مقالات آموزشی

کسب و کار در افغانستان

شرایط کار افغانستان و مدارک اخذ ویزا

در سال های اخیر افزایش تنش و تحریم در ایران و شرایط نامطلوب اقتصادی باعث شده خیلی از ایرانی ها به فکر مهاجرت به افغانستان بیفتند. افغانستان با وجود این که 40 سال درگیر جنگ بوده و نا به سامانی های اقتصادی زیادی در آن وجود دارد باز هم از نظر برخی موقعیت کاری مناسب تری را نسبت به سال های اخیر ایران دارد. جدا از بهتر بودن شرایط سرمایه گذاری و درآمدزایی ارزش بالاتر پول این کشور نسبت به ریال ایران است که عده ای را برای مهاجرت به این کشور ترغیب کرده است. به طور قطع کشورهای زیادی برای مهاجرت کاری وجود دارند که شرایط آن ها از هر نظر بهتر از افغانستان باشد اما افرادی هستند که به دلایل زیادی این کشور را برای کار و زندگی انتخاب می کنند. در ادامه بیشتر با زندگی وراه های کسب درآمد در افغانستان آشنا می شویم.

افغانستان

جمهوری اسلامی افغانستان کشوری واقع در آسیای جنوبی است. افغانستان چهل و یکمین کشور وسیع دنیاست که بیش از سی و شش میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور کابل و زبال رسمی آن ها فارسی دری و پشتو است. واحد پول افغانستان افغانی نام دارد. حدود چهار دهه جنگ در افغانستان آن را به کشوری خطرناک و فقیر تبدیل کرده است.مهاجر پذیری افغانستان 12% نسبت به ایران بیشتر است. برخی از شهر های مهم افغانستان قندهار هرات مزارشریف غزنی و بامیان هستند.

شرایط کار در افغانستان

بهترین و آسان ترین راه برای مهاجرت به افغانستان اقدام از طریق راه های اقتصادی و مالی است زیرا دولت افغانستان جهت سامان دادن به اوضاع این کشور اعلام کرده که سرانه ی توجیه اقتصادی در این کشور پایین است و سرمایه گذار برای ورود مشکلی ندارد. در واقع این کشور پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری دارد و بعضی از بخش های آن سودآوری بیشتری خواهند داشت .چیزی که شما نیاز دارید شناخت نیازهای اصلی در این بازار و پاسخ دادن به آن هاست.برنامه ریزی صحیح و اصولی میتواند شمارا به سودآوری زیادی برساند. با توجه به نرخ بیکاری در افغانستان کارآفرینی در زمینه های استخراج از معادن توسعه ی شهری و همینطور زراعت و مالداری می تواند مناسب باشد. یادتان باشد اهمیت یادگیری زبان افغان هارا برای کار کردن در این کشور فراموش نکنید.

ویزای افغانستان

ویزای کاری افغانستان برای کسانی که توانایی و تجارب لازم برای کارکردن در این کشور را دارند ایجاد می شود. ویزای ورودی کار برای کارکنان، پزشکان، استادان، مربیان، متخصصین، مهندسین ،کارکنانِ ترانسپورت زمینی و کارگران فنی خارجی دارنده ی پاسپورت که به اساس ضرورت و دعوتِ قبلی به منظور کار در نمایندگی های سیاسی، دفاتر ملل متحد، مؤسسات و سازمانهای بین المللی، ادارات دولتی و غیر دولتی داخلی و خارجی وارد افغانستان میشوند؛ صادر میگردد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار تجاری و سرمایه گذاری

  • پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
  • دو قطعه عکس پرسنلی در زمینه ی سفید و بدون عینک
  • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
  • نامه ی تاییدیه و استخدامی کارفرما
  • فرم درخواست تکمیل شده با اطلاعات صحیح
  • گردش مالی حساب در سه ماه گذشته
  • پرداخت تمامی هزینه های اخذ ویزا

فرصت های اقتصادی برای راه اندازی یک کسب و کار پر درآمد و مناسب در بازار افغانستان وجود دارد که با سرمایه های کم می توان آن را ایجاد کرد.امید است با تحقیقات کامل و به کمک مشاورین سرمایه گذاری بتوانید بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x