iraniantraders

irandogebank

Roboton
dogeminers

فارکسر

LoanTech
سبک زندگی

پارک جنگلی گیسوم

تونل جنگلی گیسوم در استان گیلان

پارک جنگلی گیسوم یکی از نقاط دیدنی استان گیلان و شهرستان تالش است. مسیری زیبا و دیدنی درختان سر به فلک کشیده آن تونلی جنگلی را ایجاد کرده است.

پارک جنگلی گیسوم در جنوب گیسوم، رضوانشهر به فاصله ۱۴کیلومتر و شمال آن، شهر هشتپر (تالش) با فاصله حدود ۲۰کیلومتر قرار دارد.

طبیعت جنگل گیسوم

جنگل گیسوم با مساحتی حدود ۸۰ هکتار، با درختان جنگلی انبوه و گونه‌های گیاهی خاصی که دارد، چشم انداز زیبایی را برای گردشگران فراهم می‌کند،
درختان جنگلی انبوه و انواع گونه‌های گیاهی به ویژه درختان انجیلی (آسون دار)، چشم‌انداز رویایی در فصل پاییز به همراه دارد.
در مجموع ۷۶ گونه گیاهی متعلق به ۶۶ جنس و ۴۴ خانواده در این منطقه جلگه‌ای از شمال گیلان شناسایی شده‌است که ۲۱ گونه آن چوبی و مابقی را گونه‌های علفی تشکیل می‌دهد.

ساحل شنی آرام و زیبای گیسوم، برای همه نوع گردشگری جالب و لذت بخش است و امکانات رفاهی و تفریحی آن این لذت را دو چندان می کند.

همسایگی جنگل و دریا در این منطقه از شمال کشور، زیبایی دو چندانی را نصیب چشمان گردشگران می‌کند.

امکانات جنگل گیسوم

این پارک با امکاناتی نظیر پارکینگ در داخل محدوده پارک، وسایل بازی کودکان، ورزشگاه، اردوگاه، پلاژ، هتل، مناطق پیک‌نیک روزانه، کمپینگ طبیعی، مسیرهای پیاده روی، مجموعه فضاهای جنگلی باقیمانده در ناحیه شرقی، جنگل شمشاد و موزه طبیعی گل و گیاه منتظر حضور گردشگران است. در پارک جنگلی گیسوم امکانات رفاهی و سوییت و منازل تعبیه شده است و پاسگاه پلیس امنیت این پارک را شبانه روزی کنترل می‌کند. مغازه‌های مختلف خرید و ساحل زیبای آن برای شنا جذابیت آن را دو چندان کرده است.

بهترین فصل سفر به گیسوم

بهترین زمان سفر به گیسوم ماه‌های اردیبهشت و مهر و آبان است.

اما اگر در این فصل ها و ماه ها نتوانستید به گیسوم بروید، منظره تابستانی و زمستانی آن نیز منحصر به فرد است.
اگر اهل شنا و آبتنی هستید، باید در ۶ ماه اول سال به گیسوم بروید.
بسیاری از هموطنان ما ایام نوروز را برای سفر به گیسوم برمی گزینند و سال خود را با دنیایی از زیبایی آغاز می کنند.

آدرس پارک جنگلی گیسوم

آدرس: ایران. استان گیلان. ۱۷ کیلومتری شهرستان تالش.
جنگل گیسوم از شمال به تالش و از جنوب به رضوانشهر می رسد.
باید از شهر خود (مبدا) به سمت رشت و سپس به سمت آستارا حرکت کنید و بعد از رسیدن به شهر “پره سر” در حدود ۵ کیلومتر دیگر رفته تا به ابتدای جاده ای برسیم که مارا به جاده جنگلی گیسوم می رساند. ورودی جنگل در سمت راست جاده می باشد.
در حدود ۳کیلومتر که جاده جنگلی را طی کنید به ساحل زیبای دریای مازندران خواهید رسید.
برچسب ها
پرشین دوج کوین

فروشگاه چیکن دیوایس

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن