مقالات آموزشی

مزایا و معایب: وام دهندگان خصوصی در مقابل بانکها

وام مسکن مطمئن و بدون ریسک

هنگامی که شما آماده تهیه بودجه خرید خانه خود هستید، احتمالاً گزینه های زیادی برای دریافت وام مسکن پیدا خواهید کرد. دو مورد از متداول ترین وام دهندگان وام مسکن، بانک ها و شرکت های خصوصی وام دهنده هستند.

در حالی که هر دو، هم بانک و هم وام دهندگان خصوصی می توانند به شما کمک کنند تا وجوه موردنیاز برای خرید خانه خود را جور کنید (تا زمانی که اعتبار، درآمد و بدهی های شما صلاحیت آنها را برآورده کند)، هر یک با مجموعه بی نظیری از جوانب مثبت و منفی همراه هستند.

به طور کلی، وام دهندگان وام ها اغلب انواع بیشتری از گزینه های مختلف وام را ارائه می دهند و ممکن است مورد استقبال وام گیرندگان باشند با اینکه شاید اقساط سنگین‌تر و نرخ بهره بیشتری داشته باشند. از طرف دیگر، بانکها معمولاً گزینه های کمتری دارند و معیارهای وام دهی دقیق تری دارند.

بهترین انتخاب برای دریافت وام: به هزینه های خانه سازی، درآمد شما و اهداف شما بستگی دارد.

بانکها: جوانب مثبت و منفی

با فرض اینکه شما قبلاً با یک بانک رابطه داشته اید، ممکن است دسترسی به یک بانکدار آشنا، برای کمک به شما در روند دریافت وام خانه آسانتر باشد.

همچنین بانک ها اغلب برای مشتریان بانکی موجود مزایا یا تخفیف های ویژه ای ارائه می دهند. آنها حتی ممکن است گزینه های اختصاصی وام مسکن طراحی شده برای خریدار خاصی (مانند افراد کارآفرین و خوداشتغال، سرمایه گذاران و غیره) داشته باشند.

علاوه بر این، بانکها ممکن هستند سعی کنند سایر محصولات مالی را در طول فرآیند به منظور حداکثر رساندن درآمد خود، تبلیغ کنند. این می تواند شامل ارائه حساب پس انداز خاص یا دیدن انواع حساب های موجود، کارت های اعتباری یا سایر محصولات و خدمات بانکی در ازای دریافت شرایط وام مسکن مطلوب تر باشد.

عمده ترین وام های بانکی به این صورت هستند که آنها اغلب با استانداردهای سخت ارائه می شوند، زیرا آنها تابع قوانین بانکی کشور هستند. اگر اعتبار کمتری داشته باشید یا مشکلی در زمینه وام برایتان پیش آمده باشد (مانند سلب مالکیت یا ورشکستگی)، ممکن است وام گرفتن سخت تر شود. همچنین اتمام وام نیز بیشتر طول می کشد.

مزایا

 • بسته به مشخصات مالی شما، ممکن است نرخ بهره پایین تری داشته باشد.
 • ممکن است نرخ های ویژه یا مزایایی را به مشتریان بانکی موجود ارائه دهد.
 • بانک به احتمال زیاد بعد از بسته شدن قرار داد، خدمات وام شما را ادامه می دهد.
 • ممکن است برنامه های وام اختصاصی و متناسب با ساختمان شما ارائه دهد.

معایب

 • استانداردهای وام سخت تر
 • تنوع کمتر وام ها
 • تخصص وام کمتر در زمینه مورد نظر
 • هزینه های بیشتر، به دلیل افزایش شرایط موافقت با وام
 • فروش متقابل خدمات بانکی اضافی
 • زمان طولانی بازپرداخت و اقساط

وام دهندگان خصوصی: جوانب مثبت و منفی

در چند سال گذشته، وام دهندگان خصوصی به دلیل انعطاف پذیری و سرعت در بستن قرارداد وام، سهم فزاینده ای از بازار وام مسکن را به دست آورده اند.

از آنجا که این وام دهندگان شرایط را اغلب نسبت به بانک ها بسیار دقیق تنظیم می کنند، آنها اغلب می توانند توصیه های در خصوص وام را به طور دقیق برای خریدار و اهداف او خانه توضیح دهند. موسسین این شرکت های خصوصی یا شرکت های رهنی نیز موظف هستند چندین دوره و امتحان مربوط به وام را بگذرانند و دانش عمیقی را در این صنعت کسب کنند.

برخی از این وام دهندگان فقط به صورت آنلاین فعالیت میکنند، این بدان معناست که شما ممکن است از نظر دریافت خدمات به مشتریان کمی صبر داشته باشد تا پاسخ دریافت کنید.

وام دهندگان خصوصی نیز اغلب وام های خود را پس از بسته شدن قرارداد به شرکت های سرویس دهنده می فروشند. این بدان معناست که شما کنترل نخواهید کرد که در نهایت به چه کسی باز پرداخت می کنید یا با آنها کار می کنید، اگرچه نرخ ها و شرایط موجود در وام شما پس از فروش تغییر نخواهد کرد.

مزایا

 • داشتن تخصص و آموزش بیشتر در زمینه وام
 • تنوع بیشتر وام
 • راهنمایی و مشاوره برای انتخاب بهتر وام
 • تمایل بیشتری برای مذاکره در مورد شرایط دارند.
 • بستن سریعتر قرارداد وام بدون شرایط عجیب و غریب

معایب

 • ممکن است مکانی فیزیکی نداشته باشد. (آنلاین)
 • وام دهنده ممکن است وام شما را بعد از بسته شدن قرارداد به یک سرویس دهنده دیگر بفروشد. (برای کسب سود در این میان)

وام دهندگان خصوصی در مقابل بانک ها: تنها انتخاب شما نیست

گرچه اکثر وام ها توسط وام دهندگان و بانک های تعیین شده فروخته می شوند، ولی گزینه های دیگری زیر وجود دارند. به عنوان مثال میتوانید وام دهندگان آنلاین و بنگاههای فناوری مالی (فین تک) را در نظر بگیرید، همچنین اتحادیه های اعتباری، و انجمن های پس انداز و وام دهنده و موسسات مالی کوچکتر نیز وجود دارند.

آیا می دانید؟ وام مسکن می تواند توسط هر یک از این منابع دریافت شود.

 1. شرکت های خصوصی وام دهنده
 2. وام دهندگان آنلاین
 3. انجمن های پس انداز و وام دهنده
 4. بانک ها
 5. اتحادیه های اعتباری
 6. کارگزاری های سهام
 7. اشخاص خصوصی (دوستان، اقوام و آشنایان)

همچنین می توانید تأمین هزینه های فروشنده را برای خرید خانه خود در نظر بگیرید. با تأمین پول ماهانه فروشنده، فروشنده خانه موافقت می کند که شما ملک را به مرور زمان از طریق اقساط ماهانه خریداری کنید. این نوع وام ها به دلیل ریسک بیشتری که برای فروشنده ایجاد می کنند، معمولاً با نرخ بهره بالاتری همراه هستند.

دریافت بهترین وام برای نیازهای شما

وام دهندگان، بانک ها و سایر موسسات مالی همه با مزایا و اشکالاتی همراه هستند. برای اطمینان از دریافت بهترین وام برای خرید خود، ابتدا از خرید خود مطمئن شوید. سپس با بررسی چندین شرکت وام دهنده مختلف، بانک ها و سازمان ها، و مقایسه نرخ ها، هزینه ها، قوانین و شرایط مورد نیاز هر یک، میتوانید بهترین را انتخاب کنید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x