معاملات آنلاین

نوسانگر RSI چیست؟

آموزش Relative Strength Index

RSI یک شاخص حرکت است که در آنالیز فنی مورد استفاده قرار می گیرد. بزرگی تغییرات اخیر قیمت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم را برای ارزیابی شرایط فروش بیش از حد یا سبقت در قیمت سهام یا دارایی دیگر اندازه گیری می کند. RSI به عنوان یک نوسان سازدر سیستم های معاملاتی فنی نمایش داده می شود. (نمودار خطی که بین دو سطح شدید حرکت می کند) و می تواند از 0 تا 100 داشته باشد.
شاخص نسبی قدرت RSI یک شاخص تحلیل تکنیکی است که قدرت یک روند و احتمال واژگونی آن را نشان می دهد.

what is rsi

بیشتر از RSI بدانید

RSI نوسان ساز است، به این معنی که قدرت آن نشان دادن نقاط برگشت و ورود است.
از لحاظ بصری، خطی است که از نمودار پیروی می کند و در مقادیر 70 و 30 حرکت می کند.
گاهی اوقات، RSI به خارج از این مرزها می رود و از سطح بالا یا پایین عبور می کند.

تنظیم شاخص

توصیه می شود دوره برابر با 14 باشد. این روشی است که توسط Wells Wilder، خالق شاخص استفاده می شود.
با کاهش دوره RSI، سیگنال های بیشتری دریافت خواهید کرد، اما دقت آنها کمتر خواهد بود.
با افزایش آن، شما سیگنال های کمتری دریافت خواهید کرد، اما آنها دقیق تر خواهند بود.

نحوه خواندن سیگنال های RSI

اصل اصلی تجارت با استفاده از نوسان ساز تجارت در جهت روند توسعه است.
اگر RSI با نمودار قیمت (واگرایی) مطابقت نداشته باشد، ممکن است این روند به زودی معکوس شود.
اگر خط RSI بالای 70 افزایش یابد، این بدان معنی است که دارایی بیش از حد خریداری شده است.
اگر به زیر 30 سقوط کند، این بدان معنی است که دارایی بیش از حد فروخته شده است.

how to red rsi signals?

اضافه وزن

هنگامی که ارزش آن خیلی سریع رشد کرد، دارایی بیش از حد خریداری می شود. ما باید انتظار داشته باشیم که با پایین آمدن، قیمت cryptocurrency واکنش نشان دهد.
هنگامی که یک دارایی بیش از حد خریداری شده است، معمولاً نشانگر معکوس روند احتمالی است.
هنگامی که RSI از بالا به پایین از 70 عبور کند، احتمالاً حاکی از سقوط است.

overbought

فرابورس

Oversold زمانی است که قیمت دارایی خیلی سریع کاهش می یابد و سپس متوقف می شود.
هنگامی که دارایی بیش از حد فروخته می شود، روند معکوس می شود و ارزش دارایی افزایش می یابد.
وقتی RSI از زیر 30 عبور کند، احتمالاً نشانگر افزایش است.

oversold

MACD

واگرایی همگرایی میانگین متحرک ( MACD ) یکی دیگر از شاخص های حرکت زیر است که رابطه بین دو میانگین متحرک قیمت امنیتی را نشان می دهد. MACD با کم کردن میانگین متحرک نمایی 26 دوره ای ( EMA ) از EMA 12 دوره محاسبه می شود. نتیجه آن محاسبه خط MACD است.
EMA نه روزه MACD با عنوان “خط سیگنال” در بالای خط MACD ترسیم می شود. که می تواند به عنوان محرک خرید و فروش سیگنال عمل کند. معامله گران ممکن است وقتی MACD از بالای خط سیگنال خود عبور کرده و امنیت را بفروشند، یا کوتاه ترکنند. امنیت را وقتی MACD از زیر خط سیگنال عبور می کند، خریداری کنند.

تفاوت بین RSI و MACD

MACD رابطه بین دو EMA را اندازه گیری می کند.
در حالی که RSI تغییر قیمت را در رابطه با افزایش و پایین آمدن قیمت های اخیر اندازه گیری می کند. این دو شاخص اغلب با هم به ارائه استفاده  از تحلیلگران  را با یک عکس فنی کامل تر از بازار است.
این شاخص ها هر دو حرکت یک دارایی را اندازه گیری می کنند. با این حال، آنها عوامل مختلفی را اندازه می گیرند، بنابراین گاهی اوقات نشانه های متناقضی ارائه می دهند. 
به عنوان مثال، RSI ممکن است یک بازه بالاتر از 70 را برای مدت زمان طولانی نشان دهد. نشان می دهد امنیت  بیش از حد  به طرف خرید اضافه شده است.
در عین حال، MACD می تواند نشان دهد که حرکت کنونی برای امنیت افزایش می یابد. هر یک از شاخص ها می توانند با نشان دادن واگرایی از قیمت، روند تغییر روند آتی را نشان دهند. (قیمت بالاتر ادامه می یابد در حالی که این شاخص پایین تر می شود یا برعکس).

RSI به شما چه می گوید؟

روند اصلی سهام یا دارایی ابزاری مهم برای اطمینان از درک صحیح خواندن شاخص است. به عنوان مثال، تکنسین مشهور بازار، کنستانس براون (CMT)، این ایده را ترویج کرده است. که احتمالاً خواندن زیاد در RSI در روند صعودی بسیار بالاتر از 30٪ است ویک مطالعه بیشتر در مورد RSI در طی روند نزولی بسیار پایین تر از سطح 70٪ .
در طی روند نزولی، RSI نزدیک به 50٪ و 70٪ صعود می کند که می تواند توسط سرمایه گذاران برای اطمینان بیشتر نسبت به شرایط نزولی استفاده شود. بسیاری از سرمایه گذاران در صورت وجود روند قوی برای شناسایی بهتر افراط، از یک روند افقی استفاده می کنند. که باید بین 30 تا 70 درصد است. تغییر سطح اوراق بهادار یا فرابورس زمانی که قیمت سهام یا دارایی در یک کانال بلند مدت، افقی است معمولاً غیر ضروری است.

محدودیت های RSI

RSI حرکت قیمتی و صعودی قیمت را با یکدیگر مقایسه می کند.
نتایج را در نوسانگر نمایش می دهد که می تواند در زیر نمودار قیمت قرار گیرد. مانند اکثر شاخص های فنی سیگنال ها آن زمانی که با روند طولانی مدت مطابقت داشته باشند قابل اطمینان تر هستند.
سیگنال های واژگونی واقعی نادر هستند و جداسازی آنها از آلارم کاذب دشوار است.
به عنوان مثال:
یک مثبت کاذب می تواند یک تقاطع صعودی باشد و به دنبال آن یک افت ناگهانی سهام رخ دهد. منفی دروغین وضعیتی است که یک تقاطع نزولی وجود دارد، اما سهام ناگهان به سمت بالا شتاب می گیرد. از آنجا که شاخص حرکت را نشان می دهد، می تواند در مدت طولانی زمانی که دارایی از هر جهت حرکت قابل توجهی داشته باشد. بیش از حد خریداری یا بیش از حد باقی بماند. بنابراین ، RSI در بازار نوسانی که قیمت دارایی بین حرکات سرسختی و نزولی متغیر است، مفید است.

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x