مقالات آموزشی

کسب درامد از طریق هواپیماهای بدون سرنشین

با هواپیمای بدون سرنشین کسب درآمد کنید

چگونه کار با هواپیمای بدون سرنشین را شروع کنیم؟

قبل از انجام هرگونه کار مربوط به هواپیماهای بدون سرنشین، برای پرواز مجوز بگیرید و بدانید که کدام قوانین برای شما اعمال می شود تا بتوانید کسب و کار را آغاز کنید.

بعد از گذشت چند ماه با هواپیمای بدون سرنشین خود، احتمالاً چالش هایی را خواهید شناخت. شما تمرین کردید که چگونه به راحتی و با خیال راحت پرواز کنید و چند عکس جالب نیز گرفته اید. شاید شما در این کار آن قدری پیشرفت کنید که اقوام شما بخواهند برای گرفتن عکس های نامزدیشان به شما مراجعه و برای آن هزینه کنند. یا دوست شما شما را استخدام کند تا از فیلم کوتاهش عکس بگیرید

اما قبل از اینکه بتوانید با هواپیمای بدون سرنشین خود درآمد کسب کنید، باید یک خلبان از راه دور خبره شوید. در اینجا کارهایی را که باید برای پرواز ایمن و قانونی یک هواپیمای بدون سرنشین برای کسب درامد انجام دهید ذکر شده است.

هواپیمای بدون سرنشین خود را ثبت کنید

,وزارت هواپیمایی فدرال(FAA) از هواپیماهای بدون سرنشین به عنوان “سیستم های هواپیمایی بدون سرنشین” یاد می کند. تمام دستگاه هایی که بیش از 250 گرم وزن دارند در صورتی که بخواهید با آنها درآمد کسب کنید باید در وزارت هواپیمایی فدرال ثبت شوند. اگر هواپیمای شما کمتر از 25 کیلوگرم وزن داشته باشد می توانید این روند را به صورت آنلاین انجام دهید. اگر وزن آن بیشتر از این مقدار باشد، باید فرمی کاغذی را پر کنید.

این مرحله بسیار مهم است: هواپیماهای بدون سرنشین ثبت نشده می توانند مجازات های مدنی را با جریمه های حداکثر 27500 دلار یا مجازات های کیفری با جریمه های حداکثر 250000 دلار یا حداکثر سه سال زندان داشته باشند. هزینه ثبت نام در هر هواپیما 5 دلار است.

پس از پر کردن فرم ثبت نام، شماره شناسایی پهپاد خود را دریافت خواهید کرد. شماره باید در مکانی از هواپیما نمایش داده شود. ثبت نام به مدت سه سال اعتبار دارد، پس از آن باید تمدید شود.

دریافت مجوز کار با هواپیمای بدون سرنشین

اگر قصد پرواز با هواپیمای بدون سرنشین را برای کسب درامد دارید باید مجوز بگیرید.

وزارت هواپیمایی فدرال سه نیازاصلی برای پرواز هواپیمای بدون سرنشین شما برای اهداف تجاری تحت قانون قسمت 107 دارد، که همچنین به عنوان “قانون کوچک UAS” نیز شناخته می شود. شما باید:

 • حداقل 16 سال سن داشته باشید
 • یک آزمون کتبی دانش هوانوردی را بگذرانید، که شامل سؤالات مربوط به محدودیت ها و مقررات و همچنین مراحل اضطراری است.
 • پیش زمینه خود را توسط وزارت امنیت حمل و نقل تایید کنید

آزمون نوشته شده را می توان در محل های مختلف در سراسر کشور انجام داد، و هزینه در حدود 150 دلار می باشد.

اگر این شرایط را برآورده کنید ، FAA به شما گواهی موقت و قابل چاپی را ارسال می کند که می توانید تا زمان ورود دائمی آن به mail از آنها استفاده کنید.

دستورالعمل ها را دنبال کنید

گرفتن گواهینامه به این معنی است که می توانید به عنوان خلبان هواپیمای بدون سرنشین درآمد کسب کنید، اما همچنین بدان معنی است که شما باید دستورالعمل های بیشتری را نسبت به یک خلبان تفریحی دنبال کنید.

FAA می گوید افرادی که برای کار پرواز می کنند باید:

 • در فضای هوایی کلاس G فعالیت کنید، این فضا، فضای هوایی کنترل نشده ای است که در سطح پروازی یا در نزدیکی عملیات فرودگاهی وجود ندارد.
 • هواپیماهای بدون سرنشین را درمعرض دید آنها نگه دارید.
 • زیر 400 فوت پرواز کنید.
 • در طول روز پرواز کنید.
 • با سرعت 100 مایل در ساعت یا کمتر پرواز کنید.
 • حق تقدم با هواپیماهای سرنشین دار می باشد.

خلبانان هواپیماهای بدون سرنشین همچنین مجاز به پرواز بر روی افراد یا وسایل نقلیه متحرک نیستند.

این محدودیت ها اگر شما شبی به دنبال فیلمبرداری یک ملک خصوصی هستید و یا در حال فیلمبرداری از افق شهر باشید، به مشکل تبدیل می شود. شما می توانید برای گذراندن برخی از دستورالعمل های خاص، به FAA مراجعه کنید. پس از ارسال درخواست، آژانس ممکن است برای سؤال های بیشتر با شما تماس بگیرد. بیشتر درخواست ها ظرف 90 روز پاسخ داده می شوند.

استخدام شوید

پس از اتمام این مراحل، شما می توانید هواپیمای بدون سرنشین خود را درخواست و با آن کار کنید. با صدور گواهینامه خود می توانید کار های زیر را انجام دهید:

 • عکس های عروسی
 • عکاسی هوایی برای یک شرکت املاک
 • نقشه برداری کشاورزی، یا گرفتن تصاویر برای کمک به کشاورزان برای نظارت بر سلامت محصولات زراعی خود
 • بازرسی هوایی برای شرکت های ساختمانی

برخی از موقعیت ها مانند هر شغلی، نیاز به تجربه بیشتری نسبت به سایرین دارند. برخی ممکن است برای انواع خاصی از تصویربرداری از محصول به گواهینامه ها یا تجهیزات اضافی مانند دوربین تشخیص نور و دوربین در حال حرکت نیاز داشته باشند. می توانید در وب سایت های شغلی سنتی مانند Glassdoor و… در واقع فرصت خلبانی هواپیماهای بدون سرنشین را پیدا کنید.

بعد از انجام این مراحل، مهم نیست که شغل شما فرقی ندارد، می توانید با دانشی که از این کار به صورت قانونی به دست آورده اید، قرارداد ببندید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x