اخبار

پیش بینی میانگین قیمت نفت در سال ۲۰۲۰

میانگین قیمت نفت در سال آینده ۶۲.۵۰ دلار در هر بشکه خواهد بود.

 رویترز گزارش داد، یک نظر سنجی پیش از مذاکرات اوپک و متحدانش در مورد سیاست تولید در هفته آینده، نشان می دهد با تأثیر نگرانی در مورد رشد اقتصادی بر تقاضای نفت و افزایش عرضه نفت خام، قیمت نفت در ۲۰۲۰ ثابت می ماند.

 نظرسنجی از ۴۲ اقتصاددان و تحلیلگر نشان می دهد میانگین قیمت نفت در سال آینده ۶۲.۵۰ دلار در هر بشکه خواهد بود و تغییر چندانی نسبت به دورنمای ۶۲.۳۸ دلار ماه گذشته نخواهد داشت. این پایین ترین پیش بینی برای ۲۰۲۰ در دو سال گذشته است.

 میانگین قیمت نفت برنت در سال جاری میلادی تا حالا ۶۴ دلار در هر بشکه بوده است.

 به گفته تحلیلگران، نفت خام زیادی در بازار وجود دارد. سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش در ۲۰۲۰ با رقابت سختی مواجه هستند. آژانس بین المللی انرژی در همین ماه پیش بینی کرد عرضه نفت خام غیر اوپک در سال آینده افزایش می یابد.

 دورنمای اوپک عرضه بیش از حد نفت را تا حدود ۷۰ هزار بشکه در روز برای سال آینده نشان می دهد که دلیلی است برای محدود کردن بیشتر عرضه در اجلاس پنجم و ششم دسامبر در وین.

 تحلیلگران رشد تقاضا را در سال آینده ۰.۸ تا ۱.۴ میلیون بشکه در روز پیش بینی کرده اند. در حالی که بسیاری از شرکت کنندگان در این نظرسنجی می گویند اوپک و متحدانش احتمالاً قرارداد کاهش تولید را تمدید می کنند ، انتظار کاهش بیشتر تولید را ندارند.

 کارولینا باین، تحلیلگر کپیتال ایکانامیکس گفت:« احتمالاً عربستان سعودی می خواهد از قیمت نفت حمایت کند تا شرایط مالی خود را بهبود بخشد. ولی این کشور قصد شدیدتر کردن کاهش تولید را ندارد چون در این صورت سهم بازار را در برابر آمریکا از دست می‌دهد».

اوپک و متحدانش ۱.۲ میلیون بشکه در روز تولید نفت را کاهش داده‌اند و توافق کرده‌اند که این قرارداد تا مارس ۲۰۲۰ ادامه داشته باشد.

در نیمه اول ۲۰۲۰ احتمالا شاهد افزایش ذخایر نفتی در جهان خواهیم بودف چون رشد ضعیف اقتصادی تقاضای نفت را کاهش می‌دهد. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر نفت خام این کشور در حال حاضر سه درصد بالاتر از میانگین ۵ ساله قرار دارند.

قیمت نفت خام برنت به خاطر نگرانی در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهان و افزایش درگیری تجاری چین و آمریکا تحت تاثیر قرار گرفته است. قیمت نفت ۱۲ درصد نسبت به اوج چهارماهه سپتامبر کاهش یافته است.

دورنمای قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت برای ۲۰۲۰ تا ۵۷.۳۰ دلار در هر بشکه نسبت به ۵۶.۹۸ دلار پیش بینی شده در ماه اکتبر افزایش یافته است.

 به گفته تحلیلگران، در حالی که تولید نفت آمریکا همچنان بالا خواهد ماند، کل تولید نفت شیل کند خواهد شد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در اواندا گفت رشد تولید نفت شیل آمریکا در ۲۰۲۰ کند می شود و ادامه کاهش تولید ائتلاف اوپک و متحدانش از قیمت نفت در نیمه اول سال جدید حمایت می کند.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x