مقالات آموزشی

بهترین راه ها برای کاهش خطرات تریدینگ ارز دیجیتال

نکات ترید ارز دیجیتال

تاجران ارز دیجیتال پیوسته این توانایی را به دست می آورند که پول زیادی از تجارت خود کسب کنند اما کسانی که چنین کاری می کنند، می دانند چطور خطرات را کاهش دهند تا تجارت به نفع آن ها باشد. بیشتر تاجران رمزینه تازه وارد مشتاق هستند به سرعت کار را شروع کنند و بدون دقت کافی به داد و ستد بپردازند.

سرمایه گذاران با تجربه متوجه هستند که دوری از پرتگاه ها به اندازه تجارت هوشمندانه دارای اهمیت است. این فعالیت ها در پیوند با یکدیگر هستند و باعث می شوند به تاجر بهتری تبدیل شوید. اجازه دهید برخی از خطرات و پرتگاه های معروفی را مد نظر قرار دهیم که باید ضمن تجارت ارزهای رمزینه ای از آن ها دوری کرده یا به حداقل برسانید.

تعیین زمان ورود/خروج

اول از همه باید مشخص کنید چه زمانی قصد دارید وارد بازار شوید، و چه زمانی می خواهید از آن خارج شوید. مشخص کردن این دو مسئله قبل از هرگونه تجارت بسیار مهم و کلید تجارت موفق است.

هر تاجری قصد دارد ارزان بخرد و گران بفروشد. چنین مسئله ای باعث مطرح شدن این سوال می شود که با چه قیمتی؟ بدون تعیین این مسئله از قبل، احتمالا در زمان تجارت دچار اشتباه خواهید شد.

برای مثال، اگر قصد داشته باشید به تجارت ارز اتریوم بپردازید، می توانید قیمت ورود 380 تا 400 دلار برای هر ETH را مشخص کنید، و قیمت خروج در طیف 450 تا 490 دلار قرار دهید. این به شما امکان می دهد مشخص کنید چقدر می خواهید سرمایه گذاری کنید و سود شما چه خواهد بود.

برای تعیین این قیمت ها، باید خرید و فروش ها را در بازه زمانی خاصی مطالعه کنید. زمانی که داده ها تحلیل شدند می توانید قیمت خرید و فروش خود را مشخص کنید. البته، عوامل دیگری نیز مثل احساسات بازار، آیتم های خبری، و چند عامل دیگر وجود دارد.

در حالی که اطلاعات خرید و فروش را برای متوجه شدن قیمت خرید و فروش تحلیل می کنید، به دنبال رویه های اصلی در سفارش های خرید و فروش باشید. در صورتی که درخواست خرید بسیار بیشتری وجود داشته باش – به شکلی که به واسطه شمار زیاد دیوارهای سبز مشخص می شود – این می تواند نشان از آن داشته باشد که افراد بیشتری نسبت به افراد فروشنده، علاقمند به حفظ رمزینه خود هستند. این قطعا زمان خوبی برای خرید است.
به دیوارهای فروش (دیوارهای قرمز) توجه کنید که نشان دهنده احساسات بازار و روند نزولی است. در هر صورت، قیمت های خود را بدون بررسی قیمت های جاری بازار تعیین نکنید، زیرا قیمت های خرید و فروش شما نمی توانند به صورت دلخواهانه تعیین شوند.

برای مثال، اگر نقطه ورود شما زمانی باشد که 1ETH برابر 190 دلار است، احتمالا باید برای مدت زمان طولانی منتظر بمانید زیرا قیمت اتریوم احتمالا در آینده قابل پیش بینی، به این اندازه افت نخواهد کرد.
به یاد داشته باشید در حالی که دیوارهای اصیل خرید و فروش می توانند به سودآوری شما کمک کنند، دیوارهای جعلی می توانند به ضرر شما تمام شوند. شما باید بدانید چطور می توانید دیوارها را تشخیص دهید زیرا آن ها اغلب نشانگر دستکاری قیمت از طریق طرح ها پامپ و دامپ هستند.
کافی است به فقدان صعود قیمت، حرکت بلند/عمودی بازار و کمترین فروش و بیشترین سفارش خرید نگاه کنید. این ها به گونه ای طراحی شده اند تا تاجران را فریب دهند تا تصور کنند معامله خوبی است در حالی که در حقیقت احساسات بازار از آن ها پشتیبانی نمی کند.
شما می توانید با تحلیل ثبت سفارش یا حتی ترکیبی از ثبت سفارش و تحلیل فنی به نتایج تریدینگ خوبی برسید. برای تاجران غیرمعمول نیست که از پشتیبانی به عنوان نقطه ورود و از مقاومت به عنوان نقطه خروج استفاده کنند. همه چیز بستگی به تجربه تاجران و تمایل آن ها دارد.

از دادوستد با کل سرمایه خود بپرهیزید

هرگز با کل سرمایه خود تجارت نکنید. شما همیشه باید درصدی از پیش تعیین شده را حفظ کنید که شما را در برابر از دست دادن سرمایه در صورت سقوط ناگهانی بازار نجات دهد. آن چه به شما توصیه می کنیم این است که هرگز کل سرمایه خود را وارد تبادل رمزینه مورد ترجیح خود نکنید.
مهم تر آن که متنوع سازی دارای خود را مد نظر قرار دهید. از روی سرمایه اختصاص یافته، تجارت خود را در رابطه با چند تبادل گسترش دهید.
این امر به کاهش خطر از دست دادن همه چیز در صورت هک یا از دست رفتن داده، کمک می کند. همین قاعده درخصوص رمزینه ارزهای مورد تجارت شما نیز مصداق دارد. به جای دادوستد صرفا یک رمزینه، 2 یا 3 مورد آن ها را انتخاب کنید و تجارت خود را در رابطه با آن ها گسترش دهید. این کار باعث به حداقل رسیدن خطر و ایمن نگه داشتن سرمایه شما می شود.

کامپیوتر خود را ایمن نگه دارید

همیشه با به روزرسانی آنتی ویروس، برنامه های ضدجاسوس افزار و ضد بدافزارهای خود، اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما ایمن باشد. از گذرواژه های پیچیده برای تبادل ها استفاده کنید. به عنوان یک قاعده کلی، هیچ گاه روی لینک ایمیل هایی از سوی فرستندگان ناشناس کلیک نکنید.
به URL های تبادلات خود توجه داشته باشید. آن ها باید همگی با https شروع شوند و کنار آن ها در قسمت گوشه بالا سمت چپ میله URL، قفل سبز وجود داشته باشد.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

miladmilan

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ miladmilan1@ آیدی تلگرام در حال حرکت به سمت جلو با تمام ❤
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x