رپورتاژ آگهی

همایش سراسری بلاکچین ایران با حمایت یکتانت

رپورتاژ آگهی

بلاک‌چین یکی از سرفصل‌هایی است که تا سال 2025 جهان را تغییر خواهد داد. این سخن دکتر اسماعیل ثنایی، مدیرعامل شرکت آریاهمراه سامانه است که در مدرسه تابستانه بلاک‌چین ایران بیان نمود. با توجه به این مطلب می‌توان دریافت که موضوع بلاک‌چین یکی از حوزه‌هایی است که از اهمیت بالایی برخوردار است و باید توجه بیشتری به این حوزه داشت. مدرسه تابستانه بلاک‌چین ایران از 2 تا 8 شهریور در دانشگاه صنعتی شریف با هدف آموزش، توسعه مهارت و گسترش شبکه متخصصان این حوزه و با حضور اساتید و متخصصین این حوزه و حمایت شرکت دانش بنیان یکتانت برگزار شد.

سیستم‌های متمرکز مانند گوگل، فیس‌بوک و آمازون با سرورهای متعددی که دارند می‌توانند به گستره زیادی از مردم خدمات ارائه دهند. این سیستم‌ها که با ارائه خدماتی توانسته‌اند در ۳۰ سال اخیر زندگی بشر را متحول کنند، مدیریت آنها متمرکز است؛ بنابراین دسترسی به اطلاعات و انحصارگرایی را می‌توان جزو آفت‌های این سیستم‌ها دانست. اکنون باید به این پرسش پاسخ داد که آیا می‌توان سیستم توزیع‌شده‌ای داشت که بدون مدیریت نهاد مرکزی به حیات خود ادامه دهد؟ بیت‌کوین بر پایه فناوری بلاک‌چین نشان داده است این سیستم می‌تواند وجود داشته باشد. بلاک‌چین تحول عظیمی است و باعث شده اقتصاد و اعتماد، مرزی را نشناسد. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که این فناوری نوین آمیخته با فرصت‌ها و تهدیدهاست و در صورت شناخت مناسب از آن و تبدیل تهدیدهای آن به فرصت‌ها می توان در این حوزه موفق بود. این مطالب بخشی از سخنان دکتر محمدعلی مداح‌علی، استاد دانشگاه صنعتی شریف و یکی از مدرسین رویداد مدرسه تابستانه بلاک‌چین ایران بود که شناخت اولیه مناسبی را از بلاک‌چین و اهمیت این فناوری فراهم می‌کند.

این رویداد که بستری را برای آموزش و گردآوری فعالان بلاک‌چین ایجاد می‌کند به دو بخش کلی تقسیم شده است که بخش اول آن مدرسه تابستانه بلاک‌چین بود که شامل آموزش تئوری و عملی بلاک‌چین می‌شد. 3 روز اول این بخش به تدریس مباحث آموزشی سپری شد و 2 روز هم به کارگاه‌های عملی و کدنویسی بلاک‌چین اختصاص داده شد. بخش دوم نیز همایش سراسری بلاک‌چین خواهد بود که ششم و هفتم مهرماه در مرکز همایش‌های شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

همایش سراسری بلاک‌چین ایران در 4 بخش کلی برگزار خواهد شد. بلاک‌چین تاک نخستین بخش خواهد بود که شامل سخنرانی‌های کوتاه درباره مسائل مختلف بلاک‌چین از قبیل رمزارزها، ماینینگ، مسائل علمی بلاک‌چین و همچنین مسائل حقوقی و کسب‌وکاری می‌شود. دومین بخش پنل‌های گفت‌وگو ، بخش سوم ارائه استارتاپ‌ها خواهد بود که توضیح و انتقال تجربیات استارتاپ‌هایی است که در ایران در زمینه بلاک‌چین و رمزارزها کار می‌کنند. در نهایت نیز شبکه‌سازی و ارتباط‌گیری افراد با فعالین و افراد کلیدی حوزه بلاک‌چین و رمزارزهای کشور به عنوان اخرین بخش این همایش برنامه ریزی شده است.

یکتانت بزرگترین پلتفرم تبلیغات آنلاین در ایران، در راستای یکی از رسالت‌ها و اهداف اصلی خود که آموزش علمی و ارتقای سطح دانش جامعه است، به عنوان حامی در کنار عوامل برگزاری همایش سراسری بلاک‌چین حضور خواهد داشت.

یکتانت با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین همچون هوش مصنوعی توانسته است تبلیغات بنری و تبلیغات همسان جذابی با نرخ تبدیل بالا برای کسب‌وکارهای مختلف ارائه کند. همچنین از طریق همکاری با معتبرترین سایت‌های پربازدید، علاوه بر جذب مخاطبان هدف کسب‌وکارها، درآمد خوبی را برای سایت‌های نمایش‌دهنده به ارمغان بیاورد.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x