مقالات آموزشی

کیف پول دیجیتالی چیست؟ چند نوع کیف پول دیجیتالی وجود دارد؟

Digital Wallet

شاید شما تا به حال به این فکر کرده باشید که کیف پول دیجیتالی چیست؟ یا چند نوع کیف پول دیجیتالی وجود دارد؟ و کار کرد آن ها چیست؟ ما در این مطلب سعی داریم به شما در این باره توضیحاتی بدهیم تا به سوال های شما جواب داده شود. در واقع کیف پول دیجیتالی ابزاری است که در معاملات ارز های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد و باید در این معاملات شما این کیف پول را داشته باشید تا بتونید معاملات خود را انجام بدهید.

مقدمه ای درباره کیف پول های دیجیتالی

کیف پول های دیجیتالی در واقع مثل عابر بانک های خومان هستند که پول های سنتی خودمان را در آن جا نگه داری می کنیم اما فرق این دو در این است که کیف پول دیجیتالی نیاز به تلفن هوشمند یا کامپیوتر دارد تا ما بتوانیم از آن استفاده کنیم تا ارزهای دیجیتال را در آن نگه داری کنیم و به انجام معاملات و سرمایه گذاری ها بپردازیم.

کیف پول دیجیتالی چیست؟

در واقع شما برای این که بتوانید ارز های دیجیتال را داشته باشید نیازمند کیف پول دیجیتالی هستید که بتوانید ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و… را نگهداری کنید. کیف پول های دیجیتالی زیادی هستند که شما میتوانید از آن استفاده کنید اما آیا همه ی آن ها خوب هستند؟ معتبر و قابل اطمینان هستند؟ باید بگویم خیر، در واقع همه ی کیف پول ها خوب نیست و نباید سراغ هر کیف پولی رفت و باید از بین آن ها یک کیف پول دیجیتالی معتبر و خوب استفاده کرد. کیف پول های دیجیتالی در واقع نرم افزاری هستند. که، داده ها و کلیدهای خصوصی و عمومی را در بلاک چین ذخیره می کنند در واقع رابط بین شما و بلاک چین است.

عملکرد کیف پول های دیجیتالی چطور است؟

بر خلاف کیف پول های معمولی که در آن پول فیزیکی نگه داری می کنیم و مورد استفاده فیزیکی هم قرار میگیرد در واقع کیف پول دیجیتالی هیچ مقدار ارز فیزیکی در آن نگه داری نمی شود و مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه تمامی ارز های دیجیتال و تراکنش هایی که انجام می دهیم بر روی بلاک چین ذخیره می شود. کیف پول های دیجیتالی نرم افزار هایی هستند که کلید عمومی و خصوصی کاربران را ذخیره و رابط میان آن ها و بلاک چین است. در واقع در کیف پول های دیجیتالی مثلاً وقتی کسی به شما بیت کوین ارسال می کند دیگر دسترسی به آن ها ندارند و فقط شما هستین که می توانید از آن ها استفاده کنید و این انتقال بر روی بلاک چین ذخیره شده است و مالکیت آن را به کیف پول شما می دهد.

انواع کیف پول های دیجیتالی

کیف پول های دیجیتالی دارای سه نوع می باشند در واقع می توان آن ها را سخت افزاری ، نرم افزاری ، کاغذی نام گذاری کرد که در باره آن ها توضیحاتی می دهیم

کیف پول های سخت افزاری

این کیف پول ها را میتوان پر امنیت ترین کیف پول ها دانست.
زیرا این کیف پول ها اطلاعات را به صورت آنلاین دریافت می کنند و آنها را به صورت آفلاین و به صورت بستر سخت افزاری ذخیره می کنند. این کیف پول ها از ارزهای بسیار زیادی پشتیبانی کامل را می کنند و با انواع رابط کاربری تحت وب سازگاری کامل را دارند. در واقع کاربران بعد از تهیه این کیف پول های سخت افزاری می توانند آن ها را با پورت USB به کامپیوتر خود متصل کنند و دسترسی اینترنت را به آن ها بدهند.

کیف پول های آنلاین و نرم افزاری

در این نوع کیف پول ها شما میتوانید به راحتی از آنها استفاده کنید.
زیرا آن ها به صورت نرم افزار و در گوشی های هوشمند نصب می شوند و تنها دسترسی به آن ها نیازمند اینترنت می باش دو ازهر جایی قابل استفاده می باشند.

کیف پول های کاغذی

همینطور که از نامش پیدا است این کیف پول ها نزم افزاری هستند که کلید خصوصی شما را بر روی کاغذ چاپ می کنند. انتقال انواع ارزها به این کیف پول از طریق کلید عمومی که بر روی آن ها چاپ شده است صورت می گیرد.
این کیف پول ها را میتوان جزوه کیف پول هایی دانست که از امنیت بالایی برخوردار هستند.

کیف پول های دسکتاپ

این کیف پول ها را می توانید دانلود و بر روی دسکتاب نصب و از آنها استفاده کرد.
پس از دانلود فقط از آن ها می توانید بر روی سیستم استفاده نمایید یعنی باید به سیستم دسترسی داشته باشید تا بتوانید از آن استفاده کنید. این کیف پول ها دارای امنیت بسیاری هستند اما باید مراقب باشید که هنگام نصب کدهایی که به شما میدهد را ذخیره کنید چرا که بعد از ویروسی شدن سیستم یا از بین رفتن اطلاعات برای بازگردانی آن ها نیاز به کدی است که هنگام فعال کردن اولیه به شما می دهد.

استفاده از چندین ارز در کیف پول

در واقع شما ارز مورد نظر خود را نیاز نیست هر کدام را در یک کیف پول نگه داری کنید، شما می توانید یک کیف پولی چند ارزی یا مالتی کارنسی انتخاب کنید که از ذخیره چندین ارز همزمان پشتیبانی کند و از آن خیلی راحت استفاده کنید.

امنیت در کیف پول های دیجیتالی

در واقع امنیت در کیف پول ها بستگی به انتخاب شما دارد که چه نوع کیف پولی را انتخاب و از آن استفاده می کنید.
در واقع کیف پول های سخت افزاری نسبت به نرم افزاری و تحت وب از امنیت خیلی بیشتری برخوردار هستند.
در کیف پول های آنلاین همانطور که از نامشان برخوردار است می توانند مورد حمله هکرها قرار بگیرند، البته همه ی آن ها اینطور نیستند و شما با انتخاب یک کیف پول مطمعاً می توانید از هکرها در برابر آن محافظت کنید.
در واقع بهتر است از کیف پول خود نسخه پشتیبان بگیرید و تنها مقداری از ارز را به صورت آنلاین نگه دارید.
از دست دادن کلید خصوصی شما به این معنی است که کل سرمایه شما از دست رفته است.
باید خیلی مراقب باشید زیرا اگر اشتباهی ارزی را به کسی انتقال دهید به هیچ عنوان امکان بازگشت آن ارز وجود نخواهد داشت. هنگام راه اندازی کیف پول خود از رمزهای پیچیده استفاده کنید و تاییدهای چند مرحله ای (2 عاملی) را برای آنها فعال کنید.

کارمزد برای انجام تراکنش در کیف پول های دیجیتالی

در کیف پول ها هنگامی که می خواهید تراکنشی انجام دهید، مثلاً بیت کوین ارسال کنید باید کارمزدی نیز بپردازید که این کارمزدها می تواند نسبت به انتخاب شما متفاوت باشد.مثلا اگر انتقالی را بخاهید به سرعت انجام دهید باید کارمزد بیشتری بپردازید نسبت به انتقال با سرعت پایینتر.اگر نیاز دارید تا تراکنشتان را با سرعت بیشتری انتقال دهید باید هزینه کارمزد را افزایش دهید.

در آخر کدام کیف پول را باید انتخاب نماییم؟

باید ابتدا هدف خود از داشتن کیف پول را مشخص کنید و بعد از آن به انتخاب کیف پول خود بپردازید که این کاررا با تحقیق بسیار انجام بدهید تا یک تصمیم نهایی و درست را در این خصوص بگیرید.

3 2 آراء
به این مقاله امتیاز دهید

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x