طرح توجیهی

پمپ بنزین اینترنتی! طرح سوخت‌رسانی سیار در ایران

پمپ‌ بنزین سیار مدل تازه سوخت‌رسانی در ایران

در حال حاضر توزیع سوخت آنلاین (پمپ بنزین اینترنتی) در کشورهای آمریکا، آلمان، فرانسه، انگلیس، چین و هند اجرا می‌شود. این مدل کسب و کار اینترنتی برای اولین بار است که در ایران و خاورمیانه اجرا می شود.

پس از فراگیر شدن سفارش تاکسی، غذا و… با استفاده از نرم‌افزارهای اینترنتی، حالا نوبت به سفارش پمپ بنزین اینترنتی رسیده است.

طرح پمپ‌ بنزین سیار اینترنتی

برای خرید آنلاین بنزین چقدر باید پول بدهید؟
لازم به ذکر است قیمت سوخت همان نرخ مصوب بوده و صرفاً هزینه حمل و نقل تا محل مورد نظر متقاضی به آن اضافه خواهد شد.

این طرح مورد تایید اداره بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) وزارت نفت است و کامیون‌ها هم براساس استانداردهای NSPA ساخته شده اند. برای همین  اجرای این طرح مشکلی از نظر ایمنی ایجاد نمی‌کند

مزایایی اجرای طرح

 • صرفه جویی در زمان
  نه در صف پمپ بنزین ها معطل شوید و نه وقت خود را در راه رسیدن به پمپ بنزین صرف کنید.
 • ایمنی و آسایش
  به راحتی و در آسایش و ایمنی کامل در کنار محل کار یا زندگی خود بنزین بزنید.
 • در دسترس بودن 24 ساعته
  همیشه و حتی در روزهای تعطیل بنزین دارید و باک شما همیشه پر است.
 • کاهش ترافیک و آلودگی هوا
  عدم نیاز مراجعه به پمپ بنزین هم میزان تردد و ترافیک را کاهش میدهد و هم از آلودگی هوا جلوگیری می کند.

هدف اصلی اجرای این طرح

هدف اصلی از اجرای این طرح ضمن بالابردن رضایتمندی شهروندان، دسترسی آسان و یکنواخت تر به خدمات شهری از جمله پمپ بنزین می باشد و با هرچه فراگیرتر شدن استفاده از این اپلیکیشن نه تنها از تردد اضافه و ترافیک در شهر جلوگیری خواهد شد بلکه موجب جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان، کنترل آلودگی هوا و نزدیک تر شدن به تحقق رویای شهر هوشمند و الکترونیک می شود.

اپلیکیشن پمپ بنزین اینترنتی

اپلیکیشن درخواست سوخت آنلاین، دارای دو نرم افزار برای کاربر و سوخت‌رسان است.
مثال: اپلیکیشن پیدو Pido، این اپلیکیشن زیر نظر شرکت پتروآیریک کارآفرینان پارسیان به صورت انحصاری خدمات سوخت رسانی را به شکل های متنوع ارائه می کند.

روش کار:

کاربر از طریق نرم افزار و نقشه محل خود را اعلام می کند پس از تعیین مقدار سوخت نیاز نزدیکترین خودرو سوخت رسان برای کاربر پیدا می شود پس از محاسبه مقدار مسافت و هزینه سوخت مورد نیاز، نوع پرداخت و شماره راننده خودرو سوخت رسان برای کاربر ارسال می شود.

همچنین راننده نیز آدرس و شماره شخص درخواست کننده را دریافت می کند و پس از رسیدن به مقصد با رعایت اصول ایمنی مربوطه سوخت رسانی را انجام می دهد و کاربر نیز پرداخت به صورت نقدی یا آنلاین انجام می دهد و در نهایت میزان رضایتمندی خود را در نرم افزار اعلام می کند.

نیازسنجی پمپ بنزین

با بررسی های انجام شده توسط کارشناسان ما به طور متوسط به ازای هر ۱ میلیون نفر جمعیت و مساحت ۵۰ کیلومترمربع در حالت عادی حداقل به ۱۸ پمپ‌بنزین نیاز است. البته اگر قرار باشد طبق استانداردهای جهانی رفتار کنیم، بسیار بیشتر از اینها به جایگاه سوخت نیاز داریم. که احداث این همه پمپ بزنید نیازمند فضا و زمین است اما چرا این همه زمین را صرف اخداث پمپ بنزین کنیم وقتی طرح ها و ایده‌های بهتر هستند.

نتیجه گیری

در ایران و شهری مثل تهران نیازمند پمپ بنزین های بیشتری هستیم که اجرایی شدن این طرح می‌تواند کمک شایانی به حل این مشکل کند و هزینه های سرمایه گذاری کمتری هم نیازمند است. مشکلات متعددی که مهم‌ترین آن گران‌ بودن زمین است، شرایطی را پیش آورده که تعداد متقاضیان احداث پمپ‌بنزین به‌طور چشمگیری کاهش یابد. در چنین شرایطی راه‌اندازی چنین اپلیکیشن‌هایی می‌تواند مشکلات بسیاری از مردم را حل کند.

خلاصه طرح پمپ بنزین اینترنتی

برای شروع کار میتوان با خرید یک دستگاه کامیون حامل مخزن شروع کرد.
هزینه های طراحی و برنامه نویسی نرم افزار و تیم پشتیبانی هم به آن اضافه میشود.
هزینه رهن دفتر مرکزی هم است که با توجه به موقعیت آن متفاوت است.
در مجموع حداقل سرمایه مورد نیاز احداث پمپ بنزین اینترنتی حدود 400 میلیون تومان پیش بینی میگردد.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x