اخبار

مهم‌ترین مزایای مناطق آزاد برای سرمایه گذاران

معافیت های مالیاتی مناطق آزاد تجاری ایران

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مناطق آزاد در حوزه‌های مختلفی نسبت به سرزمین اصلی برای سرمایه گذاری دارای جذابیت هستند که معافیت مالیاتی یکی از مهمترین این حوزه‌ها است.

ایلنا از هرمزگان، ناصرالدین گرامی اظهار کرد: ۲۰ سال معافیت مالیاتی در محدوده مناطق آزاد اعمال می‌شود و مالیات‌های مستقیم معافیت قطعی ۲۰ ساله دارد به شرط اینکه فعال اقتصادی در سر رسید مقرر مطابق ضوابط سازمان امور مالیاتی اظهارنامه ثبت کند.

وی ادامه داد: تنوع موقعیتی مناطق آزاد بسیار بالاست و سرمایه‌گذاران محدودیتی برای انتخاب فضا ندارند، در هریک از محدوده‌های منطقه آزاد نیز تنوع اراضی برای صنایع تولیدی، حوزه‌های گردشگری، نفت و انرژی، بازرگانی و تجارت و… وجود دارد.

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: موضوع مباحث گمرکی نیز یکی از جذابیت‌های مناطق آزاد برای سرمایه گذاران است، به نحوی که اگر واحدی در محدوده جغرافیایی این مناطق مستقر باشد و بخواهد تکنولوژی و تجهیزات، مواد اولیه، ماشین آلات و… را وارد منطقه آزاد کند، از معافیت کامل پرداخت حقوق و عوارض گمرکی برخوردار است.

به گفته گرامی؛ در صورتی که کالای تولیدی به سرزمین اصلی صادر شود، به میزان درصد ارزش افزوده‌ای که در کالای نهایی ایجاد شده، معافیت گمرکی شامل محصول می‌شود. درصد ارزش افزوده توسط کمیسیون تخصصی که در آن نمایندگان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، سازمان منطقه آزاد، وزارت صمت و گمرک جمهوری اسلامی و دستگاه‌های مرتبط حضور دارند براساس میزان مصرف مواد داخلی و ارزش افزوده‌ای که ایجاد شده، مشخص می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: صادرات کالایی که در منطقه آزاد تولید می‌شود، با توجه به اینکه برای خرید مواد اولیه حق گمرکی پرداخت نکرده، نیازی به پرداخت تعرفه گمرکی نخواهد داشت. همچنین فروش این محصولات در همان منطقه یا سایر مناطق آزاد، معاف از پرداخت تعرفه گمرکی است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x