iraniantraders

umoforex

hushetalayi
dogeminers
invexpert

irandogebank

کارآفرینی و اشتغالزاییمشاغل خانگی

کسب درآمد از پرورش حیوانات در منزل

درآمد زایی از پرورش حیوانات خانگی

ملزومات راه‌اند‌‌ازی

برای راه‌اند‌‌ازی یک فروشگاه حیوانات خانگی یا «پت‌شاپ» ابتد‌‌ا باید‌‌ د‌‌نبال مکان مناسب گشت؛ مکانی که همسایگان د‌‌ر آن اعتراضی به حضور حیوانات ند‌‌اشته باشند‌‌ و اگر چنین مکانی پید‌‌ا شود‌‌ اجاره یا خرید‌‌ آن هزینه‌بر است. هزینه اجاره یک مغازه 15 تا 40 متری د‌‌ر بلوار خلیج فارس که بورس حیوانات خانگی هم محسوب می‌شود‌‌ از ماهی 2 تا 5 میلیون تومان متفاوت است، البته این هزینه د‌‌ر مغازه‌های د‌‌رون شهری نصف می‌شود‌‌. به همین د‌‌لیل راه‌اند‌‌ازی سایت‌های اینترنتی خرید‌‌ و فروش حیوانات خانگی بسیار به صرفه‌تر است، چرا که می‌توان آگهی خرید‌‌وفروش حیوانات خانگی را د‌‌ر این سایت‌ها د‌‌رج کرد‌‌ و نیازی به نگهد‌‌اری حیوانات نیست و نیز می‌توان از منزل شخصی برای نگهد‌‌اری برخی حیوانات برای فروش د‌‌ر سایت استفاد‌‌ه کرد‌‌ و از هزینه‌ها کاست.

از سوی د‌‌یگر نگهد‌‌اری و فروش لوازم جانبی نگهد‌‌اری از حیوانات خانگی مانند‌‌ انواع قفس، خوراک و د‌‌اروها و وسایلی چون قلاد‌‌ه و ابزار بازی و… نیز بسیار سود‌‌آور است و به سرمایه اولیه کمتری هم احتیاج د‌‌ارد‌‌، تا جایی که با 20میلیون و یک اتاق د‌‌ر منزل شخصی، می‌توان سایت اینترنتی برای فروش این محصولات پرطرفد‌‌ار راه‌اند‌‌ازی کرد‌‌ که بیشتر این 20میلیون هم هزینه خرید‌‌ عمد‌‌ه وسایل مورد‌‌ نیاز است.د‌‌ر این میان خد‌‌ماتی چون جفت‌یابی، آرایشگاه، شست‌وشو، د‌‌رمان و پانسیون نگهد‌‌اری از موارد‌‌ی است که می‌توان روی آنها به‌عنوان خد‌‌مات جانبی، سرمایه‌گذاری خوبی انجام د‌‌اد‌‌. نرخ پانسیون (محل نگهد‌‌اری حیوانات خانگی و مراقبت از آنهاست) روزانه 17هزار تومان تا وزن 10 کیلوگرم است. به این ترتیب می‌توان با ایجاد‌‌ سرمایه‌های اولیه و تحقیق د‌‌ر خصوص نحوه نگهد‌‌اری حیوانات خانگی نیز به راحتی کسب د‌‌رآمد‌‌ کرد‌‌.

