COMEX Trades - 6500% AFTER 100 DAYS
بدون دسته بندی

کاشت هندوانه در گلدان

چطور در خانه هندوانه بکاریم؟

برای بسیاری از افراد، تابستان بدون وجود هندوانه صفایی ندارد. با خواندن این مقاله درباره روش کاشت هندوانه شما می توانید خودتان هندوانه تابستانتان را فراهم کنید.

مراحل کاشت هندوانه در گلدان

1. در اولین مرحله از آموزش کاشت هندوانه باید حدود 3 هفته قبل از کاشت گیاه هندوانه در بیرون، 2 یا 3 عدد هسته هندوانه تهیه کرده و آن را در داخل خانه، داخل کود گیاهی بگذارید. سپس وقتیکه خطر سرمای زمستانی رفع شد، می‌توانید هندوانه‌ ها را در باغچه یا گلدان بکارید.

برای این کار شما باید دانه‌ های هندوانه را کمی داخل خاک فشار دهید. همین که کمی در خاک فرو روند، کافیست. در مرحله بعدی مقدار خیلی کمی خاک بر روی آن‌ ها بریزید.

به وسیله یک آبپاش، دانه‌های هندوانه را آب دهید. محفظه کاشت هندوانه را با یک درپوش پلاستیکی بپوشانید و دمای آن را حدود 26 تا 29 درجه سانتی‌گراد نگه‌ دارید. زمانی که خاک تقریبا خشک شد، به وسیله یک آبپاش آن را مرطوب بکنید. توجه کنید که باید این نکات را پله پله انجام دهید. وگرنه ممکن است به مشکل بر بخورید.

2. درمرحله دوم وقتیکه جوانه‌ های هندوانه معلوم شد، باید آنها را از هم جدا کنید. آنگاه هر جوانه را در یک گلدان کوچک بگذارید. زمانیکه 2 یا 3 برگ اصلی ( به برگ‌ هایی که بعد از برگ‌ های اولیه ظاهر می‌ شوند، برگهای اصلی میگویند ) دیده شد، جوانه‌های کوچک و ضعیف را از خاک بیرون بیاورید تا جوانه‌ های قوی تر باقی بمانند و شرایط بهتری را برای رشد داشته باشند.

3. در مرحله سوم وقتیکه مطمین شدید خطر یخ زدگی از بین رفت، اگه دوست داشتید میتوانید آنها را از گلدان خارج و در حیاط و یا زمینی بکارید. (جوانه‌ ها را در یک منطقه آفتاب‌گیر که خاکی نرم و شنی داشته باشد بکارید.) گودال‌ هایی با عمق دو برابر ریشه‌ های نهال‌های هندوانه بکارید و بین گودال‌ها حدود 2 متر فاصله بگذارید. این فاصله برای هوا رسیدن به انها و فضای کافی برای رشد انها لازم و ضروریست.

یادتان باشد که بین ردیف‌های هندوانه حدود 2.5 تا 3 متر فاصله در نظر بگیرید. نهال‌ ها را طوری در گودال‌ ها بگذارید که در همان عمق خود در گلدان قرار بگیرند و روی ریشه‌ های آن‌ ها خاک بریزید.

4. در مرحله چهارم هم دور نهال‌ های هندوانه، خاک در حال تخمیر بریزید تا مانع رشد علف‌ های هرز شود و رطوبت خاک را حفظ کند. زمانیکه خاک در حال خشک شدن بود، به گیاه آب بدهید.

نکته: زمانی که هندوانه‌ها به نظر رسیده می‌رسیدند _ حدود 120 روز بعد از کاشت _ آن‌ها را از گیاه جدا کنید. زمانی که پیچک هندوانه‌ها به رنگ قهوه‌ای در آمده و شکننده می‌شود، آن‌ها آماده برداشت هستند. همچنین می‌توان از رنگ سبز مات هندوانه و زردی انتهای آن نیز متوجه آماده شدن آن‌ها برای برداشت شد.

از کاشت هسته‌های هندوانه‌هایی که مصرف می‌کنید خودداری کنید. اکثر آن‌ها از نمونه‌های پیوندی هستند و محصولی که شما در ذهن دارید را به شما نخواهند داد.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x