هش ریت Hash Rate یا نرخ هش چیست؟

نرخ هش, هش ریت, قدرت هش, میزان هش

نرخ هش چیست؟ Hash Rate هش ریت چیست؟ Hash Power قدرت هش چیست؟ همه این اصطلاعات یک معنی میدهند.

در صورتی که قصد دارید وارد کار ارزهای رمزنگاری شده شوید، بسیار مهم است که بدانید میزان هش چیست و چه اهمیتی دارد. داشتن دانش خوب درباره میزان هش، می تواند به شما در تصمیم گیری بهتر در کار استخراج کمک کند. این مقاله در مورد میزان هش، اهمیت آن و تأثیر هزینه های برق بر سودآوری شما بحث خواهد کرد.

نرخ هش ، هش ریت ، قدرت هش

هش کردن به معنی تبدیل کاراکترهای ساده متن به کد رمز است. (هش چیست؟)
هش ریت به معنی قدرت یا میزان حل کردن کدهای هش در شبکه بلاک چین است. به بیان دیگر به میزان قدرت پردازش یه پردازنده گفته میشود که در الگوریتم های مختلف متفاوت میباشد.

در ساده ترین حالت، نرخ هش اشاره به سرعت هر دستگاه استخراج دارد. سرعت مهم است زیرا استخراج ارزهای دیجیتال در واقعیت فقط یک بازی حدس زدن است. اگر چه اصطلاح “استخراج” نشان می دهد که یک فرآیند با خطر شروع و پایان در کار است، ولی این کار کاملاَ متفاوت است. هر دستگاه معدن هزاران یا حتی میلیون ها حدس هر ثانیه می زند. هدف این است که پاسخ صحیح سوال را پیدا کنید که منجر به حل بلوک کنونی شود.

دستگاه های مختلفی که برای استخراج ارزهای دیجیتالی مختلف استفاده می شوند، هش های مساوی ندارند. به عنوان مثال، یک دستگاه استخراج بیتکوین دارای نزخ هش متفاوت از دستگاه استخراج اتریوم است.

هش ریت (توان پردازشی ریگ ماینینگ)

ریگ ماینینگ (mining rig) یا سیستم ماینینگ به معنای مجموعه‌ای از سخت‌افزارهای رایانه‌ای است که برای ماینینگ (استخراج) ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین یا اتریوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. (ماینینگ چیست؟)

اندازه گیری نرخ هش

نرخ هش 60 هش در هر ثانیه به این معنی است که دستگاه قادر به محاسبه و ایجاد 60 حدس در ثانیه و تلاش برای حل یک بلوک است.

اصطلاحات زیر برای اندازه گیری نرخ هش ماینینگ مورد استفاده قرار می گیرد:

پایین ترین مقیاس هش پذیری KH/s یا کیلو هش است و بیشترین در حال حاضر پتا هش PH/s است.

KH/s هر کیلو هش به معنی قدرت پردازش هزار هش در ثانیه است ۱۰۳.
MH/s هر مگاهش توان محاسبه یک میلیون هش در ثانیه است ۱۰۶ . به این صورت که اگر یک کارت گرافیک دارید که قدرت هش یا Hashrate آن 28 مگاهش باشد شما توانایی محاسبه 28 میلیون هش در ثانیه را دارید.
GH/s هر گیگاهش توان محاسبه یک میلیارد(بیلیون) ۱۰۹ هش در ثانیه را دارد.
TH/s هر تراهش قدرت محاسبه 1,000,000,000,000 یک تریلیون هش ۱۰۱۲ در ثانیه را دارد.
PH/s هر پتاهش قدرت محاسبه 1,000,000,000,000,000 یا ۱۰۱۵ (یک بیلیارد) هش در ثانیه را دارد.

تأثیر برق بر سودآوری

برای سودآوری، بیت کوین را در نظر بگیریم. در حال حاضر، یک دستگاه استخراج بیتکوین مانند ASIC توانایی استخراج حدود 12 تراهش در ثانیه دارد. پس از بررسی های انجام شده دستگاه می تواند 0.318 BTC در سال تولید کند.

با این حال، هنگام محاسبه سودآوری، باید هزینه های برق مرتبط با تجهیزات استخراج را در نظر بگیرید. بازده و کارآیی ماینرها به این عامل بستگی دارد. افزایش دشواری استخراج کریپتوکارنسی ها باعت افزایش هزینه های برق شده.
به عنوان مثال، یک دستگاه ماین با 10درصد نرخ هش بیشتر از سایر دستگاه ها، اما 50 درصد مصرف برق بیشتر که هر دو مورد هزینه ها را هدر می دهند و سودآوری کمتری دارید. بنابراین، هر چند که میزان هش فاکتور مهم در هنگام استخراج معادن ارزی است، اما همیشه به یاد داشته باشید که کارایی را در نظر بگیرید.

امتیاز شما به این مطلب
[votes: 1 Rating: 3]
برچسب ها

تبلیغات

تبلیغات 1

دستگاه جوجه کشی حرفه ای

دستگاه جوجه کشی حرفه ای Easy Bator 6 نمونه متفاوت در صنعتی جوجه کشی کشور ، مناسب برای جوجه کشی از پرندگان زینتی و گران تخم.کیفیت جهانی با راندمان جوجه کشی عالی و قیمت مناسب عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

تبلیغات 2

دستگاه جوجه کشی خارجی

فروش ویژه دستگاه جوجه کشی خارجی ، ساخت کره جنوبی در مدل ها و ظرفیت های مختلف مناسب برای جوجه کشی از تمامی پرندگان و خزندگان تخم گذار اهلی و زینتی با راندمانی فوق العاده عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از
بستن