د‌‌رد‌‌سرهای راه‌اند‌‌ازی

حیوانات خانگی چه از د‌‌سته جوند‌‌گان و پرند‌‌گان باشند‌‌ چه از د‌‌سته چهارپایان مانند‌‌ هر موجود‌‌ زند‌‌ه‌ای د‌‌ر خطر بیمار شد‌‌ن قرار د‌‌ارند‌‌؛ بیماری‌هایی که اگر د‌‌ر فروشگاه حیوانات خانگی میان حیوانات اپید‌‌می شود‌‌، می‌تواند‌‌ د‌‌رد‌‌سرهای زیاد‌‌ی را برای فروشند‌‌ه ایجاد‌‌ کند‌‌ و د‌‌ر برخی موارد‌‌ حتی سرمایه‌های او را بر باد‌‌ د‌‌هد‌‌. هاری، د‌‌یستمپر (نوعی تب) و پاروا (نوعی ویروس) از مهم‌ترین بیماری‌های سگ‌ها است که می‌تواند‌‌ به انسان هم منتقل شود‌‌. از سوی د‌‌یگر، انگل‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها می‌توانند‌‌ د‌‌ر حیوانات ایجاد‌‌ بیماری کنند‌‌ و کرم‌ها نیز می‌توانند حیوانات خانگی را به بیماری مبتلا کنند‌‌. کنه‌ها و شپش‌ها نیز از جمله مشکلاتی هستند‌‌ که می‌تواند‌‌ پت شاپ‌ها را به د‌‌رد‌‌سر د‌‌چار کند‌‌. بنابراین برای رعایت بهد‌‌اشت میان حیوانات به هزینه‌های اضافی نیاز است و باید‌‌ مقد‌‌اری سرمایه هم برای د‌‌رمان احتمالی حیوانات پس انداز شود. د‌‌ر این میان اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس فروشگاه حیوانات خانگی نیز با د‌‌رد‌‌سرهای نوع خود‌‌ همراه است. مجوز از شهرد‌‌اری مناطق، سازمان محیط زیست و سازمان د‌‌امپزشکی ایران کار را برای د‌‌ایر کرد‌‌ن پت شاپ‌ها سخت می‌کند‌‌، اما د‌‌ر هر حال این قوانین همه ساله د‌‌ر حال تغییرند‌‌ و گاهی سختگیرانه‌تر و گاهی آسان‌تر می‌شوند‌‌.

— چند نمونه از حیواناتی که میتونید در خانه پرورش دهید:

پرندگان زینتی

این کار به علاقه نیاز داره اگه زیرزمین یا اتاق های خونتون عالیه حتما برید سراغش وسایل زیادی نمیخواد یه قفس که خودتونم میتونید با خرید توری ریز و چوب درستش کنید و یه جفت پرنده نر و ماده مرغ عشق فنچ کاسکو سهره

کبوترها هم جزو حیواناتی هستند که بسیاری از مردم علاقه زیادی به داشتن آنها دارند اما کبوترها را نمی‌توان در قفس نگهداری کرد. یعنی می‌توان اما بهتر است که کبوتر آزاد باشد زیرا کبوترها باید بیرون از قفس و در حال پرواز باشند. کبوترها مانند پرنده‌های دیگر بی‌وفا نیستند و بعد از مدت کوتاهی به مکان زندگی خود عادت می‌کنند و تا آخر عمر در کنار صاحب خود می‌مانند و به قول کبوتربازها جلد می‌شوند. خلاصه کبوترها مانند پرنده‌های دیگر نیستند که بعد از یک عمر نگهداری به راحتی بروند و پشت سرشان را نگاه نکنند. بعضی از کبوترها به کبوترهای زینتی معروف هستند. این کبوترها بسیار زیبا و البته گران قیمت هستند.

پرورش فنچ راه راه

فنچ راه راه یکی از پرندگان کوچک با طول متوسط 9 سانتیمتر بومی چمنزارهای استرالیا می باشد. با توجه به اینکه کشور استرالیا دارای سیاست درهای بسته برای صدور حیوانات به خارج می باشد، اغلب فنچهایی که در خارج از این کشور دیده می شوند در استرالیا متولد نشده اند.

پرورش گربه پرشین

با وجود این‌که گربه پرشین از نژاد ایرانی بوده و در ایران پرورش می‌یابند از کشور اوکراین که مرکز اصلی پرورش حیوانات خانگی به مانند سگ و گربه است نیز وارد می‌شود پرورش گربه در خانه صورت می‌گیرد، زیرا باید به طور دائم به آن رسیدگی و محبت شود.

در رابطه با خانه، محل خواب، وسایل بازی و وسیله حمل‌ونقل گربه افزود: 95 درصد این محصولات وارداتی بوده و با دلار آزاد تامین می‌شود. هم‌چنین چند کارخانه غذای حیوان تولید می‌کند که کیفیت چندان مناسبی ندارد که هرکدام از اینها میتواند ایده شغلی مناسب جهت تولید و ممانعت خروج ارز از کشور باشد.

پرورش ماهی

در طول سال، افراد زیادی از طریق این کار درآمدهای خوبی به دست می آورند. همزمان با افزایش و تورم جمعیت، نیاز به مواد غذایی و پروتئین ها بیشتر می شود، در صورتی که مواد غذایی مانند ماهی که سرشار از پروتئین می باشد دور از دسترس است. تهیه و فروش مواد غذایی همیشه در هر کشوری یک کار برنده است. پرورش ماهی یک کسب و کار مطمئن است، در صورتی که در یک مکان مناسب انجام شود. اکثر مردم به دلیل این که ماهی دارای کلسترول کم و پروتئین زیادی است، طرفدار آن می باشند. انواع زیادی از ماهی برای پرورش وجود دارد (گربه ماهی، تیلاپیا ، ماهی قزل آلا، و غیره).

سنجاب

سنجاب ها حیواناتی هستند که سخت رام میشوند و برای رام شدنشان باید صبر و حوصله زیادی داشت. به طور متوسط مدت زمان رام کردن این حیوان به شش ماه تا یک سال میرسد.

سنجاب هایی که در ایران وجود دارند معمولاً ایرانی بوده و توسط شکارچیان غیرمجاز فروخته میشوند و دلالان از شکار سنجاب و قاچاق آن به روسیه و ترکیه سود زیادی میبرند. برای شناخت سنجاب اصیل از سنجاب های معمولی باید به دم آن توجه کرد. هر چه دم سنجاب پشمالوتر باشد نژاد آن اصیل تر است.

سگ

از دیر باز سگ بعنوان بهترین دوست انسان همواره در خدمت او بوده و با توانایی های خود آدمی را شیفته ی خود نموده است. امروزه در تمامی کشورها جهان ازجمله در ایران هر روز به تعداد دوستداران این حیوان افزوده میشود و علاوه بر نگهداری از آن بعنوان یک دوست خوب، در بسیاری از موارد جهت نگهبانی و حافظت از آن بهره گیری میشود. سگهای پلیس و امداد همواره در مواقع ضروری کارایی خود را بسیار دقیق و منظم نشان داده و توانسته اند جایگاه خاصی را بدست آورند.

از بین ۱۳۲ نژاد شناخته شده سگ تنها ۱۷ نژاد آن در ایران وجود دارند و بیشترین سگ های موجود در بازار داخل مربوط به کشورهای آلمان، ارمنستان، ترکیه، لهستان، بلژیک، انگلیس، استرالیا، چین و مالزی هستند. از معروف ترین نژادهای سگی که در بازار خرید و فروش میشود می توان به شین لو، بول داگ، دوبرمن، تری یر، ژرمن شفرد و شارپی اشاره کرد.

سگ ها را می توان به دو دسته سگ های نگهبان و سگ های آپارتمانی (زینتی) تقسیم کرد که قیمت های آن ها با توجه به کارایی شان متفاوت است.

بول داگ نیز از جمله پرطرفدارترین سگ هاست.

میمون

میمون نیز از دیگر حیواناتی است که فوق العاده باهوش بوده و طرفداران خاص خود را دارد و زود دست آموز میشود ولی در بازار فروش زیادی نداشته و بیشتر سفارشی است.

تولید جوجه

یکی از کسب و کارهای خوب و پر درآمد برای کارآفرینان جوان تبدیل تخم مرغ ها به جوجه های یک روزه و سپس فروش آن ها به مرغ داران می باشد.

