dogeminers
dellminer
انواع ارز دیجیتالمقالات آموزشی

پیرکوین Peercoin چیست؟

پیرکوین پادشاه صرفه جویی در انرژی

پیرکوین (یه انگلیسی: Peercoin ) که با مخفف PPC و نام های PPCoin یا Peer-to-Peer Coin شناخته میشود که یکی از قدیمی ترین آلت کوین ها است. پیرکوین و پرایم کوین هر دو توسط گروهی از افرادی که از اسم مستعار پادشاهی آفتاب (Sunny King) استفاده می کنند ایجاد شده است. در یک جمله پیرکوین آینده دار با امکانات بیشتری از بیت کوین است و خیلی از مشکلات بیت کوین مثلا مصرف زیاد برق را حل کرده است.

تاریخچه پیرکوین پادشاه صرفه جویی در انرژی

پیرکوین با هدف صرفه جویی در انرژی که نمونه آن کاهش میزان انرژی الکتریکی مصرفی مورد نیاز برای استفاده از شبکه بیت کوین است فعالیت خود را در سال 2012 شروع کرده.

این آلت کوین مانند بیت کوین است و قدرتش رو از شبکه بلاک چین گرفته است که فرقش با بیت کوین این است که در این ارز یک مشکل بزرگ بیت کوین که مصرف بالای انرژی الکتریکی است را کاهش داده است.

ساز و کار ارز پیرکوین مفهوم اثبات انجام کار

بیشتر ارزهای رمزپایه تراکنش های خود را از طریق بلاکچین با مفهوم اثبات انجام کار (Proof of Work) اثبات کار یک فرایند است که طی آن افرادی به نام ماینر یا استخراج کننده کامپیوترهای خود را برای حل مسائل ریاضی در اختیار شبکه قرار می دهند و نسبت به فعالیت خود کوین جدید استخراج شده به آن ها تعلق می گیرد. به منظور جلوگیری از ماین شدن همه کوین ها در مدت کوتاه، پروتکل ارزها معمولا به نوعی طراحی می شوند که به صورت خودکار سختی محاسبات بیشتر و بیشتر شود. که پیرکوین و بلاکچین از این مفهوم استفاده میکنن که این عمل باعث اینجا فشار به شبکه برق است.

ساز و کار ارز پیرکوین مفهوم اثبات سهام (PoS)

ایده اثبات سهام برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ در انجمن جهانی بیت کوین تاک مطرح شد. در سال ۲۰۱۲، برای اولین بار برای ارز پیرکوین Peercoin از آن استفاده شد و بعد از آن ارزهای دیگری مثل Nxt و Blackcoin از این شیوه بهره بردند. که این روش جایگزینی برای مفهوم اثبات انجام کار شد که بر خلاف الگوریتم اثبات کار، که در آن ماینرها با حل مسائل ریاضی پاداش می گیرند، در اثبات سهام ماینر یک بلاک به طور قطعی انتخاب می شود و هر کسی نسبت به دارایی خود از آن ارز در نگهداری شبکه شریک می‌شود.

نتیجه: پیر کوین از مفهوم سنتی اثبات انجام کار و مفهوم اثبات سهام به صورت رویکرد ترکیبی استفاده میکند که این امر باعث صرفه جویی در انرژی و امنیت بالا پیرکوین می شود. این ارز به دو شکل هم قابل ماین است.

تفاوت ارز Primecoin و Peercoin

خیلی از دوستان فکر میکنن که ارز پرایم کوین و پیرکوین یکی هستن ولی به این شکل نیست هر کدام یک ارز جدا است و این دلیل اشتباه هم این است که این دو ارز توسط تیم پادشاهی آفتاب Sunny King ساخته شده است.

مقایسه Peercoin و Primecoin:

  1. Peercoin اولین رمزنگاری مجازی بر پایه پیاده سازی یک پروتکل متحرک (PoS) و سیستم اثبات کار (PoW) است. ولی پرایم کوین سیستم مدارک علمی محاسباتی Cryptocurrency را اجرا می کند.
  2. 12 آگوست 2012 تاریخ راه اندازی Peercoin است ولی 7 جولای 2013 تاریخ راه اندازی ارز پرایم کوین است.
  3. استخراج پرایم کوین و پیرکوین به صورت نامحدود است. برای مقابله با افزایش بی‌رویه، نرخ افزایش ثابت ۱ درصد سالانه و افزایش سختی محاسبه در طول زمان در نظر گرفته شده است.

تفاوت ارز پیرکوین با بیت کوین

  1. تعداد کوین‌ها در بیت كوین دارای محدودیت ۲۱ میلیون کوین است، پیر کوین دارای هیچ محدودیتی از این نظر نیست.
  2. هزینه‌های تراکنش بیت كوین قابل تنظیم و به مقدار تراکنش بستگی دارد، در حالی که هزینه‌های پیر کوین توسط پروتکل خود آن تعریف می‌شود. این هزینه معادل ۰٫۰۱ پیر کوین است که نسبت به بیت کوین بسیار ناچیز است.
  3. میانگین زمان‌بندی تولید بلوک در حال حاضر در پیرکوین ۷ دقیقه است. این زمان در بیت کوین به طور تقریبی در حدود ۱۰ دقیقه می‌باشد.
  4. استفاده از مفهوم اثبات سهام و اثبات انجام کار که در بالا توضیح دادم.

کیف پول های پیرکوین

بهترین روش استفاده از کیف پول خود پیرکوین است که میتوانید از سایت رسمی پیرکوین دانلود کنید. در غیر این صورت میتوانید از کیف پول CoinPayments کوین پی منتز استفاده کنید.

استخراج پیرکوین

در بالا توضیح دادم که Peercoin به صورت هم استخراج سنتی و هم ضرب کوین که منحصر به خود پیر کوین است. استخراج سنتی، همانند بیت کوین نیاز به سخت‌افزار خاص و گران‌قیمت دارد. برای شروع استخراج، باید به سایت رسمی پیر کوین رفته و نرم‌افزار آن را دانلود کنید. peercoin.net

[تعداد: 0 امتیاز: 0]

تلگرام بیگ والت؛ تحلیل و بررسی روش‌های کسب درآمد + تازه‌ترین اخبار کسب و کارها
کانال تلگرام گروه تلگرام

برچسب ها
Newsletters

✉ خبرنامه


با عضویت در خبرنامه، برترین مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید!
همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید و سریع تر از دیگران کسب درآمد را شروع کنید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

450+ نفر

Newsletters

نظرات کاربران

  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن