مقالات آموزشی

آیا برای دوران بازنشستگی پس‌انداز کافی دارید؟

5 مرحله برای محاسبه پس انداز کافی برای بازنشستگی

آیا پول و پس انداز کافی برای بازنشستگی دارید؟ اگر واقعاً می خواهید بدانید، باید محاسبات شخصی خود را بر اساس زمان بازنشستگی، و اینکه چقدر می خواهید در بازنشستگی هزینه کنید انجام دهید.

برای به دست آوردن یک تخمین تقریبی، پنج قدم ساده زیر را طی کنید تا به یک پاسخ بله یا خیر برسید.

5 مرحله ای برای محاسبه پس انداز بازنشستگی

در اینجا یک بررسی اجمالی و پنج مرحله ای ساده برای تعیین اینکه آیا درآمد و پس انداز کافی برای تأمین هزینه های بازنشستگی خود را دارید، آورده شده است. یه این سوالات پاسخ دهید:

 1. کل سرمایه پس انداز شده سالیانه شما برای بازنشستگی چقدر است؟
 2. آن را با تعداد سالهای باقی مانده تا بازنشستگی ضرب کنید.
 3. پس انداز بازنشستگی فعلی خود را به این مبلغ اضافه کنید.
 4. مبلغ به دست آمده را بر تعداد سالهایی که انتظار دارید در بازنشستگی زندگی کنید تقسیم کنید.
 5. حال مبلغ را به سایر منابع تضمین شده درآمدی خود اضافه کنید.

هنگامی که کار محاسبه تمام شد، پاسخ خود را با هزینه های سالانه فعلی خود مقایسه کنید تا ببینید آیا مبلغ پیش بینی شده برای تأمین هزینه های زندگی شما به طور معمول کافی است یا خیر.

یک مثال برای 5 مرحله بالا “محاسبه بازنشستگی کافی”

در اینجا محاسبات پنج مرحله ای بالا را برای یک زوج نمونه آورده شده است:

 • یک زوج ، 55 ساله.
 • هر کدام حداکثر مبلغی را در هر سال به حساب IRA خود اختصاص می دهند، برای هر سال 14,000 دلار (هر کدام 7,000 دلار).
 • در حال حاضر 150,000 دلار پس انداز دارند.
 • آنها تمایل دارند در سن بازنشستگی که توسط تأمین اجتماعی تعریف شده است بازنشسته شوند. ( در سن 67 سالگی)
 • براساس آمار حاصل از چند تحقیق امید به زندگی، آنها انتظار دارند حداقل یکی از آنها تا سن 94 سالگی زندگی کند، بنابراین انتظار دارند که 27 سال زندگی بازنشستگی داشته باشند.
 • شوهر در ماه 2,200 دلار (26,400 دلار در سال) حقوق و مزایای تأمین اجتماعی خواهد داشت و همسر هم نیمی از این مبلغ (13,200 دلار در سال) را به عنوان سود همسری جمع می کند.

با استفاده از داده های بالا، محاسبه ” سرمایه بازنشستگی کافی” به این صورت است:

 1. 14,000 دلار (این کل سرمایه پس انداز شده کمکی سالانه آنها برای بازنشستگی است.)
 2. 168,000 دلار = 12 × 14,000 دلار (کل پس انداز بازنشستگی سالانه آنها با سالهای باقی مانده تا زمان بازنشستگی ضرب می شود.)
 3. 318,000 دلار = 150,000 دلار + 168,000 دلار (کل پس انداز مورد انتظار تا زمان بازنشستگی به پس اندازه موجود اضافه شده است.)
 4. 11,777 دلار = 27 ÷ 318,000 دلار (کل پس انداز آینده و موجود با تعداد سالهایی که انتظار دارید در بازنشستگی زندگی کنید تقسیم می شود.)
 5. 51,377 دلار = 13,200 دلار + 26,400 دلار + 11,777 دلار (کل پس انداز بازنشستگی پیش بینی شده سالانه، با درآمدهای اضافه شده از دیگر منابع تضمینی، منظور حقوق تأمین اجتماعی.)

در این حالت، 51,377 دلار درآمد سالانه در دوان بازنشستگی انتظار می‌رود. آنها باید این را با هزینه های خود مقایسه کنند تا ببینند آیا این مبلغ برای زندگی در دوران بازنشستگی کافی خواهد بود یا نه. اگر مطمئن نیستید که هزینه های شما در بازنشستگی چه خواهد بود، پیش بینی هزینه های دوران بازنشستگی را انجام دهید تا تخمین زده شود.

این محاسبه به فرض زنده بودن هر دو همسر کافی است، اما به محض فوت همسر، مقدار کمتری از حقوق تأمین اجتماعی ( همان سود همسری) از بین می رود. و برعکس در صورت فوت شوهر مبلغ بالاتری به همسر به عنوان یک زن بیوه / بیوه پرداخت میشود. اما، به احتمال زیاد، پس از فوت یک از آنها، هزینه های خاصی نیز کاهش می یابد، مانند هزینه های مراقبت های بهداشتی و بیمه، حمل و نقل و خدمات.

مخالفت با این نوع محاسبه پس انداز بازنشستگی

برخی افراد به این روش محاسبه ساده اعتراض می کنند که، نرخ رشد سرمایه گذاری ها یا تورم را شامل نمی گیرد. به خاطر سادگی مسئله فرض کنید نرخ رشد دارایی های مطمئنه شما 3٪ و تورم هم 3٪ است. سپس این دو متغیر یکدیگر را خنثی می کنند.

پیش بینی دقیق کلیه متغیرهایی که در برنامه بازنشستگی شخص تأثیر می گذارد در یک بازه زمانی 30 ساله غیرممکن است. برنامه ریزی دقیق تری نیاز است، اما این روش محاسبه پس انداز بازنشستگی به اندازه کافی برای شروع آمار و ارقام بسیار خوبی را ارائه می دهد.

اگر پس انداز شما کافی نباشد چه می کنید؟

برخی افراد نمی خواهند محاسبه را انجام دهند زیرا از جواب می ترسند.
این رویکرد الگوریتم شترمرغ است؛ این کار را نکنید! انجام ریاضی، روبرو شدن با واقعیت و پاسخی به این مسئله بسیار استرس زا است.
این رویکرد الگوریتم شترمرغ است؛ این کار را نکنید! انجام ریاضی، مواجهه با واقعیت و برنامه ریزی عملی نسبت به رسیدن به بازنشستگی و کوتاه آمدن بسیار کمتر استرس پذیر است.

الگوریتم شترمرغ: رویکردی است که در آن چون احتمال رخ دادن مشکل بسیار کم است از آن چشم‌پوشی می‌شود. یعنی این که بگذاریم مشکل رخ دهد بصرفه‌تر است از صرف هزینه برای شناسایی و مقابله با آن.
این رویکرد می‌تواند در مقابله با بن‌بست‌ها به کار گرفته شود، چون بن‌بست‌ها اغلب همین شرایط را دارند. این ساده‌ترین رویکرد در قبال بن‌بست‌هاست. رویکردهای دیگر عبارت‌اند از پیشگیری، جلوگیری، و شناسایی و بازیابی.

اگر محاسبات را انجام دهید و فکر می کنید پس انداز بازنشستگی کافی ندارید، درست آن است که بازنشستگی بگیرید تا دچار کمبود نشوید.

اگر محاسبات خود را انجام دادید و فکر می کنید پس انداز بازنشستگی کافی ندارید می توانید گزینه های بسیاری از قبیل کار کمی طولانی تر، پیدا کردن راه های کسب درآمد اضافی، یافتن راه هایی برای کاهش هزینه ها یا اسباب‌کشی به یک منطقه با هزینه کمتر را در نظر بگیرید. همه این اقدامات می تواند از استرس دوران بازنشستگی شما بکاهد.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x