exbonds
بدون دسته بندی

کسب درآمد از تعمیر یخچال و یخچال فریزر در محل

انواع یخچال های خراب را در محل تعمیر کنید و درآمد کسب کنید.

حمل و نقل و جابه‌جایی یخچال های امروزی دشوار و دردسر ساز است و در صورت خرابی عموم مردم دوست دارند تا تعمیرکار خودش بیاید و در محل یخچال را تعمیر کنید.

یخچال دستگاهی است که از یک وسیله سرد کننده به همراه یک عایق حرارتی و سازوکاری برای انتقال گرما از داخل این محفظه به بیرون تشکیل می‌شود. از یخچال برای خنک نگهداشتن مواد غذایی، داروها و دیگر چیزهای فاسد شدنی استفاده می‌شود. یخچال ها از دیرباز تاکنون تغییرات شگرفی را به خود دیده‌اند اما باز هم دچار مشکلاتی میشوند که نیازمند تعمیر هستند.

در تمامی فصول و به خصوص فصل گرما با تعداد فزاینده یخچال هایی رو به رو هستیم که مشکلات آنها گریبان‌گیر خانواده ها می گردد. خوشبختانه بسیاری از یخچال های موجود در بازار دارای کیفیت مناسب می باشند اما تمامی آنها بعد از مدتی نیاز به سرویس دارند.

خدمات تعمیر یخچال در محل

اگر در زمینه ی تعمیر یخچال معمولی، یخچال فریزر، نوفراست، ساید بای ساید، یخچال صنعتی، یخچال صندوقی، یخچال ایستاده، یخچال قصابی، آبسردکن تخصص دارید می‌توانید خدمات آنها را در محل انجام داده و درآمد خوبی داشته باشید.

این شغل سرمایه اولیه بسیار کمی نیاز دارد و از درآمد خوبی برخوردار است ولی شروع کار سخت است و نیازمند آموزش دیدن و کسب مهارت است.

انواع خدماتی که میتوانید انجام دهید:

 1. شارژ گاز یخچال
 2. تعویض ترموستات یخچال
 3. تعویض فن یخچال
 4. تعمیر برد یخچال
 5. تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید
 6. تعویض تایمر
 7. تعمیر آبسردکن یخچال
 8. برطرف کردن آبریزی از یخچال
 9. تعویض لاستیک درب یخچال
 10. رگلاژ درب یخچال
 11. جابه‌جایی درب یخچال ساید بای ساید
 12. تعویض لولای درب یخچال
 13. تعویض کمپرسور
 14. تعویض رله و اورلود یا خازن
 15. و…

چطور مشتری پیدا کنم؟

همیشه سخت ترین کار پیدا کردن مشتری است!

• اگر برای این کار مدرک فنی حرفه‌ای داشته باشید که کار شما راحت است و خیلی راحت مغازه‌داران کارهای خود را به شما میدهند.
• همچنین می توانید در سایتهای که خدمات تعمیر یخچال دارند ثبت نام کنید و به عنوان یکی از نمایندگان آنها در شهر خود این کار را انجام دهید.
• در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام فعالیت کنید و همشهری ها خود را دنبال کنید.
• در سطح شهر تراکت تبلیغاتی پخش کنید تا شماره شما پخش شود و شناخته شوید.
• در قسمت آگهی خدمات تعمیرات یخچال شیپور و دیوار آگهی بزنید.

اگر از کار راضی بودید میتوانید خودتان مغازه بزنید و یا وب‌سایت و اپلیکیشن خود را راه اندازی کنید.
بعد یه مدت کار می‌بینید که حتی با نشستن در خانه، مشتری خودش به سراغ شما می‌آید.

چقدر باید از مشتری پول بگیرم؟

این مورد به شما بستگی دارد اما به طور کلی:

• هر تعمیرکار برای شناسایی و پیدا کردن عیب و مشکل همیشه هزینه کارشناسی دریافت می‌کند مگر اینکه کار تعمیر را خودش انجام دهد.
• هر چقدر که یخچال کهنه تر و از مدل های مهجورتر باشد که پیدا کردن ایراد کار سخت تر و زمان برتر باشد مسلماً هزینه تعمیر هم بیشتر میشود.
• برند یخچال هم بر روی هزینه تاثیر گذار است بعضی از برندها هزینه تعمیر و نگهداری بالاتری نسبت به سایرین دارند.
• هزینه ایاب و ذهاب و حمل و نقل را هم باید در نظر گرفت.
• هزینه تعمیر یخچال از حداقل 20 یا 30 هزار تومان شروع میشود و با توجه به مشکل یخچال بیشتر میشود.
• هزینه‌های وسایل تعویضی را هم باید از مشتری بگیرید.

تعمیر یخچال: آشنایی با اجزای یخچال

هر یخچال به صورت پایه دارای: کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و گاز و ترموستات است.
هر یک از اینها جزو لاینفک وسایل سرما ساز هستند که در صورت نبود هریک این فرآیند امکان‌پذیر نمی‌باشد پس بهتری است که با آنها آشنایی کامل داشته باشید.

کمپرسور

کمپرسور یخچال خانگی از دو بخش الکتریکی و مکانیکی تشکیل گردیده‌است که هر دو قسمت درون محفظه ای فولادی قرار دارند.

قسمت الکتریکی در اغلب یخچالهای خانگی یک الکتروموتور از نوع آسنکرون می‌باشد که وظیفه به حرکت درآوردن قسمت مکانیکی را به عهده دارد. البته در سال‌های اخیر کمپرسورهای یخچال فریزرها هم تغییرات زیادی داشته‌اند؛ و قسمت الکتریکی آن اینورتری یا موتور خطی شده‌اند.

قسمت مکانیکی در کمپرسورهای یخچال خانگی شامل یک سیلندر است که پیستون آن توسط هستهٔ موتور الکتریکی به حرکت در می‌آید. حرکت رفت و برگشتی پیستون باعث ایجاد حالت مکش و دمیدن می‌شود؛ و البته در کمپرسورهای نوع خطی و نوع کمپرسور روتوری یا کمپرسور نوع اسکرال، میل لنگ دیگر وجود ندارد. مقدار مشخصی از روغنی که مخصوص این کار ساخته شده داخل پوسته وجود دارد که وظیفه روانکاری و خنک‌کردن قسمت الکتریکی و مکانیکی را بر عهده دارد.

اواپراتور

کار اواپراتور به این صورت است زمانی که گاز مبرد توسط موتور وارد کندانسور می‌شود و متراکم می‌شود تحت فشار بالا از حالت گاز به مایع تبدیل می‌شود و وارد درایر یا خشک کن و سپس وارد لوله موئی یا کاپیلاری تیوپ می‌شود واین باعث می‌شود که فشار کاهش پیدا کند و سپس وارد اواپراتور می‌شود یک سر اواپراتور به سر لوله موئی وسر دیگر اواپراتور به ساکشن موتور متصل می‌باشد و زمانی که ساکشن اتفاق می‌افتد باعث می‌شود که سطح فشار داخل اواپراتور پایین بیاید و مبرد به جوشش در بیاید واز حالت مایع اروم اروم به گاز تبدیل شود واین تبخیر باعث ایجاد سرما و برودت می‌شود. در اصل اواپراتور یک تبخیرکننده است.

کندانسور

کندانسور قسمتی از سیستم است که وظیفه خنک‌سازی سیال عامل و عمدتاً تبدیل بخار به مایع را بر عهده دارد. در واقع گاز فریون بس از فشرده شدن توسط کمپرسور در کندانسور خنک شده و تبدیل به مایع می‌گردد. در یخچالهای خانگی معمولاً به صورت شبکه‌ای لوله‌ای بر روی دیواره پشت یخچال نصب شده‌است و در یخچالهای بزرگ فروشگاهی معمولاً شبیه رادیاتور اتوموبیل است که اغلب از یک فن جهت بهبود فرایند میعان نیز استفاده شده‌ است.

ترموستات

ترموستات نیز کار قطع و وصل شدن جریان برق (متعادل نگه داشتن دمای یخچال) به کمپرسور را انجام می‌دهد. به‌طوری‌که وقتی دمای یخچال افزایش یافت (داخل یخچال گرم شد) با وصل شدن جریان برق کمپرسور شروع به کار می‌کند و داخل یخچال را خنک می‌کند و وقتی دما پایین آمد (داخل یخچال خنک شد) جریان برق را از کمپرسور قطع می‌کند. اجزای داخلی ترموستات شامل لوله بلو و پلاتین می‌باشد.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن