مقالات کسب و کار

روش‌های کم هزینه بازاریابی و تبلیغات کسب و کار

با کمترین هزینه خود را به مشتریان نشان دهید

تبلیغات و بازاریابی یکی از واجبات هر کسب و کاری است. اگر به‌دنبال موفقیت هستید؛ حتماً باید برای خدمات یا محصولات خود بازاریابی کنید. اما بازاریابی و تبلیغات کسب و کار نیازمند صرف هزینه است حالا چطور بتوانیم با کمترین هزینه این کار را انجام دهیم؟

بسیاری از مدیران بنا به ماهیت شغل و حرفه‌شان نمی‌توانند از روش‌های پرهزینه‌ی بازاریابی و تبلیغات برای معرفی شرکت خود و محصولات‌شان استفاده کنند. بر این ساس استفاده از روش‌های کم‌هزینه برای مدیران بازاریابی این کسب و کارها یک ضرورت حیاتی است.

تبلیغ کسب و کار خود در محیط کار

بر دیوار بیرونی شرکت، نام و زمینه کار شرکت را بنویسید.

هر گونه نوشته یا علامتی از کسب و کار شما در محل کار، تبلیغی شبانه روزی خواهد بود و می‌تواند دیگران را با کسب و کار شما آشنا سازد، حتی زمانی که تعطیل هستید. اگر امکان نصب تابلو یا نوشته‌ای بزرگ را ندارید، می توانید بر زنگ درب ورودی علاوه بر نام شرکت، زمینه کاری خود را هم بنویسید. البته برای نصب تابلوهای بزرگ شاید نیاز به دریافت مجوز باشد. از رنگها و طراحی مناسب و حرفه‌ای استفاده کنید. حتی می‌توانید روزها و ساعات فعالیت شرکت را بنویسید.

خدمات و یا محصولات رایگان داشته باشید

میتوانید در کنار خدمات و یا محصولات گران قیمت خود به مشتریان چیزهای رایگانی را هم بدهید که خیلی ارزش ندارند ولی این موضوع میتواند بر روی مشتری تاثیر خوبی داشته باشید.

میتوانید یک پیشنهاد فروش برای مشتریان خود بفرستید که تازه از شما خرید کرده اند و از خریدهای قبلی آنها هم تشکر کنید.

سعی نکنید فقط پول در بیاورید به مشتریان‌تان محصولات یا خدمات واقعا مفید ارائه بدهید که هم شما و هم مشتریان‌تان را خوشحال کند. به کاری که عاشقش هستید بپردازید و پول خودش به دنبال آن به‌دست خواهد آمد.

استفاده مناسب از فاکتورها

بسیاری از شرکتها روزانه فاکتورهایی را صادر می‌کنند که به جاهای مختلف ارسال می‌شود. فاکتورها معمولا بارها دست به دست می شوند تا به دست پرداخت‌کننده آن می‌رسند. این موضوع فرصت خوبی را فراهم می‌کند تا به چندین نفر معرفی شوید.

مثلاً: میتوانید در پشت فاکتور ها محصولات خود را معرفی کنید، مطالب خواندنی مرتبط با کارتان بنویسید، کمی از خودتان بنویسید، فاکتورهای رنگی چاپ کنید و…

در فاکتورهای خود کمی خلاقیت استفاده کنید چون بسیاری از خریداران هیچگاه به محل کارتان مراجعه نمی‌کنند و تنها چیزهایی که از کسب و کارتان می‌بینند محصولات و فاکتورها هستند.

لباس مخصوص با برند شرکت

سعی کنید برای کارکنان و همکاران داخل شرکت لباس ها رسمی و مخصوص داشته باشید که برند کسب و کار شما هم بر روی آن درج شده باشد این کار باعث میشود که مشتری دید بسیار خوبی نسبت به شما پیداکند و فکر کند که شما شرکت بزرگ و منظمی هستید و به شما بیشتر اعتماد میکند.

سیستمهای پاسخگوی تلفنی جذاب

مشتریان از منتظر ماندن متنفرند. اگر از سیستمهای پاسخگوی تلفنی استفاده می‌کنید و مشتریان باید لحظاتی منتظر بمانند تا بتوانند با شخص موردنظر صحبت کنند، از این فرصت استفاده کنید. در لحظات انتظار به‌جای پخش صرفاً یک موسیقی دلنشین، به معرفی محصولات و خدمات شرکت بپردازید. با اینکار می‌توانید ذهنیت خوبی را در مشتری ایجاد کنید و مشتری احساس خواهد کرد که با شرکت بزرگی تماس گرفته است.

تخفیف و مسابقه دوره‌ای داشته باشید

هر چند وقت برای مشتریان خود مسابقه همراه با جوایز برگزار کنید و یا تخفیفات دوره ای و رویدادی داشته باشید.
مثلاً: میتوانید برای روز زن یا مرد محصولات زنانه و مردانه را با چندین درصد تخفیف ارائه کنید.

شبکه های اجتماعی

و در آخر هم هرگز شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید چرا که میتوانید کسب و کار خود را به کل دنیا با صرف هزینه و وقت بسار کمی معرفی کنید.

اگر سایت برای کسب و کار خود تا به این لحظه طراحی نکردید، همین امروز اقدام کنید و این کار را انجام دهید، امروزه برای شروع هر نوع کسب و کار یک وب سایت طراحی می شود که ارزش آن کسب و کار را در بین رقبا نشان می دهد،

تبلیغات چیزی نیست که آن را اجرا کنید و سپس فراموشش کنید. باید نگاهی راهبردی به آن داشته باشید و در زمان مناسب آن را به اجرا درآوردید.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن