exbonds
طرح توجیهی

پرورش مرغ محلی و بومی با سود فراوان و سرمایه کم

پرورش مرغ بومی با حداقل امکانات

پرورش مرغ محلی (پرورش مرغ بومی) با حداقل امکانات ، سرمایه کم و درآمد ماهیانه ۳ میلیون تومان

در این قسمت قصد داریم یک کار خانگی را برایتان شرح دهیم که از درآمد خوبی برخوردار است. و کار زیاد سختی هم نیست.

پرورش مرغ بومی برخلاف طیور صنعتی از بازده اقتصادی زیادی برخوردار است. پرورش طیور صنعتی با نوسانات قیمت تخم مرغ و گوشت مرغ در بازار کنونی صرفه اقتصادی ندارد. و اکثر مرغداران چه در پرورش مرغ گوشتی و چه در پرورش مرغ تخمگذار صنعتی با ضرر های بسیاری روبرو شده اند. و در برخی از استانها بیش از ۵۰ درصد مرغداریها تعطیل شده اند.

پرورش مرغ بومی

پرورش مرغ بومی یکی از گزینه های مطلوب در این عرصه است. مرغ بومی یا همان مرغ های محلی ایران، نوعی نژاد بسیار مقاوم به شمار می آیند. آن ها در مقابل بیماری ها، گرما و سرما تحمل بالایی دارند و این مزیت باعث می شود که ایجاد یک واحد تولیدی مرغ بومی برای تولید کنندگان سوددهی داشته باشد.
ن

پرورش مرغ بومی نیاز به تجهیزات ندارد !!

هرچند اگر در پرورش مرغ بومی یا همان مرغ محلی از تجهیزات مدرن استفاده شود، سود بیشتری نصیب پرورش دهنده می شود. اما با خلاقیت می توان تجهیزات پرورش شامل :آبخوری ، دان خوری ، لانه تخم گذاری و… را با وسایل ساده ساخت.

درواقع با هیچ تجهیزاتی می توان به پرورش مرغ بومی پرداخت.

مزایا پرورش مرغ بومی

  • مرغ بومی در مقایسه با طیور صنعتی مقاوم تر است.
  • پرورش مرغ محلی نسبت به مرغ صنعتی تلفات کمتری دارد.
  • مرغ بومی نسبت به بیماریها و گرما و سرما مقاوت بیشتری دارد. و این امر باعث سود دهی بیشتر می شود.

هرچند تلفات در مرغداری ها اجتناب ناپذیر است اما در صورت رعایت بهداشت و واکسیناسیون می توان مرگ و میر مرغ ها را به حداقل رساند.

پرورش مرغ محلی در خانه

آیا که می توان مرغ بومی را در خانه پرورش داد؟ بله، مرغ خانگی یا مرغ بومی را می توان در خانه نیز پرورش داد و با پس مانده غذا و سبزیجات تغذیه نمود.

مرغ خانگی همانطور که از اسمش پیداست، در خانه نگهداری می شود ولی به خاطر اینکه سروصدای زیادی دارند و ممکن است برای همسایه ها مزاحمت ایجاد کنند و همچنین در تعداد زیاد ممکن است بوی آن برای همسایه ها مزاحمت ایجاد کند.
البته با تمهیداتی می توان بوی مرغداری را بطور کامل از بین برد.

در تمامی موارد، خواه منزل شخصی یا اجاره ای داشته باشید، لازم است همواره هشیار و گوش به زنگ باشید. در صورتی که همسایه یا مالک منزل شما در این زمینه دست به اعتراض زد راه هایی برای مقابله با آن وجود دارد. آن ها ممکن است نزد بازرسان بهداشتی، ادارات محیط زیست، اداره اجاره داری شهری و امثال آن شکایت ببرند و از آزار و اذیتی شکایت کنند که به آن ها وارد می شود. در تمامی موارد لازم است نشان دهید که حداکثر مراقبت را در زمینه آسایش حیوان، تمیزی باغ، روش های برداشت و کمپوست کردن کود آن ها انجام دهید و در راس تمامی آن ها هدیه دادن یک شانه تخم مرغ اغلب آن ها را خوشحال و رضایت آن ها را جلب میکند. اگر مایلید مرغ هایی را در باغچه خانه تان نگهداری کنید لازم است اطرافیان را خوشحال و شنگول نگه دارید.

واحد پرورشی‌تان را در روستا دایر کنید.

بهتر است واحد پرورشی خود را در یک منطقه روستایی دایر کنید.
صرف‌نظر از این‌که اجاره یا تهیه فضا در یک منطقه روستایی ارزان‌تر است، امکان دسترسی پرنده به خاک موردنیاز برای تغذیه نیز فراهم بوده و علاوه‌بر این می‌توانید از پسماند کشاورزی و باغداری روستاییان برای تغذیه پرندگان استفاده کنید.

پرورش مرغ بومی یکی از کسب‌وکارهایی کوچکی است که معمولاً به‌صورت خانگی در روستاها انجام می  شود و در جهت خودکفایی خانواده‌ها ازلحاظ تأمین گوشت و تخم‌مرغ و همین‌طور به‌عنوان شغل دوم و در صورت استمرار و توسعه، به‌عنوان شغل اولیه اقتصاد خانواده  های روستایی کمک می  کند.

هزینه تجهیز واحد پرورشی بین ٤,٥ تا ٦‌میلیون تومان
پس از دوره اول، سود خالص تقریبا صد درصد می‌شود.

پرورش مرغ بومی (مرغ محلی یا مرغ خانگی یا مرغ رسمی) در ۷ گام

پس از بررسی این هفت گام ساده می توانید دید خوبی نسبت به راه اندازی پرورش مرغ بومی داشته باشید.
به طور خلاصه:

  1. میزان سرمایه را مشخص کنید.
  2. محل پرورش را فراهم کنید.
  3. تجهیزات لازم رو بخرید یا بسازید.
  4. سالن را ضدعفونی کنید.
  5. مرغ یا جوجه برای پرورش خریداری کنید.
  6. شروع به پرورش کنید. ( تغذیه ، بهداشت، واکسیناسیون و اعمال مدیریتی)
  7. بهترین مرحله یعنی بخش مالی و فروش محصولات ( برداشت محصول و مزد تلاش)

توجیه اقتصادی طرح پرورش مرغ محلی یا بومی

وقتی در یک روستا مردم شروع به پرورش مرغ محلی در خانه می  کنند و بهترین نژاد مرغ بومی را برای پرورش انتخاب می  کنند. نیاز خود را از وابستگی به تخم‌مرغ و گوشت مرغ را در درج اول قطع می‌کنند، بعد از مدتی که جوجه درآوری اتفاق افتاد، مردم مازاد بر نیاز پیدا می  کنند؛ بنابراین شروع به فروش به کسانی که پرورش مرغ بومی در خانه انجام نمیدهند، می  کنند؛ اما قضیه به اینجا ختم نمی‌شود؛ کسانی که پرورش مرغ محلی در خانه امتناع کرده بودند، آن‌ها نیز علاقه  مند شده مشغول می  شوند. بعد از مدتی که پرورش مرغ محلی در خانه، فراگیر شد، کل روستا می  شود؛ مثال عینی شعار هر خانه یک مرغداری.

۱– هدف گذاری و پیش بینی سرمایه مورد نیاز برای پرورش مرغ بومی

برای اینکه بتوانید با دید باز پرورش مرغ محلی را آغاز نمایید و بدون مشکل به ادامه فعالیت بپردازید و سود خوبی هم نصیب شما شود باید میزان سرمایه مورد نیاز را براورد کرده تا بدون مشکل به فعالیت ادامه بدهید. مقدار سرمایه موردنیاز بستگی به این دارد که شما با چه تعدادی شروع میکنید.

۲– فراهم کردن محل پرورش مرغ بومی

به چه میزان فضا برای پرورش مرغ بومی نیاز دارید؟ شما میتوانید با توجه به تعداد مرغی که میخواهید پرورش دهید فضای خود را تعیین کنید. مثلا حیاط خانه، یا در باغ های روستا و.. خلاصه هرجای که بتوان مرغ نگهداشت.

۳– تهیه وسایل و تجهیزات مربوط به پرورش (یا ساخت آنها با وسایل ساده )

یکی از تجهیزات پرورش مرغ بومی که نیاز دارید ، لانه های تخمگذاری است که مرغها بتوانند داخل آن تخمگذاری کنند.
از ساده ترین وسایل می توانید برای لانه تخمگذاری استفاده نمایید.

