اما در صورت در دست داشتن آن کمک به جذب سریعتر فرد در جستجوی کار می شود.

فرصت های کاری

براساس اعلام دفتر آماری مراقبت های بهداشتی آمریكا ، بین سالهای 2008 و 2018 میلادی 3.2 میلیون بودجه و حقوق برای مشاغل جدید ایجاد خواهد كرد.افزایش مشاغل آینده نگر برای مشاورین بالینی به دلیل نیاز جمعیت رو به افزایش کهنسال و فناوریهای پیشرفته پزشکی خواهد بود

انتظار می رود که نیاز به مشاورین بالینی در زمینه های مراقبت های بهداشتی سریعتر از سایر صنایع افزایش یابد.این چشم اندازها مبتنی بر فناوری ها و محصولات در حال تحول است ، که طول زندگی اکثر افراد را گسترش می دهد.

امارهای نشان داده شده سایت PAYSCALE.COM بر این مبناست که درصد بیشتر مشاورین بالینی را بانوان تشکیل میدهند.

دستمزد در شغل مشاور بالینی

عوامل مؤثر بر حقوق اولیه مشاوران بالینی عبارتند از: تحصیلات و تجربه است.طبق گفته PayScale ، افرادی که به دنبال شغل با بیمارستان هستند ، می توانند از 55000 تا 77،000 دلار در سال انتظار داشته باشند. فرصت های اشتغال در مراکز فناوری اطلاعات مراقبت های بهداشتی دارای حقوق اولیه بالاتری که از 57 هزار دلار تا 79 هزار دلار است.

حقوق مشاورین بالینی که دارای مدرک کارشناسی ارشد پرستاری هستند، معمولاً از 62000 دلار تا 83،000 دلار است.

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x