مقالات آموزشی

چه عواملی باعث مسدود شدن اکانت فریلنسر من می شود؟

چگونه از لیمیت حساب خود جلوگیری کنیم

تحریم های اعمال شده علیه ایران موجب شده سایت های فریلنسری نیز به کاربران ایرانی خدمات ندهند. سایت فریلنسر (freelancer) یکی از ایت های بزرگ کسب درآمد ارزی است. ایرانیان اجازه ی فعالیت در این سایت را ندارند. ولی سایت اکانت فریلنسر این امکان را برای ایرانیان فراهم کرده که در سایت فریلنسر درآمد داشته باشند. در این جا قصد داریم به عوامل مسدود کننده ی اکانت فریلنسر شما در سایت بپردازیم.

وریفای نکردن اکانت فریلنسر

یکی از موارد اصلی و مهم در مسدود شدن اکانت فریلنسر رعایت نکردن خط قرمز سایت است. اگر شما قصد فعالیت در سایت فریلنسر را دارید حتما باید اکانت خود را وریفای کنید. شما 3 ماه فرصت دارید که این کار را انجام دهید. پس از گذشت بازه ی سه ماهه اگر اکانت شما وریفای نشده باشد سایت آن را مسدود می کند. نکته ی مهم این است که اگر در حساب اکانت خود پول داشته باشید در سه ماه اول حق برداشت آن را ندارید. سپس بعد از گذشت این سه ماه سایت اکانت شما را مسدود می کند. در این صورت امکان بازگشت پول وجود ندارد.

وریفای هویت

تقریبا همه سایت های فریلنسری از فرد فریلنسر می خواهند که هویت خود را اثبات کند . این اثبات هویت در سایت های مختلف با یکدیگر متفاوت است. معمولا از با استفاده از مدارک هویتی مثل پاسپورت ،گواهینامه ،رسید گردش حساب بانکی ،مدارک دال بر سکونت مانند قبض آب و برق و… انجام می شود . شیوه احراز هویت نیز در سایت ها متفاوت است. به طور مثال سایت فریلنسر از طریق شناسایی عکس و کد این تایید هویت را انجام می دهد ولی سایت آپورک کاملا سختگیرانه عمل می کند و از طریق تماس تصویری و مذاکره طی دو مرحله مهارت ها و توانایی های شما را می سنجد. سپس در صورت پذیرفته شدن فرد اجازه فعالیت در سایت داده می شود.

وریفای حساب پی پال

این نوع وریفای به منظور دریافت مبالغ دریافتی از پروژه ها یا پرداخت های داخل سایت ، انجام می شود. البته کاربر بدون این نوع وریفای هم امکان دریافت پروژه و فعالیت در سایت را دارا می باشد. کاربر می تواند پس از دریافت مبلغ از کارفرما برای نقد کردن مبلغ از سایت ، حساب پی پال خود را به اکانت فریلنسری وصل کرده و از سایت درخواست کند که مبلغ را به حساب پی پال انتقال دهد. البته وریفای حساب در ابتدای کار برای فریلنسر این مزیت را دارد که اکانت فریلنسر فرد به عنوان فریفای شده از نوع پرداخت می باشد و دارای اعتبار بیشتری برای کارفرماران است. به همین علت شاید باعث بازدهی بیشتر و امکان دریافت پروژه های بیشتر شود.

انجام فعالیت های مشکوک در سایت

شماری از فعالیت ها از نظر سایت های فریلنسری مشکوک است. اگر این فعالیت ها را انجام دهید اکانت فریلنسر شما را مسدود می کنند. یکی از این فعالیت های مشکوک شماره ی تماس دادن به کارفرماست. هیچ گاه در چت هایتان با کارفرما به او نگویید این شماره ی من است. بنابراین می توانید با من گفت و گو کنید. یا حتی شما نمی توانید برای کارفرما لینک فیسبوک خود را بفرستید تا با هم در آن جا صحبت کنید. به هیچ عنوان و با هیچ لینکی سعی نکنید با کارفرما ارتبط برقرار کنید. مورد بعدی این است که حساب پی پال به نام صاحب اکانت فریلنسر نباشد. این موضوع سبب مسدود شدن اکانت فریلنسر می شود. اگر در چت هایتان از پرداخت وجه خارج از سایت فریلنسری صحبت کنید اکانتتان مسدود می شود.

قوانین مربوط به پولشویی

هرکدام از سایت های فریلنسری یک سری از قوانین مخصوص به خود را دارند. یک سرس از قوانین هم بین آن ها مشترک است. این قوانین مشترک عموما درباره ی سوء استفاده از حساب و پولشویی است.

ورود با آی پی کشور های تحت تحریم

به یاد داشته باشید هیچ گاه با آی پی ایران و کشورهای تحت تحریم وارد اکانت فریلنسر خود نشوید. چون در این صورت بدون توجه به این که چقدر امتیاز دارید یا چه مبلغ پول در حسابتان وجود دارد مسدود می شوید. کشور هایی که توسط سایت فریلنسر تحریم شده اند عبارت اند از کوبا، ایران، کره ی شمالی ، سوریه ، سودان.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x