مثلا یکی از ساده ترین و ارزان ترین آنها ، سبد میوه است. دور تا دور سالن را می توانید سبد بچینید. مرغها تمایل خیلی زیادی دارند که داخل این سبدها تخم بگذارند . داخل آن را کمی پوشال یا کاه بریزید (دقت کنید تا پوشال درشت باشد و خاکه نداشته باشد. برای جلوگیری از گرد و غبار). برای آنکه مرغها سبدها را (لانه تخمگذاری) وارونه نکنند می توانید آنها را به هم ببندیدتا از چپه شدن آن جلوگیری شود.

یک راه دیگر این است که لانه های تخمگذاری را با چوب بسازید . یا حتی می توانید از کارتن استفاده نمایید. در هر صورت از کمترین امکانات می توانید برای پرورش مرغ بومی به بهترین شکل استفاده نمایید.

می توانید از هر چیزی یا هر ایده ای که دارید برای دانخوری استفاده کنید. بنابراین توانسته اید با کمترین هزینه دانخوری را آماده کنید.

آبخوری یکی از ضروری ترین وسایل در پرورش مرغ محلی است. یکی از کم هزینه ترین راههای ساخت آبخوری این است که یک دبه های را برش زده و شکل آبخوری طیور دربیاوریم . برای شروع پرورش مرغ بومی کم هزینه ترین روش است. یا هر چیزی که در دسترس دارید.

۴– ضد عفونی کردن سالن و محل نگهداری مرغها و رعایت اصول بهداشت

اگر می خواهید با خیال راحت و بدون دغدغه مرغ بومی تان را پرورش بدهید باید در این مرحله وسواس زیادی به خرج دهید.

ضد عفونی سالن ها و محل نگهداری هزینه زیادی ندارد ولی دقت زیادی می خواهد.

حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از ورود مرغ یا جوجه به محل پرورش باید شروع به ضد عفونی سالن کنید و محیط را گند زدایی کنید و عوامل بیماریزا را به حداقل برسانید. محل پرورش مرغها هر چقدر تمیز تر باشد تلفات شما کمتر میشود.

۵– خرید مرغ یا جوجه

اولا: توصیه اکید ما این است که تا می توانید مرغ و جوجه را از یک محل تهیه نمایید. به خاطر اینکه رفت و آمد در مکانهای مختلف آلودگیهای مختلفی را وارد محل پرورش شما می کند.

دوما: اینکه از جای مطمئن خریداری کنید و مطمئن شوید اصول بهداشت را رعایت می کند و واکسیناسیون را انجام داده است.

سوما: اینکه مرغ بومی اصلاح نژاد شده با تولید بالاتری بخرید تا سود بیشتری داشته باشید. هر ۵ درصد در افزایش تولید ، ۳۰۰ هزار تومان در ماه سود بیشتری برای شما خواهد داشت.

بنابر این توصیه ما بر این است که مرغ و جوجه را از جای معتبری خریداری کنید.

۶– شروع پرورش مرغ بومی

پرورش مرغ بومی شامل غذا دادن به مرغها ، در دسترس قرار دادن آب کافی ، اعمال مدیریتی و جمع آوری تخم مرغ ، واکسیناسیون ، رعایت بهداشت و کارهای روزمره مرغداری است که بسیار ساده و راحت است.

۷– فروش محصولات و بخش مالی ( درآمد و سود پرورش مرغ محلی یا بومی)

پس از آنکه مرغها به تولید رسیدند ، می توانید سود و حاصل زحمت خود را برداشت کنید . فروش محصول نقش کلیدی در سود شما را بازی می کند. استراتژی شما در فروش و اینکه شما تخم مرغ را چگونه بفروشید: آن را به دلال و عمده فروش ، بفروشید یا مستقیما به سوپرمارکتها توزیع کنید میتواند بین ۳۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان در درآمد ماهیانه شما تاثیر بگذارد.

تولید محصولات سالم و ارگانیک

مهم‌ترین دلیل آموزش پرورش مرغ محلی در خانه؛ آموزش تولید محصول ارگانیک باکیفیت و خوش‌طعم در دنیایی است که سرطان و سکته قلبی متأسفانه مرز سن ها را نادیده گرفته و دامن کودکان و جوانان را گرفته است. امروزه همه مردم دنیا اهمیت تغذیه سالم و استفاده از مواد غذایی ارگانیک را درک کرده اند؛ به‌طوری در بسیاری از کشورها به خاطر طعم مطبوع و ارگانیک بودن گوشت و تخم  مرغ مرغان محلی، حاضرند قیمت بالاتری برای این محصولات بپردازند؛ به  نحوی  که حتی در بعضی از کشورها تا دو برابر قیمت طیور و تخم‌مرغ صنعتی، برای گوشت و تخم‌مرغ مرغان محلی مبلغ پرداخت می  کنند. این مزیت بسیار مهم پررویش مرغان بومی سبب بازاریابی راحت تر و رونق بیشتر بازار برای آنها شده است.

اما یک توصیه برای کسانی که دوست دارند در زمان کوتاه سود دهی زیاد را تجربه کنند. و علاقه ای به مرغ ندارند، پرورش غاز است.

5 1 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
55 پرسش و پاسخ کاربران
جدیدترین
قدیمی ترین رای بیشتر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
علیرضا
علیرضا
2 ماه قبل

سلام،خسته نباشید،داخل یک قفس 10متری حداکثر چند تا مرغ بالغ باید گذاشت؟واینکه لانه را داخل سایه درست کنم یا زیر افتاب؟

فرشاد
فرشاد
6 ماه قبل

خیلی عالی بود. نمونه ای از کسانی که دراین کار فعالیت دارند رو معرفی کنیدتا ما بیشتر آشنا بشویم

جعفر
جعفر
6 ماه قبل

سلام من 240تا مرغ گلپایگانی دارم که 150تخم میکنن چرا بیشتر نمیشن؟مرغای گلپایگانی هرروز تخم میزارن ؟؟

علی
علی
پاسخ دادن به  جعفر
3 ماه قبل

مرغ گلپایگانی 70الی 75 درصد تخم میزارن 240 تای شما 168 تا 180 باید تخم کنن روشنایی باید 16 ساعت باشه فرمول دان هم مهمه قوی باشه مرغ چاق میشه تخم کم میزارن مرغ نباید استرس داشته باشه حداامکان تا میتونین موقع غذا دادن ارام کارو انجام بدین تخم هارو در دو وعده جمع کنین بهتره به ازای هر 5 تا مرغ یک محل برای تخم داشته باشن یعنی 48 جای کوچک مثل لاستیک پراید فرسوده یا از سبد پلاستیکی های میوه یا تخم دان بگیرین

ایمان
ایمان
6 ماه قبل

سلام خسته نباشی من چندتا سوال دارم.یک اینک تو جدول دان زده مرغ از21هفتگی تا اخر 110گرم دان بخوره مرغی ک تخم میزاره همین مقدار باید داد یا افزایش داد.چرا مرغام رو 110تخم وایسادن من 250تا مرغ دارم ممنون از شما

علی
علی
پاسخ دادن به  ایمان
3 ماه قبل

سلام بله قانونش 110گرم هست حالا عده ای زیاد وسواس ندارن تا 125گرم هم میدن ولی خوب مثل این میمونه که پولشون رو دارن میریزن تو چاه فرمول دان دوست عزیز خیلی مهمه نباید قوی باشه زیاد 80درصد احتمال داره بخاطر دان باشه اون 20 درصد همم میتونه مشکل از روشنایی باشه

ابراهیمی
ابراهیمی
6 ماه قبل

سلام مرغای من شروع ب تخم گذاشتن میکنم ولی نمیدونم چرا روزی 6تا افزایش میابه دلیلش چیه

ابراهیمی
ابراهیمی
7 ماه قبل

با سلام من دوتا سوال دارم یک اینکه توی جدول غذا نوشته تا 21هفته به بعد 110گرم تا پایان عمرمرغ دان بدید ایا مرغای تخم میزارن نباید دانوافزایش داد؟دوم چرا مرغام خود زدی نوک میگیرن همو چه راه کاری هست؟؟

ابراهیمی
ابراهیمی
7 ماه قبل

سلام می‌خوام پروتئین رو از طریق چیزی غیراز سویا جای گزین کنم ایاچیزی وجود داره ک بتونم اینکارو کنم

میلاد دهقان
پاسخ دادن به  ابراهیمی
7 ماه قبل

از کنجاله تخم پنبه، كنجاله آفتابگردان، پودر گوشت، پودر ماهي، پودر خون، ضایعات کشتارگاه های طیور، پودر لارو قورباغه، پودر حشرات، پودر کرم خاکی میتوانید استفاده کنید.

ابراهیمی
ابراهیمی
7 ماه قبل

سلام من 280تا مرغ گلپایگانی دارم اوایل ک اوردم دان ک بهشون میدادم خوب نبود ولی دوسه ماه ک دانشونو تغییر دادم و جواب داده البته ناگفته نماند اون دان انقدی بد بود ک مرغام دوماه دیر تر شروع ب تخم گذاری کردن خیلی هزینه کردم میتونم این ضررو جبران کنم بعد میتونم نون گندم بهشون بدم کم کم دان رو قطع کنم ب جاش اینارو بدم

محمود مسلمی
محمود مسلمی
7 ماه قبل

سلام وقت بخیر جناب مهندس
بنده میخوام به همراه خانواده از تهران به شمال کشور کوچ کنم،و میخوام طیور پرورش بدم چون دیگه واقعا نمیتونم تو تهران زندگی کنم عاجزانه ازتون خواهش میکنم برادرانه با اطلاعات خوبتون کمکم کنید
حدود 150 سرمایه دارم پیشنهاد شما پرورش کدام یک از طیور است، مرغ محلی مرغ تخم گذار بوقلمون و یا شتر مرغ خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید و همیشه دعاگوتون خواهم بود چون هیچکس رو ندارم باهاش همفکری کنم و یا کمکم کنه شما جای برادر من.

سید علی علوی
سید علی علوی
پاسخ دادن به  محمود مسلمی
6 ماه قبل

با سلام و با کسب اجازه از جناب دهقان عزیز …بهترین گزینه برای پرورش در شمال ؛اردک می باشد.در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر به این سایت مراجعه بفرمایید. parscenter.com/hanakesht

احسان
احسان
8 ماه قبل

سلام دوست عزیز من میخواهم خروس محلی پرورش بدهم ممیتوانید کمکم کنید تعاد حداقل 1000 عدد

مهدی
مهدی
10 ماه قبل

باسلام خدمت آقای دهقان.من میخوام بامرغ مرندی شروع کنم.منطقه ما آب و هوای خشک هست.نیاز به چه میزان نور ودما در تابستان وزمستان دارد.ممنون از راهنمایی شما.

علی
علی
پاسخ دادن به  مهدی
10 ماه قبل

لطفا بازار روستا رو هم ببینید اپ و وب سایت جالبی داره تخصصی و مفیده
تولید کنندگان محلی روستایی و نهاده های لازم تولیدات روستایی ، صنایع دستی، باغی، کشاورزی و دام
Bazaarrusta.ir

خسروی
خسروی
1 سال قبل

سلام وخسته نباشید خدمت اقای دهقان ببخشد اقای دهقان من یه طرح دارم درباره تولید ابلیمو یعنی لیمورو خودم بیارم وخودم حالا اگه شد دستگاهش رو خریداری کنم و ویه مغازه ویا در جایی دیگه راه اندازی کنم ببخشید نظر شما در مورد این شغل و درامدش چجور ایا جواب میده وایا میتونم تو این شغل موفق باشم وایا از چه راهای میتونم بازاریابی کنم ممنون مرسی

میلاد دهقان
پاسخ دادن به  خسروی
1 سال قبل

در فصلی که لیمو تازه موجوده خیلی خوبه، اگه بتونید یه دستگاه آبلیموگیری و در کنارش آب میوه گیری بگیرید میتوانید در کنار آب لیمو، آب غوره و… هم بگیرید و آبمیوه های طبیعی تولید کنید که خیلی خوبه
بازاریابی از فروش به همسایگان و اقوام شروع کنید و کم کم در سطح شهر تبلیغات کنید.

یزدان
یزدان
1 سال قبل

سلام اقای مهندس دهقان عزیز ممنونم که پاسخ سوال منو دادین ببخشید منظورتون از تجهیز سالن چیه باید چیکارکنم چه دستگاههای باید بخرم من میخام تازه شروع کنم برای شروع فرمایش کردین 2000هزارتا مرغ بخرم بعد ایا بعداز چندماه سرمایه ام برمیگرده وسوال بعدم اینه اون سوله که در نظر دارم سیتم گازی نداره ایا برای زمستان مشکلی برایم پیش نمیاد باتشکر ممنون

رضا اقبال پور
رضا اقبال پور
1 سال قبل

سلام. بنده یک باغ دارم ۲/۵هکتار دور دیوار بعلاوه هزارششصد تا درخت الو ودوتا سالن مسقف سیصد متری با محوطه جداگانه .داخل یکی دوستم بیست تا گاو ریخته .یکی دیگه رو مخوام جوجه مرغ تخمی بریزم دوهزار تا اگه بشه ایانزدیکی با گاو ها مریضی بوجود نمیاره. و چرا بعضی مرغا تخم نمیکنن و ضمنا از کجا خریداری کنم اگه ممکنه راهنمایی کنید

میلاد دهقان
پاسخ دادن به  رضا اقبال پور
1 سال قبل

نمیشه در کنار هم بزنید شرایط متفاوت است و به جز مریضی ها مجوز هم نمیدهند

یزدان
یزدان
1 سال قبل

سلام ببخشید برای پرورش مرغ تخم گذار بومی چه نزادی خوب است و برای تقریبا مکان 150متری چندتا مرغ میتونم پرورش بدم وایا ابتدا باید جوجه بخرم یا مرغ وایا مرغها در مرحله تخم گذاری روزی چند تا تخم میگذارند وایا سودهی ش خوبه وایا باید دستگاه جوجه کشیم خریداری کنم وتقریبا سرمایه اولیه من 40ملیون است باتشکر جناب اقای دهقان

میلاد دهقان
پاسخ دادن به  یزدان
1 سال قبل

حدود 2000 تا
مرغ مرندی بهترین نژاد است.
هم میتونید تخم نطفه دار بخرید که به دستگاه جوجه کشی نیاز دارید و هم جوجه یا اینکه مستقیم مرغ تخمگذار بخرید که برای ابتدای کار خرید مرغ بهتر است.
روزی 2 تا تخم میزارن
ولی با توجه به سرمایه خود باید تعداد مرغ ها رو خرید و سالن رو تجهیز کرد.
سودش خوبه بعد 2 سال هم میتونید مرغ ها رو هم بفروشید.

لارا
لارا
پاسخ دادن به  میلاد دهقان
7 ماه قبل

روزی یک تخم هم نمی کنن تو سال دویست تا حداکثر

سعید
سعید
1 سال قبل

سلام
خسته نباشید
برای کار مرغ تخمگذار چه نژادی مناسب تر است؟
تخمگذاری یک مرغ چند روز در هفته است و اینکه آیا واقعاً نیازی به خروس نیست؟
شروع کار از قفس یک طبقه ممکن است؟
ممنون از پاسخگویی شما

محمدعلی
محمدعلی
1 سال قبل

با عرض سلام .وخسته نباشید ب مدیره وبلاگ.
داداش ما۲۰۰تا مرغ تخم گذاره محلی داریم .روزی حدود۱۳۰تا تخم برمیداریم ولی ۷۰تاشون تخم نمیذارن چیکار کنیم .لطفاراهنمایی بکنید…ممنون

محسن
محسن
1 سال قبل

باسلام و عرض خسته نباشید چند تا سوال داشتم که خوشحال میشم جوابمو بدید.
۱_من یه باغ حدود۵۰۰ متری دارم، میخوام یه قسمت رو برای پرورش مرغ بومی حدود یه ۲۰ تا ۲۵ عددی اختصاص بدم.بنظرتون چند متر مفیده برای این تعداد؟؟
۲_این مکان باید چه شرایطی داشته باشه؟ تو زمستون چطور میتونم از اونها دربرابر سرما حفاظت کنم؟؟
۳ چون من هرروز نمیتونم به اونها سرکشی کنم پیشنهاد شما چیه؟؟

هادی
هادی
1 سال قبل

سلام
یک سوله 500 متری ظرفیت پرورش چندتا مرغ تخمگذارو داره؟

حسین
حسین
1 سال قبل

سلام
من چند تا سوال دارم
1 -من 5 مرغ تخمگذار از مرغداری خریدم فروشنده گفت 9 ماه هست
الان یک هفته دارم تخم نگذاشتن
2 -سن مرغ ها را باید از کجا بفهم
3 – تاکی تخم می گذارن
4 -الان هوا داره سرد میشه من روی پشت با م یک کله با نایلون درست کردم زیر پا شون خاک ریختم توی این شرایط دوام می اورند (شیراز هستم )

محمد
محمد
پاسخ دادن به  حسین
1 سال قبل

سلام درجوابتون باید بگم که باید توجه داشته باشید که نژاد مرغ ها چی هست،اما اینکه 9ماهه هستن باید بگم تقریبا بعد از گذشت یکسال تا یکسال و نیم مرغ ها تخم میزارن،نیازی به خروس نیست،اگه روی خاک ها پوشال بریزی هم بهتره یاخاک اره .

صادقی
صادقی
1 سال قبل

باسلام وصلوات بر محمد (ص)و خاندان پاک و مطهرش
وبا کسب اجازه از مدیر این سایت
فروش جوجه یک ماهه نژاد گلپایگانی تخم گذار واکسینه شده هم خوراکی هم تزریقی
پیشنهاد خوب برای دوستان علاقه مند به پرورش مرغ محلی تخمگذار
تلفن تماس
۰۹۳۶۵۴۹۵۸۳۸

عادل
عادل
1 سال قبل

سلام یک مرغ مولد تخمی بومی تاچندوقت تخم.میگذارد .

مونس
مونس
2 سال قبل

لام.مرغداری بومی درامد داره یا نه؟دان کیلو 1500میصرفه به نیمچه 3 ماهه داد تا بالغ بشه

مهران
مهران
2 سال قبل

باسلام مهران هستم درموردقیمت هادانه جوجه ۲۰روزه چنده ۶۰روزه قیمت چنده.باتشکر

میلاد دهقان
پاسخ دادن به  مهران
2 سال قبل

جوجه بیست روزه: اصلاح شده تفکیک شده: 5.۰۰۰ تومان
جوجه دوماهه: اصلاح شده تفکیک شده: ١۰.۰۰۰ تومان

صادقی
صادقی
2 سال قبل

با سلامو صلوات بر محمد و آل محمد(ص) وبا کسب اجازه از مدیر سایت
جوجه محلی ۲۰روزه تا ۶۰روزه باقیمتی مناسب برای پرورش دهندگان مرغ های تخم گذار .جوجه های اصیل محلی هرکس مایل به خریداری بود با بنده تماس حاصل فرماید
09212873946
صادقی

ساسان
ساسان
2 سال قبل

با سلام آیا برای بسته بندی و فروش محصول باید از جهاد کشاورزی یا بهداشت و یا هر جای دیگه مجوز داشته باشیم منظورم اینه که اصلا محصولی را که از نظر بهداشت تایید نشده باشد، مشتری می پسندد و خریداری میکند یا نه

رضا
رضا
پاسخ دادن به  فرهاد دهقان
1 سال قبل

با سلام خدمت جناب دهقان میشه یک شماره تماس لطف کنید یه چند تا سوال داشتم از طریق تلگرام بهتون دسترسی پیدا کنیم اونجا بپرسیم ازتون.

میلاد دهقان
پاسخ دادن به  رضا
1 سال قبل

میتونید از بخش تماس با ما استفاده کنید.

یاسر
یاسر
2 سال قبل

سلام و خسته نباشید اولا تشکر بابت زحماتتون در سایت.من میخام برای شروع از 100 تا جوجه استفاده کنم مکان من تقریبا بزرگه میخام سنتی راه اندازی کنم چون منطقه گرمسیر هسیم یکم ترس از مریضی جوجه ها دارم.لطف کنید راهنماییم کنید?

اسی
اسی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید جوجه مرغ را ازکجا باید خریداری کنیم؟چون هرجا که میرم تفکیک نمیکنن مرغ وخروس رو ازهم.شماره کسی یا جایی روسراغ دارید؟لطفا کمک کنید ممنون

محمد
محمد
پاسخ دادن به  اسی
2 سال قبل

سلام چه تعداد جوجه میخوایین تماس بگیرین 09176148356 یاتوی وات درخواستتون بدین
مااصلاح نژادانجام دادیم بیشترین نمونه مرغ من مرندی هستش بهترین نمونه مرغ تخمگزارایرانی

مهدی سابقی
مهدی سابقی
پاسخ دادن به  محمد
2 سال قبل

با سلام
جوجه های شما که ازنظر نژاداصلاح شده است در شهرهای دیگری مثل مشهد از کجا میشه تهیه کرد…

دکمه بازگشت به بالا
55
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن