پرورش ریحان در منزل بدون خاک

پرورش ریحان از طریق کشت هیدروپونیک

پرورش ریحان از طریق کشت هیدروپونیک، چگونه بدون خاک گیاه بکاریم؟

اصطلاحاً هایدرپونیک در معنای water working می باشد و در عمل به معنای پرورش گیاه در آب و املاح محلول است.

هایدرپونیک فن کاشت گیاهان بدون خاک است ریشه ها در هوا که باید بسیار مرطوب نگاه داشته شود یا در آب که باید خوب تهویه شود و یا در برخی مواد جامد غیر از خاک که رطوبت را در خود نگه می دارد رشد می کنند آب موجود در اطراف ریشه ها که غذای مورد نیاز گیاه را تامین می کند حاوی ترکیبات متعادلی از مواد غذایی است.

مراحل پرورش ریحان با روش کشت هیدروپونیک

♦ لوازم مورد نیاز شما نهال ریحان با گلدان تمیز میباشد. همچنین یک عدد پمپ هوای آکواریومی و یک عدد آکواریوم شیشه ای ساده تمیز و خالی
و همچنین یک فوم پلی استایرن با ضخامت 10 سانت یا 5 سانت. بسته به وزن و اندازه گلدان ها باید فوم انتخاب شود تا دراثر وزن گلدان و گیاه به زیر آب نرود

♦ پمپ هوا باید نه خیلی قوی باشد و نه خیلی ضعیف.سعی کنید از پمپ های بی صدا استفاده کنید. پمپ یک لبه برای کار کافی میباشد.

♦ تعداد نهال ریحان شما، گلدان ها باید از هرطرف 20 سانت باهمدیگر فاصله داشته باشند. برای گوجه فرنگی و صیفیجات 40 سانت

♦ فوم را با تیغ برش داده و گلدان ها را با گیاه داخل فوم قرار میدهیم. دقت کنید قبلا باید خاک گلدان ها را دور ریخته و ریشه را با آب بشویید و بعد داخل گلدان ها را با پرلیت پر کنید و گیاه را داخل گلدان بگذارید.

♦ فوم را با گلدان ها روی آب شناور کنید.

♦ پمپ هوا را متصل کرده و سنگ هوا را داخل آب قرار دهید.

♦ پمپ هوا را روشن کنید. محل گیاهان باید نور مستقیم داشته باشد.

گیاهان شما به سرعت رشد خواهند کرد و ریشه ها داخل آب رشد خواهند کرد.

 

امتیاز شما به این مطلب
[votes: 22 Rating: 3.3]شما قبلا امتیاز داده‌اید
برچسب ها

تبلیغات

تبلیغات 1

دستگاه جوجه کشی حرفه ای

دستگاه جوجه کشی حرفه ای Easy Bator 6 نمونه متفاوت در صنعتی جوجه کشی کشور ، مناسب برای جوجه کشی از پرندگان زینتی و گران تخم.کیفیت جهانی با راندمان جوجه کشی عالی و قیمت مناسب عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

تبلیغات 2

دستگاه جوجه کشی خارجی

فروش ویژه دستگاه جوجه کشی خارجی ، ساخت کره جنوبی در مدل ها و ظرفیت های مختلف مناسب برای جوجه کشی از تمامی پرندگان و خزندگان تخم گذار اهلی و زینتی با راندمانی فوق العاده عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از
بستن