exbonds
بدون دسته بندی

پرورش ریحان در منزل بدون خاک

پرورش ریحان از طریق کشت هیدروپونیک

پرورش ریحان از طریق کشت هیدروپونیک، چگونه بدون خاک گیاه بکاریم؟

اصطلاحاً هایدرپونیک در معنای water working می باشد و در عمل به معنای پرورش گیاه در آب و املاح محلول است.

هایدرپونیک فن کاشت گیاهان بدون خاک است ریشه ها در هوا که باید بسیار مرطوب نگاه داشته شود یا در آب که باید خوب تهویه شود و یا در برخی مواد جامد غیر از خاک که رطوبت را در خود نگه می دارد رشد می کنند آب موجود در اطراف ریشه ها که غذای مورد نیاز گیاه را تامین می کند حاوی ترکیبات متعادلی از مواد غذایی است.

مراحل پرورش ریحان با روش کشت هیدروپونیک

♦ لوازم مورد نیاز شما نهال ریحان با گلدان تمیز میباشد. همچنین یک عدد پمپ هوای آکواریومی و یک عدد آکواریوم شیشه ای ساده تمیز و خالی
و همچنین یک فوم پلی استایرن با ضخامت 10 سانت یا 5 سانت. بسته به وزن و اندازه گلدان ها باید فوم انتخاب شود تا دراثر وزن گلدان و گیاه به زیر آب نرود

♦ پمپ هوا باید نه خیلی قوی باشد و نه خیلی ضعیف.سعی کنید از پمپ های بی صدا استفاده کنید. پمپ یک لبه برای کار کافی میباشد.

♦ تعداد نهال ریحان شما، گلدان ها باید از هرطرف 20 سانت باهمدیگر فاصله داشته باشند. برای گوجه فرنگی و صیفیجات 40 سانت

♦ فوم را با تیغ برش داده و گلدان ها را با گیاه داخل فوم قرار میدهیم. دقت کنید قبلا باید خاک گلدان ها را دور ریخته و ریشه را با آب بشویید و بعد داخل گلدان ها را با پرلیت پر کنید و گیاه را داخل گلدان بگذارید.

♦ فوم را با گلدان ها روی آب شناور کنید.

♦ پمپ هوا را متصل کرده و سنگ هوا را داخل آب قرار دهید.

♦ پمپ هوا را روشن کنید. محل گیاهان باید نور مستقیم داشته باشد.

گیاهان شما به سرعت رشد خواهند کرد و ریشه ها داخل آب رشد خواهند کرد.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن