مقالات آموزشی

نکات مهم سایت های سرمایه گذاری

آنچه باید قبل سرمایه گذاری حتما بدانید

معمولا بالا بودن نرخ تورم باعث می شود مردم حس خوبی نسبت به نگه داشتن پول های خود نداشته باشند. بنابراین عده ی زیادی از آن ها به دنبال راه های مختلف سرمایه گذاری می گردند. امروزه مردم پول های خود را به شکل های مختلفی سرمایه گذاری می کنند. یکی از گزینه های پیش روی آنان سایت های سرمایه گذاری است. در این مقاله قصد داریم به بررسی نکاتی بپردازیم که قبل ازفعالیت در سایت های سرمایه گذاری و یا هرگونه فعالیت تجاری مربوط به سرمایه گذاری بدانید.

نکته ی اول: ریسک پذیری

اولین نکته در مورد سایت های سرمایه گذاری و حتی همه ی فعالیت های مربوط به سرمایه گذاری این است که شما باید ریسک پذیر باشید. risk-reward نخستین قانون کلی در بحث سرمایه و سرمایه گذاری این است که سود بیشتر با ریسک بیشتر همراه است. اگر سود یک سرمایه گذاری کمتر از سود سپرده ی بلند مدت در بانک باشد منطقی نیست بخواهیم ریسک بیشتر و سود کمتر را قبول کنیم. همچنین اگر کسی به شما پیشنهاد سرمایه گذاری با سود بالا می دهد و معتقد است ریسک خاصی ندارد باید شک کنیم. وقتی می‌پرسند که در این بازار چه میزان می‌توان سود کسب کرد، بلافاصله این سوال مطرح می‌شود که شما چقدر می‌خواهید ریسک کنید؟

نکته ی دوم: هیچ گاه چیزی را نفروش

هیچ گاه برای شروع سرمایه گذاری در سایت های سرمایه گذاری اموال خود را نفروشید. زیرا حتی با سرمایه ی کم نیز می توان سرمایه گذاری را انجام داد. لازم نیست حتمکا با پول زیاد کار خود را شروع کنید. می توانید کم کم سرمایه ی خود را افزایش دهید.

نکته ی سوم: بازپرداخت کمتر دوام بیشتر

پروژه ها و پلن هایی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید که بازپرداخت کمتری دارند. این پروژه ها دوام بیشتری داشته و شما را بهتر به سود میرساند. اگر در یک سایت سرمایه گذاری ۱۰ دلار سرمایه گذاری شما بیش از ۵ یا ۶ دلار در ماه سود آوری دارد، این پروژه دوام زیادی ندارد. اما پروژه ای که ماهانه ۴ دلار در ازای ۱۰ دلار سود آوری دارد بیشتر عمر خواهد کرد.

نکته ی چهارم: سایت های سرمایه گذاری با پلن های کوتاه

پلن های کوتاه مدت تر با سود کمتر و بازپرداخت روزانه بسیار مناسب تر از پلن هایی هستند که مدتشان طولانی تر و سودشان بیشتر است ولی بازپرداختشان آخر دوره میباشد. پلن هایی را انتخاب کنید که ظرف مدتی کوتاه به اصل سرمایه خود برسید. بدین ترتیب پس از آن هر چه دریافت میکنید سود شما است.

نکته ی پنجم: همه ی تخم مرغ هایتان را در یک سبد نگذارید

پول خود را در سایت های سرمایه گذاری مختلف قرار دهید. هیچ گاه همه ی سرمایه تان را در یک پروژه سرمایه گذاری نکنید. زیرا هیچ پروژه ای ابدی نیست و حتی بهترین های آنان نیز روزی غیر فعال می شوند. در این شرایط کسی برد می کند که همه ی تخم مرغ هایش را در یک سبد نگذاشته است.

نکته ی ششم: عمر پروژه

در سایت های سرمایه گذاری عمر هیچ پروژه ای بطور دقیق مشخص نیست. اما توصیه می شود با پروژه های جوان تر بیزنس خود را شروع کنید. زیرا این پروژه ها ریسک کمتری دارند. مواردی هم هست که پروژه ها طول عمر بالایی دارند و بیش از ۲۰۰ روز است که فعال هستند. معمولا این پروژه ها بسیار قوی هستند و مدت بسیار زیادی دوام خواهند داشت. اگر دقت کنید میبینید که سود پرداختی آنها نیزمعقول است. این دسته از پروژه ها، پروژه های خوبی هستند که برای دوره های متوالی میتوانید روی آنها حساب کنید.

نکته ی هفتم: برداشت روزانه ی درآمد

حتما هرروز جهت برداشتن موجودی بالانس اکانت خود اقدام کنید. نگذارید پولی در آنجا انباشته شود. همیشه خطر غیرفعال شدن پروژه ها در سایت های سرمایه گذاری وجود دارد. پس حتی اگر این مبلغ خیلی کم است آن را برداشت کنید.

نکته ی هشتم: سرمایه گذاری مجدد

معمولا افراد هنگام سرمایه گذاری با استراتژی مشابهی فکر می کنند. مثلا با خود می گویند این بار 50 دلار سرمایه گذاری کردم. سود خوبی به دست آوردم. پس دفعه ی بعد 80 دلار سرمایه گذاری می کنم. و پس از آن سرمایه ام را به 100 دلار می رسانم. این استراتژی اشتباه است. شما باید دقیقا برعکس عمل کنید و استراتژی خروج سرمایه را پیش بگیرید. اگر بار اول با 50 دلار سرمایه گذاری سود کردید بار دوم 30 دلار سرمایه گذاری کنید. البته موارد استثناء هم وجود دارند. بعضی از پروژه ها بالای 200 روز از شروع آن ها گذشته است. این ها پروژه های خوبی هستند که جای افزایش سرمایه را دارند.

نکته ی نهم: به نشانه ها دقت کنید

اگر در طول پروژه ایمیلی از مدیر پروژه دریافت کردید مبنی بر یک آفر آنچنانی یا یک پلن با سود بالا در زمان کم شک کنید. احتمالا پروژه ی مذکور دارد آخرین نفس های خود را می کشد. بنابراین مدیر پروژه سعی دارد در لحظات آخر سرمایه ی بیشتری جذب کند. در این وضعیت نه تنها سرمایه گذاری نکنید بلکه تا می توانید سرمایه تان را از پروژه خارج کنید. اما از طرف دیگر وقتی میبینید سایت پروژه ای یک مینتننس انجام میدهد یا سرور خود را قوی تر میکند اینها نشانه های خوبی است و این امید را میدهد که این پروژه حداقل برای یک یا چند دوره ی دیگر ثبات خواهد داشت.

نکته ی دهم: در نظر گرفتن احتمالات در سرمایه گذاری

در سایتهای کم ریسک که سود معقولانه میدهند نیز سعی کنید با استراتژی خاصی بخشی از سود را به صورت منظم برداشت کنید و به فکر این نباشید دائم ری اینوست یا سرمایه گذاری مجدد کنید. همیشه احتمالات را هم در نظر بگیرید. مثلا اینکه سایت دچار مشکل شود. سایت هک شود. کیف پول سایت دچار مشکل شود. یا حتی با افزایش نرخ ارزها و هجوم کاربرها برای برداشت سودها، سایت دچار مشکل و عدم پرداختی شود. هر اتفاقی در این نوع سرمایه گذاری ممکن است پیش آید.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x