iraniantraders

umoforex

hushetalayi
dogeminers
invexpert

irandogebank

کسب درآمد اینترنتیهمکاری در فروش

کسب درآمد از فروش عکس

فروش عکس در اینترنت

فروش عکس

آیا انبوهی از عکس ها را در کامپیوتر خود دارید که بی استفاده در حال خاک خوردن هستند؟ تا بحال به این فکر کرده اید که می شود از این فایل ها کسب درآمد کرد؟

فروش عکس در اینترنت یکی از رایج ترین راه های کسب درآمد عکاسان آماتور و حرفه ای است. با هر دوربینی که دارید عکس تهیه کنید و به آسانی بفروشید. اکنون به معرفی سایت اینترنتی میپردازیم که در آن ها میتوانید عکس هایتان را به فروش برسانید.

عکس های شما می توانند از جاذبه های توریستی کشور های مختلف باشد که به آنها سفر کرده اید، از مناطق گردشگری که دست هر کس دیگری از خارج به آن نمی رسد. از بناهای تاریخی باشد. عکس های از حیات وحش، جنگل ها، دریاها، عکس کویر ها، غارها، کوهستان ها، عکس رودخانه ها، رودها، از طلوع و غروب خورشید، حیوانات، و عکس هر موضوع دیگری باشد.

برای فروش تصاویر به صورت آنلاین و کسب درآمد از آن، لازم نیست حتما عکاس باشید. بسیاری از این وبسایت‌ها، امکان فروش انواع طرح‌های گرافیکی و نقاشی را نیز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. اگر از قوه تخیل خوبی برخوردارید یا دستی در هنر دارید، می‌توانید از نرم‌افزارهای مختلف ویرایشگر گرافیکی بُرداری (نظیر کورل دراو) استفاده کنید. همچنین با نرم‌افزارهای رایج گرافیکی مانند فتوشاپ نیز می‌توان چنین طرح‌هایی را خلق کرد. با این حال بهتر است ابتدا به سایت‌های خرید و فروش اشتراکی عکس سر بزنید و با طرح‌های مختلف پرفروش آن آشنا شوید. به این ترتیب می‌توانید شانس خود را برای فروش طرح‌های خود افزایش دهید.

1- فروش عکس در سایت Dreams Time

سایت کمتر شناخته شده ای است، امّا همچنان در میان مخاطبین پر طرفدار بوده و از میزان فروش قابل توجهی برخوردار است. قیمت پایه برای هر عکس ۱ دلار است (گاهی ۲ دلار برای عکس‌هایی که کیفیت بالایی دارند) ۵۰ درصد این مبلغ به عکاس می‌رسد. محیط سایت بسیار دوستانه و خودمانی است. قابلیت آپلود FTP دارد و فرآیند تأیید عکس‌های ارسالی سه روز به طول می‌انجامد.

2- فروش عکس در سایت Fotolia

Fotolia را می‌توان از ستارگان عرصه خرید و فروش اینترنتی عکس نام گذاشت که روز به روز در حال پیشرفت اند. آنها معمولاً کارمزدی بیش از ۵۰ درصد برای عکاسان در نظر می‌گیرند و به شما این اجازه را می‌دهند تا قیمت دلخواه خودتان را برای عکس خود منظور کنید. همچنین عکس‌های شما با سرعت زیادی بررسی می‌شوند تا در صورت صلاحیت در معرض فروش قرار بگیرند. یکی دیگر از امتیازات این سایت، شیوه پرداخت وجه حاصل از فروش عکس به شما است. به مجرد اینکه اولین عکس شما به فروش رفت می‌توانید آن را از طریق Paypal دریافت کنید، حتی اگر ۲ دلار باشد.

3- فروش عکس در سایت Bigstockphoto

یک سایت فوق العاده دیگر برای عکاسان. به ازای هر عکسی که دانلود می‌شود ۵۰ سنت تا ۱ دلار به شما پرداخت می‌کنند. و زمانی که حساب شما از محل فروش عکس‌هایتان به ۳۰ دلار رسید قادر خواهید بود تا پول را برداشت کنید. فرآیند تأیید عکس‌ها نیز سه روز به طول می‌انجامد. همچنین می‌توانید به شکل FTP عکس‌ها را آپلود کنید.

4- فروش عکس در سایت Shutter Stock

امروزه پیشگام گردانندگان Micro Stock است. شما می‌توانید در ShutterStock عضو شده، و در مدت زمان عضویت خود روزانه ۲۵ عکس دانلود کنید. این شیوه مشتری را به دانلود بیشتر تشویق می‌کند. برای هر بار دانلود عکس، ۲۵ سنت به عکاس تعلق دارد و ۵ سنت بیشتر برای زمانی که مشتری تقاضا می‌کند تا عکس خود را روی CD کپی کند. همچنین مجوز‌های متنوعی برای استفاده از عکس‌ها وجود دارد که مشتری می‌تواند خریداری کند. محیط سایت بسیار دوستانه است. از طریق FTP می‌توانید عکس خود را آپلود کنید و عکس‌ها بین یک تا دو روز مورد بررسی برای تأیید و یا عدم تأیید قرار می‌گیرند.

در سایت شاتر استوک (قبل از این که به شما امکان فروش عکس بدهد) شما باید ۱۰ عکس را ارسال کنید و حداقل ۷ عکس پذیرفته شود (و با استانداردهای فروش اشتراکی عکس همخوانی داشته باشد) تا شما به عنوان فروشنده در سایت عضو شوید. اگر کمتر از ۷ عکس مناسب داشته باشید کل عکس‌های شما را رد میکنند و تا یک ماه اجازه آپلود عکس دیگری نخواید داشت و یک ماه بعد همین شرایط تکرار میشود.

5- فروش عکس در سایت ۱۲۳rf.com

۱۲۳rf تا حدودی در این عرصه نوپا است و عملکرد خوبی هم داشته. شاید تا اندازه ای نسبت به بقیه در بازار خرید و فروش عکس خرده پا باشد، اما اگر صبر و تحمل تان به اندازه کافی است می‌توانید به کار با آنان خوشبین باشید. ۵۰ درصد درآمد حاصل از فروش عکس به عکاس می‌رسد. یکی دیگر از محسنات این سایت، آگاه سازی شما به وسیله ایمیل است، که می‌توانید متوجه شوید که آیا عکستان پذیرفته شده یا نه.

6- فروش عکس در سایت iStock Photo

یکی دیگر از بزرگان بازار خرید و فروش عکس. بین ۲۰ تا ۴۰ درصد از فروش عکس به عکاس می‌رسد اما قیمت هر عکس بین ۱ تا ۱۲ دلار است، بنابراین می‌توان به سود خوبی رسید. همچنین اگر با گذشت زمان در کار عکاسی پیشرفت کنید، درصدی که از فروش عکس به شما تعلق می‌گیرد افزایش می‌یابد.

7- فروش عکس در سایت CanStockPhoto

به ازای هر بار دانلود کاربران میهمان ۵۰ درصد مبلغ و هر بار دانلود اعضای سایت ۲۵ سنت به عکاس می‌پردازد. سایت فوق العاده ای است، با کمترین زرق و برق در طراحی ظاهری.

نکات مورد نیاز برای فروش عکس

عکس‌ها باید دارای حداقل ۸۰۰ پیکسل در ارتفاع یا پهنا باشند. اما عکس‌های بزرگ‌تر بهتر فروش می‌روند.

تصاویر باید واضح و روشن باشند. عکس‌های بیش از حد کم نور و تاریک پذیرفته نمی‌شوند.

عکس‌های رنگی می‌بایست دارای تنوع رنگی بالا و دقیق باشند.

اکثر عکس‌ها باید در فتوشاپ تنظیم شوند.

شما باید هنرمند و یا عکاس اثری که آپلود می‌کنید باشید.
عکس‌های روزمره(اسنپ شات) و تار و کم کیفیت شما پذیرفته نخواهد شد.
عکس‌هایی با رنگ‌بندی ضعیف نیز پذیرفته نخواهد شد.
موضوع جالب مهم است. سایت‌ها بیشتر مایل به دریافت عکس‌هایی با موضوع واضح و روشن هستند.
به جز عکس‌های خبری، عکس‌هایتان نباید لوگوها، شخصیت‌ها، تبلیغات، عکس‌ها، یا تصاویری در برگیرد که مشمول قانون کپی‌رایت یا دارای علامت تجاری باشند.

اصطلاحات مورد نیاز

Editorial :عکس‌های خبری که نیازی به انتشار آن‌ها نیست و با وضعیت‌ها و مجوز‌های خاص به فروش می‌رود.
Extended License: مجوز قیمت بالا و شروط زیاد
IPTC: عنوان، توضیحات و کلمات کلیدی که می‌توانند با فایل عکس‌ها  دیجیتال همراه کرد.
License: مجوزی که خریدار هنگام خرید یک عکس در یافت می‌کند. به royalty free,rights manager, editorial مراجعه شود.
License Fee: هزینه‌ای که خریدار برای یک مجوز پرداخت می‌کند.
Macrostock: فروش عکس با قیمت بالا و انحصاری همچنین آن را به عنوان فروش سنتی یا آژانس‌های سنتی عکس می‌شناسند.
Microstock: خرید و فروش اشتراکی عکس: فروش عکس با قیمت پایین به تعداد بیشتر و فراگیر. ادغام این اصطلاح”micropayment stock ” به معنی فروش فراگیر و کم قیمت.
Midstock: فروش عکس که قیمت آن بین microstock و macrostock است.
Model Release: سند قانونی که مدل‌ها امضا می‌کنند و به عکاس اجازه می‌دهند که از عکس آن‌ها برای فروش استفاده کنند. (برای تمام تصاویری که چهره کسی در عکس مشخص باشد الزامی‌است).
Property Release: سند قانونی که صاحبان املاک امضا می‌کنند و به عکاسان این اجازه را می‌دهند عکس‌های اموال و املاک آن‌ها را استفاده کنند و به فروش برسانند. (در صورت نیاز استفاده خواهد شد).
Right Managed: مجوزی که استفاده‌ی زمانی، جغرافیایی و هدف‌دار از عکس را محدود می‌کند و فقط در سایت‌های فروش اشتراکی عکس استفاده می‌شود.
Royalty: هزینه ای که به عکاس برای فروش یا مجوز استفاده از تصویر پرداخت می‌شود.
Royalty Free: مجوزی که استفاده‌ی نا محدود در هر زمان و مکان را پیشنهاد می‌کند. که در هر دو بازار macrostock و microstock استفاده می‌شود.
Sell-through Rate: معیار که مقدار عکس‌هایی که در یک مجموعه کار به فروش رفته است را اندازه می‌گیرد.
Stock photography: بازاری برای عکس‌ها که در آن اول عکس‌ها ایجاد می‌شوند و بعد به فروش می‌روند.
Vector: یک فرمت تصویری که می‌تواند به طور نامحدود تغییر سایز دهد که بدون دوربین ایجاد می‌شود.
Watermark: بخشی از علامت شفاف روی عکس که آن را از سرقت محفوظ می‌دارد.
Snap shot: به تصاویر ثبت شده لحظه ای که اغلب فاقد قصد هنری و یا روزنامه نگاری هستند اطلاق می‌شود.
سوژه‌های اسنپ شات غالبا در بر گیرنده لحظه‌هایی از وقایع زندگی روزمره، از جمله جشن تولد و جشن‌های دیگر، غروب، کودکان در حال بازی، حیوانات خانگی، جاذبه‌های توریستی و مانند آن است.
invexpert

persiandogecoin

ads
ads
برچسب ها

قانون سبز نظرات معتبر مانیتورینگ بیگ والت

کاربران گرامی برای این که نظرات مفید شما برای ما خیلی مهم است و می تواند روی تصمیم دوستان تاثیر داشته باشد پس ما از نظرات فیک و تخریب کننده پیشگیری می کنیم، شما طبق قانون جدید سایت مانیتورینگ بیگ والت باید در سایت ثبت نام کنید و اطلاعات خود را کامل وارد کنید تا بتوانید در سایت نظر بفرستید. همچنین از این پس می توانید مدارک برداشت های خود را در قسمت نظرات سایت ارسال کنید.

3
نظرات کاربران

لطفا برای نظر دادن وارد شوید.
1 تعداد نظرات
2 تعداد پاسخ های
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین رای نظر
داغ ترین نظر
3 نظرات
profile avatarmiladmilanprofile avatar نظرات اخیر
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رأی
اطلاع از
profile avatar
مهمان
رسول

سلام ممنون از مطلبتون یک نکته اساسی که اینجا هست ما که در ایران هستیم چطور میتونیم به اونها عکسهامون… خواندن بیشتر »

دکمه بازگشت به بالا
بستن