همستر

همستر حیوانی است شبیه موش که دندان هایی بلند داشته و فاقد دم است. زادگاه این حیوان کشورهای کویری و خشک مثل سوریه و مصر است. همستر طلایی بیشترین استقبال را در میان سایر نژادهای این حیوان دارد. قیمت انواع همستر بین سه تا ۱۰ هزار تومان نوسان دارد.

این جونده بی آزار و سرگرم کننده نیز مدت زیادی نیست که برای خود در بین افراد خانواده خصوصا کودکان جایی برای خود باز کرده است . همستر شدت ترس کودکان و خانمها از موش را تاحد چشمگیری کاهش داده است . این حیوان زیبا و جذاب با حرکات خود به هنگام بازی بیننده را مجذوب خویش نموده و قدرت فراگیری خوبی خصوصا جهت پیدا کردن غذا در لابلای اشیا دارد. بیماری خاصی که انسان را تهدید کند ندارد و عموما یاد میگیرد که فقط در یک مکان دفع فضولات نماید.

خرگوش

اگرچه خرگوش‌ها حیواناتی مناسب برای نگهداری در خانه هستند اما باید در نظر داشت که این حیوان را نمی‌توان به مدت طولانی در قفس یا فضای تنگ و محدود نگه داشت. خرگوش نیاز به جست و خیز دارد و علاوه بر آن باید همیشه در حال حفر زمین باشد و برای خودش لانه بسازد. از این رو، توصیه می‌کنیم که خرگوش را فقط در خانه‌های ویلایی و حیاط‌دار نگهداری کنید و فضایی باز در اختیارش بگذارید.
خرگوش موجود بی‌آزار و بی‌ سر و صدایی است و برای کسی مزاحمت ایجاد نمی‌کند. خرگوش علفخوار و از زمره پستانداران است. خرگوش‌ها عاشق زندگی کردن در علفزار و درخت‌زارها هستند. یادتان باشد خرگوش‌هایی که در قفس نگه داشته می‌شوند بیش از خرگوش‌های فضای باز می‌خوابند. یعنی خرگوش‌های قفسی چیزی بین چهار تا هشت ساعت در روز خواب هستند اما این میزان خواب در خرگوش‌های آزاد به مراتب کمتر است چون مجبورند برای یافتن غذا تلاش و کوشش کنند.
خرگوش حیوانی زودرنج و خجالتی است. بنابراین خیلی زود وحشت‌زده می‌شود. برای اینکه خرگوش شما سر زندگی و شادابی بیشتری از خود نشان دهد اسباب‌بازی در اختیارش بگذارید تا مشغول بازی شود و ساعت‌ها شما و فرزندان‌تان را سرگرم کند.
راستی می‌دانستید که خرگوش مدفوع خود را می‌مکد و قادر به استفراغ نیست!؟ به همین دلیل کثافت‌کاری کمتری دارد.

و هر حیوانی که دوست دارید و میشه تو خونه نگهداری کرد.
invexpert

persiandogecoin

ads
ads
برچسب ها

قانون سبز نظرات معتبر مانیتورینگ بیگ والت

کاربران گرامی برای این که نظرات مفید شما برای ما خیلی مهم است و می تواند روی تصمیم دوستان تاثیر داشته باشد پس ما از نظرات فیک و تخریب کننده پیشگیری می کنیم، شما طبق قانون جدید سایت مانیتورینگ بیگ والت باید در سایت ثبت نام کنید و اطلاعات خود را کامل وارد کنید تا بتوانید در سایت نظر بفرستید. همچنین از این پس می توانید مدارک برداشت های خود را در قسمت نظرات سایت ارسال کنید.

1
نظرات کاربران

لطفا برای نظر دادن وارد شوید.
1 تعداد نظرات
0 تعداد پاسخ های
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین رای نظر
داغ ترین نظر
1 نظرات
profile avatar نظرات اخیر
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رأی
اطلاع از
profile avatar
مهمان
سحر

ممنونم بابت اطلاعات خیلی خوبتون

دکمه بازگشت به بالا
بستن