مقالات آموزشی

چند روز تا هالوینگ بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اس وی مانده است ؟

هالوینگ بیت کوین، بیت کوین کش، بیت کوین اس وی

در حدود 15 روز دیگر، شبکه بیت کوین که شاهد هالوینگ و کاهش پاداش استخراج از 12.5 به 6.25 خواهد بود. رخدادی که در حدود 8 آوریل اتفاق می افتد. بلاک چین بیت کوین کش در بین سه ارز برتری که از الگوریتم SHA256 استفاده می کنند، اولین ارزی است که هالوینگ را تجربه می کند. هالوینگ بیت کوین اس وی دو روز بعد و بیت کوین 34 روز بعد خواهد بود.

هالوینگ نزدیک می شود

هر 210000 بلاک، شبکه بیت کوین کش با نصف شدن پاداش استخراج مواجه می شود و در هالوینگ بعدی، پاداش استخراج از 12.5 بیت کوین کش به 6.25 بیت کوین کش کاهش می یابد. در حقیقت، بلاک چین SHA256 هر سه ارز برتر(بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اس وی) در طی 50 روز آینده شاهد هاوینگ خواهند بود. درست قبل از کاهش پاداش استخراج بیت کوین کش، بازار ارزهای رمزنگاری به دلیل آشفتگی اقتصادی ناشی از ترس ویروس کرونا، وارد رکود شده است. به عنوان مثال، در تاریخ 15 فوریه، قیمت هر بیت کوین کش در حدود 498 دلار بود، اما در حال حاضر با بیش از 55 درصد کاهش، قیمت به حدود 213 دلار رسیده است.

بسته به زمان استخراج بلاک ها، بیت کوین کش قرار است در حدود تاریخ 8 آوریل، یعنی 18 روز دیگر، شاهد هاوینگ باشد. در حال حاضر استخراج در بلاک چین بیت کوین کش حدود 1.4 درصد سود آورتر از بیت کوین است. البته سودآوری استخراج بیت کوین و بیت کوین کش تفاوت چندانی ندارد. بعضی مواقع بین 1 تا 3 درصد بیت کوین سودآورتر است و گاهی بیت کوین کش.

در حال حاضر 2657525 بیت کوین کش دیگر قابل استخراج است و 32525 بیت کوین کش دیگر تا هالوینگ پیش رو را می توان استخراج کرد. دلیل هالوینگ سریعتر بیت کوین کش نسبت به بیت کوین، استخراج سریعتر بلاک های بیت کوین کش نسبت به بیت کوین است. این خود به دلیل الگوریتم تنظیم سختی شبکه(DAAبیت کوین کش است که تقریبا تا 34 روز آینده سختی را در این سطح نگه می دارد. در حال حاضر شبکه بیت کوین کش در روز 1800 سکه منتشر می کند(استخراج می شود) و نرخ تورم فعلی برای این ارز در حدود 3.7 درصد است. به زودی این نرخ تورم به زیر 2 درصد خواهد رسید. نرخ هش فعلی شبکه بیت کوین کش 3.98 اگزاهش در ثانیه بوده و 2602 بلاک تا هالوینگ بعدی باقی مانده است.

قیمت و سختی؛ عواملی که باید در نظر گرفت

طی چند روز گذشته طرفداران بیت کوین کش در مورد هالوینگ پیشرو و اینکه چه خواهد شد، گفتگو کرده اند. یک نفر در ردیت نوشت:
اوه، لعنتی. این تقریبا 30 روز زودتر از هالوینگ بیت کوین رخ می دهد. نمی دانم استخراج کنندگان چه واکنشی خواهند داشت؟
برخی در مورد هالوینگ بیت کوین و تاخیر آن صحبت کرده اند. برخی در مورد درک این که تغییرات DAA در شبکه بیت کوین و بیت کوین کش باید در تغییر قیمت ها در نظر گرفته شود، صحبت کردند.
این اولین بار در طول تاریخ خواهد بود که سه شبکه SHA256 تقریبا در یک بازه زمانی بسیار نزدیک هالوینگ دارند. انتظار می رود که هالوینگ بیت کوین اس وی در 10 آوریل صورت گیرد. هر سه شبکه دارای استخر هایی هستند که دو یا هر سه ارز را پشتیبانی می کنند. طی مکالماتی در ردیت، افراد در مورد تغییر به روی هر زنجیره ای که سودآورتر باشد صحبت کردند.

نصف شدن پاداش استخراج بخش مهمی از سیستم است، زیرا ساتوشی چارچوبی را همراه با کاهش پاداش استخراج طراحی کرده که از سیستم پولی فعلی بسیار فراتر است. بیت کوین کش نرخ تورم مشخصی دارد و تعداد قابل عرضه آن نیز از قبل مشخص شده است. این بسیار بهتر از کاهش نرخ تورم اضطراری و تریلیون دلاری است که توسط بانک های مرکزی برای تحریک اقتصاد به کار می رود. طی چند هفته گذشته و به علت ترس از ویروس کرونا، بانک های مرکزی در سراسر جهان نقدینگی های تریلیون دلاری را اضافه کرده اند.
بر خلاف فدرال رزرو و بانک های جهانی، پروتکل بیت کوین دارای یک میزان قابل عرضه مشخص باست که به سختی کد گذاری شده و نمی توان آن را تغییر داد. از آنجا که 2.6 میلیون بیت کوین کش دیگر برای استخراج باقی مانده و تقاضا برای این ارز ادامه خواهد داشت، به طور طبیعی این باعث افزایش قیمت بیت کوین کش خواهد شد.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

miladmilan

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ miladmilan1@ آیدی تلگرام در حال حرکت به سمت جلو با تمام ❤
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x