سبک زندگی

معروفترین آبشارهای ایران

آبشارهای ایران - معروفترین‌ها

معروفترین آبشارهای ایران

آبشارها یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی هستند، جاذبه هایی که گردشگران مدت ها در کنارشان می نشینند و چشم اندازی بینظیر را تماشا می کنند. صحنه زیبایی ست آب از ارتفاع بلند به پایین سرازیر می شود در مسیرش به شدت به صخره های سخت برخورد می کند و هر قطره اش هزاران ذره می شود. ذرات آب، هوا را حسابی خنک و مطبوع می کند به همین دلیل است که تا گرمای سوزان تابستان فرامی رسد آبشارها یکی از محبوب ترین جاذبه ها می شوند. ایران بیش از ۳۹۰ آبشار دائمی و فصلی دارد، ما در این مقاله می خواهیم تعدادی از معروف ترین آبشارهای ایران را معرفی کنیم،

آبشار لاتون

آبشار لاتون در استان گیلان با ۱۰۵ متر ارتفاع بلندترین آبشار ایران است. برای دیدن این شاهکار طبیعت باید به ۱۵ کیلومتری جنوب آستارا و روستای کوته کومه بروید. آبشار در ۶ کیلومتری این روستا قرار دارد و برای رسیدن به آن وارد مسیری می شوید که پر از تپه های جنگلی زیبا و چشمه های خنک است. در کنار این آبشار یکی از زیباترین جنگل های بکر گیلان را می بینید جنگل هایی که با درختان آلو، فندوق، سیب وحشی، گردو، گلابی و … از مهمانانش پذیرایی می کند.

آبشار کبودوال

این آبشار ویژگی خاصی دارد که آن را از دیگر آبشارها متمایز کرده است، کیودوال، تنها آبشار خزه ای ایران به شمار می رود. برای دیدن از این آبشار باید به ۵ کیلومتری جنوب شرقی علی آباد کتول در استان گلستان بروید. آبشار در دل جنگل و در دامنه کوه هارون قرار دارد و آب آن از چشمه های جنوبی ست به همین دلیل شفاف و زلال است.

آبشار کمردوغ

این آبشار در قلعه رئیسی شهرستان کهگلیلویه قرار دارد و از زیبایی های طبیعی استان کهگلیلویه و بویراحمد است. این آبشار با نزدیک ۱۰۰ متر ارتفاع درتمام فصل های سال آب دارد و آنقدر زیباست که به آن عروس آبشارهای ایران می گویند. برای بازدید از این آبشار باید راهی جاده های پرپیچ و خم کوهستانی شمال شهر دهدشت شوید، از میان جنگل های بلوط بگذرید و بعد از ۷۰ کیلومتر خود را در محاصره چشم اندازهای آبشار زیبا ببینید.

آبشار نوژیان

یکی از بلندترین آبشارهای ایران است که در استان لرستان قرار دارد. برای تماشای این آبشار کم نظیر ۹۵ متری، باید به ۳۸ کیلومتری جنوب شرقی خرم آباد بروید. این آبشار از آثار ملی ایران است و در بالای کوه آن داروهای گیاهی زیادی وجود دارد که بعضی از گردشگران در بازدید از آبشار این گیاهان دارویی را هم جمع می کنند.

آبشار مارگون

این آبشار یکی از زیباترین و چشم نوازترین آبشارهای ایران است و در مرز استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد. شاید تعجب کنید اما در بالای کوه این آبشار هیچ رودخانه ای نیست بلکه در بدنه صخره ای کوه بیش از هزار چشمه وجود دارد که آب آن ها این چشمه بینظیر را به وجود آورده است. از این نظر این آبشار بزرگ ترین و بلندترین آبشار چشمه ای دنیاست.

[votes: 0 Rating: 0]

کانال تلگرام بیگ والت
برچسب ها
آبشارها ایرانگردی

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "

نظرات کاربران

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن