مقالات آموزشی

زمان ورود و خروج هایپ

چگونه در سایت هایپ کم خطر سرمایه گذاری کنیم.

هر هایپی در مراحل توسعه یکسانی حرکت می کند، که چرخه عمر هایپ نامیده می شود. برای این که با کمترین خطر سرمایه گذاری کنید، باید متوجه باشید مرحله جاری عمر هایپ چیست. مرحله عمر هایپ اغلب مشخص می کند آیا واریزکننده سود وعده شده را دریافت خواهد کرد یا خیر. برنامه هایپ، و همین طور بسیاری از سایر پروژه ها دارای چند مرحله است. چرخه عمر هایپ به این صورت است:

راه اندازی

در این مرحله، مجری هایپ پول از دست می دهد زیرا هنوز درآمدی ندارد. طی این مرحله، برنامه باید سرمایه گذاری زیادی انجام دهد: در صورتی که همه چیز قانونی انجام شود، آنگاه هزینه هایی برای ثبت شرکت یا نهاد قانونی، خرید نام دامین، ساخت سایت، نصب سیستم امنیتی در سایت (DDoS، Https، SSL، سروراختصاصی)، پرداخت پول برای لیست شدن در سایت نظارت، تبلیغ در سایت نظارت و فروم ها و مانند آن لازم خواهد بود.

مرحله رشد هایپ

این درحقیقت، آغاز حقیقی برنامه هایپ خواهد بود. در این مرحله، اولین سرمایه گذاران حضور پیدا می کنند و ممکن است هایپ را به دیگران نیز توصیه کنند. به تدریج، برنامه وارد سوددهی می شود. این گامی بسیار مهم است که برای چرخه عمر برنامه تعیین کننده است. زمانی که در مرحله رشد، مجری از نام دامین رایگان، هاستینگ وب رایگان، اسکریپت های استاندارد ارزان (دزدی) استفاده می کند باید مراقب باشید. همین طور در صورتی که او تبلیغات چندانی نمی کند و سایت او تنها در چند سایت نظارتی یا سایت های ارزان قرار داده شده باید هشیار شوید چرا که این به معنای آن است که مجری قصد ندارد سرمایه گذاری کند بلکه می خواهد به سادگی می خواهد در اسرع وقت با همه پول سرمایه گذاران ناپدید شود. در نتیجه، این گونه برنامه ها برای مدت طولانی وجود نخواهند داشت.
ولی وقتی می بینید مجری هایپ تلاش و پول چندانی در مرحله ابتدایی صرف نکرده است، این به معنای آن است که مرحله رشد بهترین زمان ورود به پروژه است. این مسئله پنهان نیست که اولین سرمایه گذاران تنها در صورتی از بهترین فرصت بازگشت سرمایه به همراه سود برخوردار خواهند بود که به موقع وارد شده باشند.
به دقت کار هایپ را در این مرحله زیر نظر داشته باشید. در صورتی که مثلا مجری برنامه بیشتر روی تبلیغات یا امنیت بیشتر سایت سرمایه گذاری می کند، این نشانه خوبی از ثبات هایپ است.
طبیعتا، باید مشکلی در خصوص پرداخت در این مرحله وجود نداشته باشد. بنابراین، به دقت فروم

ها و سایت های نظارت را بررسی کنید که توصیفی از یک هایپ خاص ارائه می کنند. البته نباید مسئله را زمانی که در حال کار با این برنامه هستید فراموش کنید!مرحله پایدارسازی
طی این مرحله، جریان ورودی باثباتی از نقدینگی وجود دارد و هایپ به سود می رسد. سرمایه گذاران نیز به صورت منظم سود خود را دریافت می کنند. کاهشی در هزینه تبلیغات وجود ندارد و مشکلی هم در خصوص پرداخت در کار نیست.
شاید این زمان مناسبی برای پیوستن به برنامه باشد، مشروط به آن که برنامه سرمایه گذاری برای مدت های بسیار طولانی طراحی نشده باشد. همین طور در صورتی که قبلا سود خوبی به دست آورده باشید و قصد داشته باشید در هایپ های دیگر سرمایه گذاری کنید، ممکن است زمان خوبی برای خروج باشد.

مرحله رشد
مرحله رشد

مرحله اشباع هایپ

عموما این مرحله آغازی بر پایان برنامه است! جریان ورود سرمایه گذاران رو به کاهش است، چرا که هایپ بیشتر منابع خود را مصرف کرده است. ویژگی های این مرحله چیست؟
ابتدا این که مجری را می توان دید که دست به تلاش های بیهوده برای جذب سرمایه گذاران جدید به برنامه می زند، بنابراین هزینه ها افزایش می یابد. دوم این که پرداخت سود به شرکا یا درصد پرداخت افزایش می یابد. سوم این که نظرات کمتری از سرمایه گذاران وجود دارد، چرا که عموما تنها مجریان برنامه آن ها را می نویسند.
نکته مهم این که قطعا این آخرین فرصت شما برای خارج شدن از برنامه است. در خصوص هایپ های هرمی، تنها چند روز قبل از آن وقت دارید که برنامه وارد مرحله نزول شده و سپس کلا ناپدید گردد.
تنها در برخی موارد، هایپ می تواند در این مرحله به بقا ادامه دهد و به طور کامل به سرمایه گذاران پرداختی داشته باشد. در این مورد، مسئله جدی بودن یا قابلیت اطمینان به مجری هایپ مطرح است. بعد از تحلیل دقیق، قادر خواهید بود تصمیم بگیرید باز هم در برنامه سرمایه گذاری کنید یا خیر.

مرحله نزولی هایپ

این مرحله نهایی چرخه عمر هایپ است. برنامه در این مرحله جذابیت خود را برای سرمایه گذاران از دست می دهد و دیگر رشد نمی کند. از آن جا که ورود سرمایه گذار دیگر وجود ندارد، منبع مالی نیز برای پرداخت سود به سرمایه گذاران جاری وجود نخواهد داشت. مجری ممکن است به سادگی با پول جمع شده ناپدید گردد.
در این مرحله، برنامه هایپ به یک شیادی تبدیل می شود. در صورتی که هنوز تا این مرحله از آن خارج نشده اید، احتمالا واریزی خود را دریافت نخواهید کرد. اکنون متوجه می شوید تعریف یک مرحله خاص توسعه برنامه هایپ با بیشترین شفافیت، چقدر اهمیت دارد. هرگونه محاسبه اشتباهی می تواند به از دست رفتن سرمایه منجر شود.

1 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
5 پرسش و پاسخ کاربران
جدیدترین
قدیمی ترین رای بیشتر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
میلاد
میلاد
3 ماه قبل

فهمیدن این مراحل سخته برای ما.
اگر خودتون بتونید تشخیص بدید و برای ما تو هر پسا اعلام کنید عالی میشه.مثلا در کنار “در حال پرداخت” بزنین ” در مرحله رشد ” یا هر مرحله ای که خودتون تشخیص میدید.اینجوری جلوی خیلی از ضررها گرفته میشه

miladmilan
مدیر
پاسخ دادن به  میلاد
3 ماه قبل

سلام ممنون از شما داریم مطالب رو ویرایش میکنیم و بر اساس درصد ریسک و شاخص کیفیت بررسی میکنیم

saeid hedayatpanah
saeid hedayatpanah
7 ماه قبل

لطفا بفرمایید این دو سایت قابل اطمینان اند یا نه؟

saeid hedayatpanah
saeid hedayatpanah
7 ماه قبل

و همینطور این سایت
randogebank.com

saeid hedayatpanah
saeid hedayatpanah
7 ماه قبل

سلام. سایت زیر رو برای سرمایه گذاری پیشنهاد میکنید؟
خودتون هم تبلیغش رو کردین.
dogeminers.biz

دکمه بازگشت به بالا
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x