اخبار

کلاهبرداران دنیای سرمایه گذاری! طرح پانزی | سایت سرمایه گذاری هایپ

سرمایه گذاری با سود بالا

حتما در این روزهای بی ثبات و ملتهب اقتصادی با کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های اینترنتی برخورد کرده اید که در ازای پرداخت سرمایه برای یک فعالیت مولد، به شما وعده پرداخت سودهای قطعی ماهیانه می دهند. (منظور سایت هایپ با سود بالاست)

اما واقعیت پشت پرده این تبلیغات اغواگریانه چیست؟

پشت پرده این تبلیغات مجرمینی قرار گرفته اند که با بهره برداری از طرح پانزی به دنبال جذب سرمایه علاقه مندان به سرمایه گذاری هستند. در روش معرفی شده توسط این مجرمین شما در ابتدا سود ماهیانه نسبتاً بالایی را دریافت می کنید، حتی در ازاء معرفی افراد دیگر، سود بیشتری به جیب خواهید زد اما این تمام ماجرا نیست. با چشم بر هم زدنی پرداخت این سود از سوی شرکت سرمایه‌گذاری متوقف خواهد شد، زیرا این شرکت عملا فعالیت اقتصادی نداشته است؛ آن زمان متوجه می‌شوید که  در یک حقه پانزی گرفتار شده‌اید!

چگونه یک طرح سرمایه گذاری کلاهبردارانه را بشناسیم؟

• همیشه به تبلیغات وسوسه انگیز شک کنید، سودهای وعده داده شده در این تبلیغات توجیه اقتصادی نداشته و غیر منطقی است.
• فریب ظاهر وب سایت را نخورید، هر وب سایت معتبری قابل جعل است. 
• تنها به ظاهر مطالب پیرامون مجوزها و  نظارت مراکز معتبر برای کسب و کارهای اینترنتی اکتفا نکنید و حتماً برای اطمینان از اصالت مجوزها به صورت مستقیم از این مراکز اعتبارسنجی کنید.
• دقت داشته باشید استفاده از ارزهای دیجیتال و کیف پول مجازی در این وب سایت ها امکان سوءاستفاده از سرمایه شما را افزایش می دهد زیرا تراکنش های مرتبط با ارزهای دیجیتال  به صورت ذاتی بر پایه عدم شناسایی هویت طرفین طراحی شده است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x