اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز

معرفی نرم افزار status

یک برنامه پیام رسان ایمن

Status یک برنامه پیام رسان ایمن، کیف پول رمزنگاری و مرورگر Web3 است که با فناوری پیشرفته ساخته شده است.
ارتباطات خصوصی، امن

ماموریت و عملکرد Status

status.im تلاش می کند تا یک ابزار ارتباطی ایمن باشد که حقوق بشر را حفظ کند.  این نرم افزار طراحی شده برای امکان جریان آزاد اطلاعات، محافظت از حق مکالمه خصوصی، امن و ارتقا حاکمیت افراد.

اصول کار status.im

این اصول به عنوان ابزاری عمل می کنند. ابزاری برای تفکر، برقراری ارتباط و تصمیم گیری غیر متمرکز. آنها ما را در مورد جایی که دچار کوتاهی چشم انداز هستیم صادق نگه می دارند.

آزادی

status.im به حاکمیت افراد اعتقاد دارد. این نرم افزاربه عنوان بستری که به معنای آزادی شخصی است، به حداکثر رساندن آزادی های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی می پردازد. این شامل مقاوم بودن در برابر اجبار است.

مقاومت در برابر سانسور

status جریان آزاد اطلاعات را فعال می کند. هیچ محتوایی تحت نظارت نیست. او از اصل طراحی رمزنگاری مقاومت در برابر سانسور پیروی می کند. حتی قوی تر، Status یک بستر اطلاعاتی است.

امنیت

هنگام ایجاد ویژگی ها از نظر امنیتی مصالحه نمی کند. status.im از فناوری های پیشرفته استفاده می کند و برای ایجاد تضمین های امنیتی قوی درباره روش ها و فن آوری های جدید امنیتی تحقیق می کند.

حریم خصوصی، حریم شخصی قدرتی است که می تواند خود را به طور گزینشی در جهان آشکار کند. برای ما ، محافظت از حریم خصوصی در ارتباطات و معاملات ، و همچنین بستر شبه ناشناس بودن ، ضروری است. علاوه بر این ، ما تلاش می کنیم حق ناشناس ماندن کامل را فراهم کنیم.

شفافیت

نرم افزار status برای گشودگی و تقارن کامل اطلاعات در داخل سازمان تلاش می کند. و هیچ مرزی بین همکاران اصلی و جامعه خود ندارد. در مورد کاستی های خود صادقانه صحبت می کند، به ویژه هنگام انجام معاملات کوتاه مدت در خدمت اهداف بلند مدت خود.

باز بودن

نرم افزاری که ایجاد شده یک کالای عمومی است. این برنامه از طریق مجوز منبع آزاد و رایگان در دسترس همه قرار گرفته است تا هر کسی بتواند آن را به اشتراک بگذارد، تغییر دهد و از آن بهره مند شود.  status.im به مشارکت بدون مجوز اعتقاد دارد.

تمرکززدایی

هم در نرم افزار و هم در خود سازمان مرکزیت را به حداقل می رساند. به عبارت دیگر، تعداد رایانه های فیزیکی را که شبکه را تشکیل می دهند به حداکثر می رساند و تعداد افرادی را که کنترل سیستم (های) status را در دست دارند به حداکثر می رساند.

فراگیری

با تأکید بر سهولت استفاده، به دسترسی منصفانه و گسترده به نرم افزار خود اعتقاد دارد. این امر همچنین شامل دامنه اجتماعی، مشارکت بدون اجازه، قابلیت همکاری و سرمایه گذاری در تلاشهای آموزشی است.

استمرار

بدون سرپرستی یک نهاد واحد یا هر یک از اعضای فعلی تیم، نرم افزاری را ایجاد می کند که به انگیزه ادامه و پیشرفت خود ادامه داده باشد.

تدبیر

status مدبر است. همانطور که رشد می کند و به سرمایه آماده دسترسی دارد، این وظیفه اوست که دارندگان رمز را برای مبارزه با دیوان سالاری و ناکارآمدی در داخل سازمان بکار ببرد. این به معنای حل مشکلات به موثرترین روش ممکن با هزینه های اقتصادی پایین تر (از نظر سرمایه، زمان و منابع) است.

پیام رسان امن


گپ های عمومی، خصوصی و گروهی

به هر تعداد کانال عمومی بپیوندید یا گپ های گروهی 1:1 یا خصوصی ارسال کنید. حتی می توانید پرداخت های رمزنگاری شده را مستقیماً در چت های خصوصی خود ارسال و دریافت کنید.

پیام خصوصی با Waku

Waku یک پروتکل پیام رسانی نظیر به نظیر (p2p) است که نقاط متمرکز کردن پیام را از پیام های شما پاک می کند. با حذف اشخاص ثالث متمرکز، پیام های شما متعلق به شماست و خصوصی تر و ایمن تر است.

پنهان کاری کامل به جلو و رمزگذاری E2E

وضعیت برای بالاترین درجه امنیت و حفظ حریم خصوصی از الگوریتم ‘Double Ratchet’ در بالای Whisper و رمزگذاری end-to-end استفاده می کند.

کیف پول مجتمع Ethereum 

یک کیف پول ایمن

حذف واسطه ها باعث می شود که بتوانید بودجه خود را کنترل کنید. شما و فقط شما کلیدهای خصوصی رمز ارز خود را در اختیار دارید و هیچ مرد میانی به آن دسترسی ندارد.

ERC20 و ERC721 سازگار است

پشتیبانی از نشانه های ERC20 و ERC721 در شبکه Ethereum. رمزها را با اطمینان در Status ارسال، ذخیره و دریافت کنید. به راحتی نشانه های ERC-20 را به کیف پول خود اضافه کنید.

تعامل با همتایان و DApps

کیف پول Status با پیام رسان و مرورگر ادغام می شود – به شما امکان می دهد با همتایان و DApp ها تعامل داشته باشید. همه تراکنش ها برای محافظت از شما در برابر حملات فیشینگ نیاز به تأیید عبارت امضا دارند.

مرورگر Web3

به برنامه های غیرمتمرکز دسترسی پیدا کنید

اکوسیستم در حال رشد DApps در جیب شما. آخرین مبادلات غیرمتمرکز، بازارها، بازی ها، شبکه های اجتماعی و موارد دیگر را مرور کنید.

طراحی امن

وضعیت هدف این است که یک ابزار ارتباطی واقعاً غیرمتمرکز باشد. در نهایت تمام اشخاص ثالث را از بین ببرد و بردارهای حمله را برای بازیگران مخرب به حداقل برساند.
مزیت واقعی Web3 توانایی معامله و برقراری ارتباط با شرایط خودمان است.  برای اینکه از این نوع ارتباطات رایگان لذت ببریم، باید اطمینان داشته باشیم که پیام ها، معاملات، هویت ها و وجوه status ایمن و مطمئن هستند. در زیر درباره وضعیت وضعیت در مورد امنیت بیشتر بیاموزید.

قدرت اتریوم در جیب شما

Integrated Ethereum Wallet

پیام رسانی را در وضعیت امن کنید

پیام رسانی ایمن

پیام ها سانسور نمی شوند، مسدود نمی شوند و در صورت انتخاب کاربر، ناشناس باقی می مانند. فقط گیرندگان در نظر گرفته شده می توانند پیام ها را مشاهده کنند.

معاملات مالی امن

ارسال، ذخیره و دریافت ارزهای رمزپایه یا رمزهای موجود در کیف پول Status از حمله ایمن است. کلیدهای خصوصی هرگز در معرض دید قرار نمی گیرند. معاملات فقط درصورت پردازش و تأیید توسط مالک کلیدهای خصوصی پردازش می شوند.

مرور ایمن

هنگام مرور Web3، شخص ثالث بدون رضایت به داده های کاربر نهایی و اطلاعات مرور دسترسی ندارد. هرگونه معامله ای که هنگام استفاده از مرورگر Status انجام می شود همان استانداردهای امنیتی و بهترین شیوه های استفاده شده در کیف پول وضعیت را اعمال می کند.

هویت امن

هویت شما در Status با یک جفت کلید رمزنگاری محلی تولید می شود، سپس از طریق رمز عبور محافظت می شود. این تنها چیزی است که لازم است. کاربر سپس توانایی افزودن اطلاعات به نمایه خود را دارد تا بتواند در وضعیت موجود قرار گیرد. در هر زمان کاربر کنترل کاملی بر اطلاعات خود و همچنین دسترسی به آنها دارد. کاربر نهایی می تواند به همان اندازه که می خواهد عمومی یا خصوصی باشد.

پروتکل پیام رسانی از طریق نظیر

Status از پروتکل Waku برای ارتباط همتا به همتا (p2p) استفاده می کند. واکو برای مسیریابی پیام ها به یکدیگر به شبکه همتا متکی است. هر پیام ارسال شده به کل شبکه پخش می شود، و رمزگذاری می شود تا فقط گیرنده مورد نظر باز شود. با حذف نقاط متمرکز، محتوای پیام ها و فراداده ها برای شما باقی می ماند. با این حال، وضعیت و Waku کاملاً نظیر به نظیر نیستند، زیرا از سرورهای نامه برای مدیریت پیام ها هنگامی که همکار آفلاین است استفاده می شود. سرور پست الکترونیکی Waku یک افزونه Waku است که پیام ها را ذخیره می کند و هنگامی که مخاطب آنلاین می شود آنها را تحویل می دهد.

رمزگذاری پایان به پایان به طور پیش فرض

تمام پیام های خصوصی ارسال شده در وضعیت به طور پیش فرض از پایان به انتها رمزگذاری می شوند. هنگام ایجاد یک حساب وضعیت، یک کلید جفت رمزگذاری برای رمزگذاری پیام های شما ایجاد می شود و به صورت محلی در دستگاه شما ذخیره می شود. وقتی مخاطب جدیدی در Status اضافه می کنید، کلیدهای عمومی را مبادله می کنید تا آن شخص بتواند پیام های شما را هنگام دریافت از طریق شبکه رمزگشایی کند.

پنهان کاری کامل به جلو

PFS یکی از ویژگی های پروتکل های توافق نامه کلید خاص است که این اطمینان را می دهد که کلیدهای جلسه شما حتی در صورت به خطر افتادن کلیدهای خصوصی شرکت کنندگان نیز به خطر نمی افتد. به طور خاص، پیام های گذشته توسط شخص ثالثی که موفق به بدست آوردن کلید خصوصی می شوند، رمزگشایی نمی شوند. این ویژگی با مشخصات X3DH و Double Ratchet از Open Whisper Systems ساخته شده است، با برخی سازگاری ها برای کار در یک محیط غیرمتمرکز. Perfect Forward Secrecy یک لایه امنیتی اضافه شده برای همه چت های خصوصی 1: 1 شماست.

ایجاد حساب شبه ناشناس

وقتی یک حساب جدید در Status ایجاد می کنید، هرگز از شما تأیید شخص ثالث مانند ایمیل یا شماره تلفن درخواست نمی شود. این بدان معناست که شما می توانید در یک حساب Status وارد شوید و ایجاد کنید و شبه ناشناس باقی بمانید. هنگام ایجاد حساب کاربری ، به سادگی شما و کلیدهایتان هستید. این همچنین بدان معنی است که احراز هویت دو فاکتور و بازیابی رمز عبور از ویژگی های Status نیستند – بنابراین حتماً رمزعبور و عبارت mnemonic خود را بخاطر بسپارید و آنها را به صورت آفلاین و در مکانی بسیار امن ذخیره کنید.

کلیدهای من چگونه ذخیره می شوند؟

وضعیت هرگز از خدمات شخص ثالث برای مدیریت و ذخیره کلیدهای عمومی و خصوصی شما استفاده نمی کند. پس از تولید، اولین کلید BIP44 در یک فایل keystore json به صورت محلی در دستگاه شما ذخیره می شود. این فایل با رمز عبوری که برای حساب Status خود انتخاب کرده اید رمزگذاری شده است و فقط توسط برنامه Status قابل دسترسی است. Status ذخیره اطلاعات حساس را در سخت افزار ایمن در اولویت قرار می دهد، در صورت وجود اطلاعات در دستگاه شما.
برای یک لایه امنیتی بیشتر، Keycard را معرفی کرده است که به عنوان ذخیره سازی آفلاین برای مدیریت کلید خصوصی و عملکرد آنها عمل می کند.

مرور امن

مرورگر Status برای اطلاع رسانی به کاربر نهایی و ایمن بودن بودجه وی طراحی شده است. حالت حریم خصوصی مرورگر به طور پیش فرض فعال است. این بدان معنی است که DApp ها قبل از اتصال به کیف پول شما ملزم به درخواست اجازه می شوند و ممکن است باعث خراب شدن برخی DApp ها شود (اگر با این معیار امنیتی سازگار نباشند). سرانجام، مرورگر Status EIP712 را اجرا می کند که هدف آن بهبود کارایی امضای پیام خارج از زنجیره برای استفاده در زنجیره است. شاهد پذیرش فزاینده امضای پیام خارج از زنجیره است زیرا باعث صرفه جویی در مصرف گاز و کاهش تعداد معاملات در بلاکچین می شود. پیام های امضا شده در حال حاضر یک رشته hex شفاف است که با زمینه کوچک در مورد موارد تشکیل دهنده پیام به کاربر نمایش داده می شود.

چگونه وضعیت از رمز ارز من محافظت می کند؟

وضعیت با یک کیف پول غیر حضوری ساخته می شود و به شما امکان کنترل کامل وجوه خود را بدون استفاده از سرور می دهد. کلیدهای خصوصی به صورت رمزگذاری شده در دستگاه شما ذخیره می شوند. پول شما تحت کنترل شما است و کسی بدون کلید خصوصی به آن دسترسی ندارد. بنابراین، اگر عبارت یادداشتی خود را گم کنید، هرگز نمی توانید دسترسی به وجوه خود را بازیابی کنید. بنابراین کلیدهای خصوصی خود را در جایی آفلاین و با خیال راحت نگه دارید.

در حال امضای عبارت برای محافظت در برابر حملات فیشینگ

وضعیت یک عبارت امضا را که برای تأیید و “امضای” همه معاملات مورد نیاز است پیاده می کند. عبارت امضا یک عبارت 3 کلمه ای است که به طور تصادفی برای شما تولید می شود و به صورت محلی در دستگاه شما ذخیره می شود و هر بار که سعی در ارسال معامله دارید ، ارائه می شود. عبارت امضای خود را به شما ارائه می دهند و ملزم به پذیرش آن قبل از تأیید معامله هستید. اگر سه کلمه خود را تشخیص ندادید یا سه کلمه به شما ارائه نشد معامله را لغو کنید، از وضعیت خارج شوید و موضوع را به Security@status.im گزارش دهید.

حسابرسی دقیق

همانطور که به مراحل مهم پیشرفت می رسیم، پس از دورهای بررسی داخلی و حسابرسی، status برای تأیید سلامت عقل خود به حسابرسی شخص ثالث پیشرو در صنعت می رسد و کارهایی را که انجام می دهد.دو یا سه بار بررسی می کنیم. این ممیزی های امنیتی تضمین کننده امنیت پروژه های مربوط به آنها نیست. اینها بررسی های اضافی از اشخاص ثالث عینی برای کمک به تقویت اطمینان در امنیت عملکرد مورد نظر است.

برای ایمن ماندن خود را آموزش دهید

محصولات غیرمتمرکز و بدون سرور مانند وضعیت، تعدادی از واسطه های غیرضروری را از بین می برد و به شما امکان می دهد بدون ترس از نظارت، سانسور و نشت داده ها، گپ بزنید، معامله کنید و مرور کنید. این به این دلیل است که شما بر داده های خود و ایمنی دیجیتال خود کنترل دارید. بنابراین، مهم است که شما می فهمید چگونه از خود محافظت کنید. در مورد چگونگی ایمن ماندن با این راهنمای بهترین روش امنیت امنیت بیشتر بیاموزید.

پشتیبانی امنیتی

status برای کمک همیشه آماده است. اگر در مورد امنیت سوال یا نگرانی دارید، یک ایمیل به Security@status.im بفرستید یا در کانال امنیت وضعیت امنیتی # status-security تماس بگیرید.

برنامه Bug Bounty

اگر شما یک محقق یا توسعه دهنده امنیت هستید و می خواهید یک آسیب پذیری را گزارش کنید، لطفاً در مورد برنامه Status Bug Bounty با security@status.im تماس بگیرید. status همچنین یک کمپین با HackerOne دارد، یک برنامه bug bounty که باعث می شود هکرها به پروژه ها نگاه کنند. status به طور فعال کمپین خصوصی خود را تقویت می کند و به زودی آن را برای افشای عمومی باز خواهد کرد!

راه های ارتباطی با status

اینستاگرام
یوتیوب(با فیلترشکن وارد شوید)
فیسبوک(با فیلترشکن وارد شوید)
توییتر(با فیلترشکن وارد شوید)
دیسکورد(با فیلترشکن وارد شوید)

دانلود نرم افزار status

دریافت مستقیم نرم افزار برای سیستم عامل اندروید
سیستم عامل ios از Apple Store
دریافت نرم افزار Google Play


0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x